Klinsmann megcsinálta, viszlát Mexikó?

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 11. 15:14
Az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottjának győzelmi sorozata a hétvégén véget ért, de ez már senkit sem érdekel, a Team USA ugyanis kedden, Mexikó ellen javítani tudott, ezzel kvalifikálta magát a világbajnokságra, amelynek 1990 óta folyamatosan résztvevője. Jürgen Klinsmann szövetségi kapitány úgy érzi, beérni látszik a közös munka gyümölcse, és új szintre emelheti az amerikai válogatottat.

A képen Tim Howard, az Everton kapusa

"Óriási pillanatok ezek, óriási este volt, mindannyian büszkék vagyunk ezekre a fiúkra. Nagyon sokat jelent a kijutás nekik és nekem is. Megérdemelték. Most már tudják, hogy csak kemény munkával és odaadással lehet célba érni. Két éve még rám csodálkoztak néha, ha mondtam nekik valamit, de mostanra tökéletesen megértjük egymást" - nyilatkozta Klinsmann a Mexikó elleni győzelem után, amelyet Eddie Johnson és Landon Donovan góljával értel el az amerikaiak.

A Columbus Crew arénájában még meg kellett várni a játékosoknak és a szurkolóknak, hogy véget érjen a Honduras-Panama összecsapás, az USA-nak ugyanis hazai győzelem vagy döntetlen kellett az üdvösséghez. A meccs 2-2 lett.

Mexikón a kapitányváltás sem segített, az újabb fiaskó után nemhogy nem állnak kijutást érő helyen a zöldmezesek, hanem visszacsúsztak az ötödikre, amely még pótselejtezőre sem jogosítja fel őket...

Az aztékok Panamával játszanak ki-ki meccset a negyedik pozícióért a következő körben, hazai környezetben. A dobogó már csak akkor lehet meg nekik, ha Honduras elszúrja a hajrát.

Míg az USA sorozatban hetedszer vb-résztvevő, addig Costa Rica 1990, 2002 és 2006 után negyedszer indul a világeseményen, amihez egy jamaicai 1-1 is elég volt Bryan Ruiznak és társainak a keddi játéknapon.