Loki-ötös, Miriuta: Egyre jobbak leszünk

Szerző: SH, MTILétrehozva: 2014. december 1. 08:30
A címvédő Debrecen nagyon könnyedén, 5-0-ra legyőzte a Nyíregyházát a labdarúgó NB I 16. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A DVSC ezzel hét mérkőzésesre nyújtotta veretlenségi sorozatát a bajnokságban, s ezeken a találkozókon hat győzelem mellett mindössze egy döntetlent játszott. Döntetlennel debütált a Győri ETO FC kedden kinevezett vezetőedzője, Miriuta Vasile, csapata ugyanis egy utolsó pillanatokban kapott góllal 2-2-re végzett a vendég Pakssal.

NB I, 16. forduló:
DEBRECEN-Nyíregyháza 5-0 (3-0)
Debrecen, 2850 néző, v.: Vad II.

DVSC: Verpecz - Lázár P., Máté P., Brkovic, Korhut (Vadnai 62.) - Jovanovic, Varga J. (Zsidai 77.), Tisza (Szakály 65.), Mihelic, Bouadla - Sidibe.

SZPARI: Balogh - Nagy Z., Fodor, Törtei (Gengeliczki, a szünetben), Szokol, Jánvári - Pákolicz (Rubus 71.), Abdouraman, Kostic, Pekár - Koller (Bajzát, a szünetben).

Gólszerzők: Sidibe (12., 72.), Tisza (26., 33., a másodikat 11-esből), Szakály (92., 11-esből)

Sárga lap: Brkovic (24.), illetve Abdouraman (22., 87.), Fodor (92.)

Kiállítva: Jánvári (68.), Abdouraman (87.)

Az utóbbi időben remek formában futballozó hazaiak nagy elánnal kezdték a meccset, s agresszív, letámadásra épülő játékuk gyorsan meghozta eredményét. A korai vezetőgól után sem állt vissza a DVSC, mely a szünetig még kétszer betalált, így 45 perc alatt eldöntötte a három pont sorsát.

A fordulás után hiába cserélt azonnal kettőt is Mátyus János, a Nyíregyháza vezetőedzője, a vendégcsapat nem tudott felnőni a feladathoz, s a második félidőben két újabb gólt kapott, ráadásul két embere is a kiállítás sorsára jutott.

További eredmény a játéknapról: Győr-Paks 2-2 (Kvilitaia 63., Lipták 75., ill. Simon 72., Bartha 92.)

Döntetlennel debütált a Győri ETO FC kedden kinevezett vezetőedzője, Miriuta Vasile, csapata ugyanis egy utolsó pillanatokban kapott góllal 2-2-re végzett a vendég Pakssal.

Miriuta Vasile: "Vannak pozitívumai a meccsnek, a csapat szerintem jól játszott. Sajnálom, hogy a 92. percben kaptunk gólt, de ez benne van a fociban. Egyre jobbak leszünk majd. Már megmondtam a srácoknak, hogy aki nem teszi oda magát, vagy nem fut, azt lecserélem 20 perc után, ezt is csináltam. Remélem, hogy Leo (Leandro Martínez, a szerk.) a következő meccsen már 90 percen át zakatol majd. "