Kicsikart City-győzelem Birminghamben

Létrehozva: 2012. február 12. 18:55
Ha nehezen is, de megérdemelten nyerte meg 1-0-ra az Aston Villa elleni bajnokiját a Manchester City a Premier League 25. fordulójában. A Villa Parkban Joleon Lescott közeli lövésével szerezték meg a létfontosságú három pontot a Polgárok, amivel visszaültek a tabella élére. A végén egyenlíthetett volna a megint csak elképzelés nélkül focizó hazai együttes, de Joe Hart óriásit védve őrizte meg kapuját.

PREMIER LEAGUE, 25. FORDULÓ:

ASTON VILLA-MANCHESTER CITY  0-1 (0-0)

Birmingham, Villa Park, vezette: Michael Oliver.

Aston Villa: Given - Hutton, Dunne (Baker, 95.), Collins, Cuellar - Petrov, Albrighton (Ireland, 77.), Gardner - Keane, Bent, Heskey (N'Zogbia, 69.). Menedzser: Alex McLeish.

Kispad: Guzan (kapus), Warnock, Ireland, N'Zogbia, Bannan, Weimann, Baker.

Man City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov - Barry, De Jong, Milner, Silva (Richards, 91.), Johnson (Nasri, 85.) - Agüero (Dzeko, 89.). Menedzser: Roberto Mancini.

Kispad: Pantilimon (kapus), Richards, Pizarro, Dzeko, Szavics, Nasri, Clichy.

Gólszerző: Lescott (63.)

Sárga lap: Petrov (62.), Dunne (68.), N'Zogbia (88.)

Ez lesz az a meccs, amelyre egy év múlva az égvilágon senki nem emlékszik majd, talán a City-szurkolók is könnyen elfeledik az Aston Villa elleni bajnokit. Pedig ilyen győzelmek is kellenek ahhoz, hogy valaki megvalósítsa álmát.

A City komolyan gondolja, hogy meg szeretné nyerni a bajnokságot, ehhez vasárnap koraeste muszáj volt győznie. Eseménytelenül telt el az első félidő, komoly helyzet és igazi foci nélkül. A szünet sem tett jobbat a játszmának, a City igyekezett nyomni, a Villának helyzete sem volt.

Mindez érdekes, hiszen Heskey - később N'Zogbia váltotta, Keane és Bent személyében három neves csatár rohamozott - volna. A vendégek mezőnyfölénye a 63. percben érett góllá, Lescott közeli lövése, ha nem is aranyat, de három pontot ért. Az utolsó percekben kapujához szögezte ellenfelét a birminghami alakulat, Hartnak egyszer nagyot kellett védenie, de a végeredményt már semmi sem befolyásolta.

A City ismét a PL élére ugrott.

A TÖBBI EREDMÉNY:

Wolves-West Brom 1-5 (Fletcher 45., ill. Odemwingie 34., 77., 88., Olsson 64., Andrews 85.)

Tottenham-Newcastle 5-0 (Assou-Ekotto 4., Saha 6., 20., Kranjcar 34., Adebayor 64.)

Man. United-Liverpool 2-1 (Rooney 47., 50., ill. Suárez 80.)

Sunderland-Arsenal 1-2 (McClean 70., ill. Ramsey 75., Henry 91.)

Everton-Chelsea 2-0 (Pienaar 5., Stracqualursi 72.)

Bolton-Wigan 1-2 (M. Davies 67., ill. Caldwell 43., McArtur 76.)

Blackburn-QPR 3-2 (Yakubu 15., N'Zonzi 23., Onuoha 45. - öngól, ill. Mackie 71., 90.)

Fulham-Stoke 2-1 (Pobrebnyak 16., Sörensen 28. - öngól, ill. Shawcross 78.)

Swansea-Norwich 2-3 (Graham 23., 87. - utóbbit 11-esből, ill. Holt 47., 63., Pilkington 51.)

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

97. VÉGE a meccsnek! Ennyivel jobb volt a City. 0-1!

95. Villa-csere: Baker be, a megsérült Dunne le.

91. City-csere: Richards be, Silva le.

Három perc.

90. Úúúúúúúú! Bent kanalazott kapura 8 méterről, Hart jó helyen állt, nagy refleksszel kapott bele a labdába.

89. City-csere: Dzeko be, Agüero le.

88. N'Zogbia-sárga. Rácsúszott De Jongra.

88. Úúúú! Cuellar fejelt 5 méterről fölé.

85. City-csere: Nasri be, Johnson le.

77. Villa-csere: az egykori citys Ireland be, Albrighton le.

69. Villa-csere: N'Zogbia be, Heskey le.

68. Dunne-sárga.

63. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Góllá érett a vendégfölény: balról szállt át a hosszúra a labda, Barry visszafejelt középre, Lescott pedig 3 méterről a kapuba vágta azt. 0-1!

62. Petrov-sárga. Silvának lépett oda.

53. Lescott fejelte mellé Silva beadását.

46. Folytatják. Csere nem volt.

45+2. Vége a félidőnek. Egyelőre ramaty a meccs. 0-0!

Egy perc a hosszabbítás.

39. Kolarov lőtte fölé 26 méterről, középről a szabadrúgást.

Egyre inkább nyom a City.

27. Úúúú! Johnson trafálta el 20 méterről, kissé jobbról a bal kapufa tövét.

26. Úúúú! Milner lőtt kapura, a megpattanó labda alig kerülte el a kapu jobb oldalát.

20. Barry lőtt laposan, 20 méterről, középről. Given ezt is fogta.

18. Silva lőtt jobbról, 10 méterről laposan. Kapuscsemege.

Az első negyedóra végéhez közeledve elmondható, küzdelmes, de alacsony színvonalú meccset látunk.

3. Agüero lőtt 15 méterről, középről a középen álló kapus ölébe.