Kupadöntős a Liverpool!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. január 25. 22:39
A Liverpool 3-2-es összesítéssel búcsúztatta a Manchester Cityt a négy között, és bejutott a Ligakupa londoni döntőjébe. A vendégek kétszer is vezettek, de a Vörösök mindkétszer talpra álltak az Anfielden. Már csak a Cardiff City állhat a Dalglish-legénység útjába.

LIGAKUPA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

LIVERPOOL-MANCHESTER CITY 2-2 (1-1) - (össz.: 3-2)

Liverpool, Anfield, 44 590 néző, vezette: Phil Dowd.

LIVERPOOL: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Henderson, Gerrard, Adam, Downing - Kuyt (Carroll, 90+1.), Bellamy (Kelly, 88.). Menedzser: Kenny Dalglish.

Cserék: Doni - kapus, Carroll, Maxi, Coates, Carragher, Shelvey, Kelly.

MANCHESTER CITY: Hart - Richards, Szavics (Agüero, 46.), Lescott, Zabaleta - De Jong (Johnson, 78.), Barry - Silva, Nasri, Kolarov - Dzeko. Menedzser: Roberto Mancini.

Cserék: Pantilimon - kapus, Milner, Rekik, Agüero, Johnson, Clichy, Hargreaves.

Gólszerző: Gerrard (40. - 11-esből), Bellamy (74.), ill. De Jong (31.), Dzeko (67.)

Sárga lap: Gerrard (6.), Enrique (64.), ill. Kolarov (56.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+4.: VÉGE A MECCSNEK.

A Liverpool a két meccsen összességében jobban teljesített, és mivel Steven Gerrard kétszer is betalált a büntetőpontról, csapata először játszhat kupadöntőt az újjáépített londoni Wembleyben. A helyzetek számában masszív volt a különbség a Mersey-partiak javára, a City védelme ezen az estén nem lehet büszke magára. A Pool a Cardiff Cityvel csap össze a fináléban.

90+1.: Carroll lép pályára Kuyt helyére.

Cavani a második gólját is megszerezte, a Napoli 2-0-ra legyőzte az Intert, ezzel elődöntős az Olasz Kupában.

90.: Négy perc a ráadás.

88.: Bellamy vastaps közepette megy le, Kelly áll be.

83.: Már csak percek vannak hátra a meccsből, de Dalglish még nem cserélt. Talán a ráadásban.

78.: De Jong meccsének vége, Adam Johnson a friss ember.

74.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-2!!!!

Bellamy a Johnsonnal való kényszerítő után lőtt a jobb alsóba estében, 12 méterről. Újra ki kell találnia valamit a Citynek.

71.: Carroll melegít, szükség lehet rá a hajrában.

67.: GÓÓÓÓL, 1-2!!!!!!!!!!!!!

Kolarov bal oldali beadása után Dzeko passzolt az üresen maradt kapuba 3 méterről.

64.: Enrique volt szabálytalan, sárga lap.

61.: A Pool egyre-másra alakítja ki a helyzeteket, hatalmas nyomás nehezedik a Cityre.

56.: Kolarov keménykedett, sárga lap.

54.: Downing lövését lábbal védte Hart. Elképesztő, miket hárít a vendégek kapusa.

53.: Skrtel 10 méterről, estében lőtt a jobb felső felé, de Hart hatalmas vetődéssel kitolta.

52.: Intenzíven futballozik a Pool, a City picit az öltözőben ragadt.

Cavani büntetőjével megszerezte a vezetést a Napoli - 1-0 az Inter ellen.

48.: Kuyt 16 méteres lövésével meggyűlt a baja Hartnak, de védett.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS. Szavics helyére Agüero állt be a Ciytnél.

-------------

45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. Jelen állás szerint a Liverpool játszik döntőt a londoni Wembleyben.

Nápolyban szintén szünet. Ott is döntetlen, még nem született gól.

45.: Két perc a ráadás.

40.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!

Gerrard a jobb alsóba rúgta a tizenegyest, Hart nem érhetett oda. Az első meccsen is büntetőből volt eredményes a kapitány, ezúttal sem hibázott.

39.: Agger lövése Richards kezére pattant, büntető!

36.: Kolarov jobb oldali szabadrúgása elhalt a blokkban.

31.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!!!!

Silva De Jong elé tolta a labdát, aki 22 méterről kilőtte a bal felső sarkot. Összesítésben egyenlő.

29.: Kuyt kis híján megveri Lescottot, nem nézi jó szemmel, hogy a City dob.

24.: Bellamy talált a kapuba, csak lesről. Az asszisztens jól látta, a lassítás őt igazolja.

Ez a két csapat 165. meccse, a Liverpool szempontjából a mérleg: 81-41-42. A Vörösök majd' dupla annyiszor nyertek.

21.: Bellamy 14 méteres lövését csak tenyerelni tudta Hart. A City legjobbja a kapus.

18.: Dzeko esett el Adam mellett a 16-oson belül, de Dowd nem ítél büntetőt. Hááát...

14.: A vendégeknek lenne sürgősebb, de egyelőre a felezőpályát sem igen lépik át. Ha ez tartósan így marad, Agüero beszállhat a padról.

A Liverpool rekorder a Ligakupában a maga hét aranyérmével, a Citynek kettő van.

11.: Adam tologatta a labdát, majd 25 méterről lőtt, de Hart leért, és fogta.

10.: Az első három-negy perc a Citynek sikerült jobban, utána viszont átvette a Pool az irányítást, ami helyzetben is megmutatkozott - nem is akármekkorában.

6.: Gerrard máris sárga lapot kapott, Barryvel szemben szabálytalankodott.

4.: Húúú, mekkora helyzet! Az ügyetlenkedő Kolarovról Enriquéhez pattant a labda, közvetlen közelről lőtt, de Hart lábbal védett.

1.: A CIYT KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

20:40. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, pár perc és kezdünk. A Pool és a City játékosai már a kijáróban toporognak.