Man. City: három pont, más semmi

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 5. 20:29
VIDEÓ! Ali El-Habszi kapus bakija kellett a Manchester Citynek, hogy legyőzze a Wigan Athleticet a Premier League 29. fordulójában, a győztes gólt David Silva szerezte. A gyárvárosiak takaréklángon égtek, közel sem villogtak annyira, mint a múlt héten a sereghajtót 4-0-ra lerendező városi rivális United. A vendégeknek a második félidőben voltak egyenlítési lehetőségei, de mindet elpuskázták, így egyre nehezebb helyzetbe kerülnek.

PREMIER LEAGUE, 29. FORDULÓ:
MANCHESTER CITY-WIGAN ATHLETIC 1-0 (1-0)
Manchester, City of Manchester Stadium. Vezette: Attwell.
MANCHESTER CITY: Hart - Richards, Kompany, Zabaleta, Lescott - Barry, Silva (De Jong 83.), Vieira, Y. Touré - Tévez (Dzeko 86.), Balotelli (Kolarov 68.). Menedzser: Roberto Mancini. Kispad: Taylor, Kolarov, Boateng, Boyata, De Jong, Dzeko. Jo.
WIGAN ATHLETIC: El-Habszi - Alcaraz, Caldwell, Piscu, Figueroa - McCarthy, Watson, Moses (N'Zogbia 60.), Cleverley - Diamé (Sammon 84.), Rodallega. Menedzser: Roberto Martínez. Kispad: Pollitt, Gohouri, Thomas, N'Zogbia, Gomez, Di Santo, Sammon.
Gólszerző: Silva (38.)
Sárga lap: Richards (17.), Barry (32.), Kompany (56.), ill. Caldwell (45+1.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Nincs könnyű dolga a Wigannek, a Manchester United ellen a Cityvel kellett összecsapnia, ráadásul idegenben. Viszont a sereghajtó amennyire simán kikapott a Vörös Ördögöktől, annyira közel járt a döntetlenhez szombaton. Persze ez legalább annyira a Kolo Tourét drogügye miatt nélkülöző hazaiak játékáról is árulkodik, mint a vendégek erőfeszítéseiről.
David Silva szerencsés körülmények között szerzett gólját leszámítva nyugodtan el volt a középpályán a csapat élén 50. mérkőzését töltő Roberto Mancini legénysége, hiába a Tévez és Balotelli alkotta támadósor. Bár mindketten igyekeztek elöl, kevés labdát kaptak, és a legtöbbször a túlerővel küzdöttek, így nem sok babér termett számukra.
A másik oldalon nagyobb helyzetből akadt egy pár, ott van mindjárt Cleverley lövőhelyzete az első félidőben, vagy Alcaraz kapufája a fordulás után, Sammon hosszabbításban nem sokkal kihagyott zicceréről nem is beszélve. A Wigan viszont mindet kihagyta, így marad az utolsó helyen, négy pontra a bennmaradást érő 17. helytől.
A City megúszta, takaréklángon égve gyűjtötte be pontokat, ezzel két meccsel többet játszva folytatja a csatát a dobogóért. Legközelebbi bajnokiját épp egyik nagy riválisával, a Chelsea-vel vívja, de csak március 20-án, addig két Európa-liga mérkőzés jön a Dinamo Kijev ellen, illetve jövő hétvégén az FA-kupa negyeddöntő a Readinggel szemben.
95.: Vége a mérkőzésnek.
94.: Sammon ziccert hibázott, pedig nem volt annyira nehéz dolga, Rodallega passzából közelről, jobbról gurított mellé Lescott szorításában.
91.: Rodallega előtt nyílt tér, 16 méterről azonban gyengén Hart kezébe helyezett, ez volt a Wigan utolsó esélye?!
90.: Még négy perc.
86.: Ennyi elég is volt mára neki, Dzeko a helyén.
86.: Tévez küzdőtt óriásit a labdáért, végül ellene ítéltek szabadrúgást.
84.: A másik oldalon Sammon jött be Diamé helyére.
83.: Csere: De Jong váltotta Silvát.
82.: Csendben közeleg a mérkőzés vége, a Wiganben nincs benne a gól, az előző percek támadásai után a City sem erőlteti túlságosan a dolgot.
76.: Nyomnak a hazaiak, Silva iménti lövésénél mintha egy kézről pattant volna le a labda, nincs büntetőt.
71.: Utolsó nyolc bajnokiján csak egyszer nyert egy gólnál nagyobb különbséggel a City, február 5-én 3-0-ra verte a West Bromwich-ot.
68.: Vastaps közepette Balotelli le, Kolarov be.
66.: Balotelli csinálta meg a cselt védője mellett, középre gurított, kezezésért büntetőt reklamált a közönség, nem fújta be Attwell.
63.: Alszik a Manchester City, és könnyen megbűnhődhet érte, a Wigan joggal érezheti, hogy van keresnivalója.
61.: McCarthy lövését vetődve szedte ki a kapu jobb olalából Hart.
60.: Vendég csere: Moses le, N'Zogbia be.
57.: A balról becsavart szabadrúgást Caldwell csúsztatta meg, kissé fölé.
56.: Kompany sárgult be, Cleverleyt találta el egy kung-fu-rúgással.
53.: A Manchester City utolsó 13 hazai bajnokijából 12-t megnyert, amikor félidőben vezetett, az az egy viszont a legutóbbi Fulham elleni 1-1 volt.
50.: Húúú! Alcaraz szöglet utáni pörgetése pattant le a kapufáról. Jól kezdte a második félidőt a Wigan.
49.: Egyébként nem volt csere a félidőben.
47.: Tévez volt lesen, pedig jó helyen vette át a labdát.
46.: Folytatódott a találkozó.
45+3.: Vége a félidőnek.
45+1.: Caldwell kapott utólagosan egy sárgát Yaya Touré felrúgásáért.
45.: Két perc a ráadás.
45.: Kicsit felpörgette az iramot a Manchester City, ideje volt, eddig elég álmos volt a mérkőzés.
44.: Silva és Yaya Touré szórakozott el egy helyzetet a tizanhatos bal oldalán.
40.: Moses gurított be veszélyesen balról, de a labda előtt az alapvonalon kívülre került.
38.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLL!!! Silva csinált meg egy cselt, majd éppen, mielőtt odaért volna a másik védő lőtt balról. Nem volt igazán erős labdája, de El-Habszi benézte, és az lábai között a hálóba gurult. Nem hiányzott ez a Wigannek. 1-0.
38.: Balotelli nem kapott szabadrúgást, amiért meglökték, az olasz egy
37.: Tévezt állította meg Caldwell, mielőtt lefordult volna róla - nincs sárga.
34.: A kolumbiai talpon és újra a pályán.
32.: Barry rúgta fel Rodallegát egy sárgáért, a támadó a térdéhez kapott, éppen ápolják.
30.: Húú! McCarthy lőtt kissé jobbról, úgy 12 méterről a jobb felső mellé, miután Kompany borzasztóan tisztázta Moses beadását.
29.: McCarthy terült el a tizenhatos vonalánál, ám nincs szabadrúgás.
28.: Sereghajtó csapatnak 18 éve nem volt a Premier League-ben 28 forduló után ennyire sok, 27 pontja. Az 1992/93-as szezonban az Oldham állt ennyivel.
26.: Egyébként most találkoznak 21. alkalommal a csapatok, 9 City-, 6 Wigan-siker mellett 5 döntetlen született.
24.: David Silva is villant egyet: egy csel után ballal a bal alsó mellé gurított.
23.: Tévez indult meg egy lapos indítással, faképnél hagyta Alcarazt, majd jobbról elgurított keresztbe. Nem sokon múlott 19. bajnoki gólja.
20.: Továbbra sem eget rengető az iram.
17.: Richards örülhet, hogy nem állították ki, úgy odapörkölt Cleverleynek.
16.: A hazaiak egyébként nincsenek bombaformában, utolsó öt bajnokijukból csak egyet nyertek meg: Fulham 1-1, Manchester United 1-2, West Bromwich 3-0, Birmingham City 2-2, Aston Villa 0-1.
14.: Negyedóra alatt harmadszor tette tönkre a Wigan védelmének jobb oldalát Tévez és Silva, középen viszont eddig mindig tisztáztak.
13.: Mancini mester mellett Tévez is jubilál, ez 150. mérkőzése a Premier League-ben.
11.: A Manchester United kölcsönjátékosa, Cleverley rúgta ki majdnem a stadionból a labdát.
10.: Silva gurított vissza az alapvonalról, Tévez nem tudta átvenni, pedig lőhetett volna.
9.: Csendben kezdődött a mérkőzést, Yaya Touré lövésétől eltekintve középen pattog a labda.
6.: Vieira mindössze ötödször kezdett a Manchester Cityben, mióta 2010 januárjában megérkezett, eddigi tíz hasonló meccsén hatszor győzött, négyszer döntetlent játszott csapata.
4.: Balról Yaya Touré húzott középre, 17 méterről eleresztett lövését El-Habszi tenyerelte szögletre.
2.: Egy érdekesség: 12 évvel ezelőtt még a harmadosztályban találkozott egymással a két csapat!
1.: A Wigan kezdte a mérkőzést.
18:33: A nézőtéren ott ül a doppingügybe keveredett, és annak tisztázásáig eltiltott Kolo Touré.
18:32: Ez Roberto Mancini 50. mérkőzése a PL-ben, mérlege 25 győzelem, 13 döntetlen, 11 vereség.
18:30: A csapatok a pályán, a 47 ezres stadion tele, máris kezdünk.
18:29: A hazaiak égszínkék-fehér, a vendégek fekete szerelésben.
18:15: Köszöntünk mindenkit, máris kezdődik a Manchester City Wigan elleni bajnokija, jó szórakozást kívánunk!
KEDVCSINÁLÓ:
Fontos kérdés a bajnoki előtt, hogy vajon a Kolo Touré-doppingügy mennyire zargatja meg a Cityt. Az elefántcsontparti játékos addig nem játszhat, amíg folyik a vizsgálat, a feleség fogyitablettája még sokba kerülhet a futballistának - már csak ez hiányzott az amúgy is válságban lévő Égszínkékeknek, akik elmúlt öt bajnokijukon csak öt pontot kapartak össze. A City idén kettőt vesztett otthon a PL-ben, a Wigan kettőt nyert idegenben. A hazaiaknak még akkor is hozniuk kellene ezt a meccset a ligautolsó ellen, ha a csapat jövő csütörtökön Európa-liga-nyolcaddöntőre a fagyos Kijevbe utazik. Ősszel 2-0-ra nyert a City a Reebokban, míg tavaly 3-0-s diadalt ült a City of Manchesterben. Vincent Kompany esetleg visszatérhet a védelem tengelyébe, de Nigel De Jong is leülhet a kispadra hathetes kényszerpihenője után.