Hetet lőtt a Chelsea, botlott az Arsenal

Szerző: shLétrehozva: 2010. március 27. 17:57
Frenetikus mérkőzésen, 7-1-gyel semmisítette meg az Aston VIllát az aranyéremért harcoló Chelsea a Stamford Bridge-en a PL 32. fordulójában! Lampard mesternégyest ért el, Malouda duplázott, Kalou is betalált a bajnokság legjobb védelme ellen. Drogbának be sem kellett állnia. A Kékek örömét fokozza, hogy a Birmingham a túlórában egyenlített ki az Arsenal ellen, így két pontot veszített a városi rivális! Élen a Chelsea, amelynek így már a gólkülönbsége is a legjobb a ligában.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
CHELSEA-ASTON VILLA 7-1 (2-1)
Stamford Bridge, 41825 néző, vezette: Peter Walton.
CHELSEA: Cech - Paulo Ferreira, Alex, Terry, Zsirkov (Van Aanholt, 76.) - Deco (Ballack, 72.), Mikel, Lampard - Joe Cole (Kalou, 76.), Anelka, Malouda. Menedzser: Carlo Ancelotti.
Cserepad: Turnbull, Drogba, Ballack, Kalou, Sturridge, Bruma, Van Aanholt.
ASTON VILLA: Friedel - Luke Young, Collins, Dunne, Warnock - Milner, Petrov (Downing, 63.), Sidwell, Ashley Young - Carew (Delfouneso, 63.), Agbonlahor (Beye, 72.). Menedzser: Martin O'Neill.
Cserepad: Guzan, Downing, Delfouneso, Davies, Salifou, Beye, Cuéllar.
Gólszerző: Lampard (15., 44., 62., 90. - a középső kettőt 11-esből), Malouda (57., 68.), Kalou (83.) ill. Carew (29.)
Sárga lap: Zsirkov (32.), Deco (39.), Ferreira (48.), ill. Petrov (27.), Dunne (66.)
Emberemlékezet óta nem szenvedett ilyen súlyos vereséget ilyen magasan jegyzett csapat a Premier League-ben, az Aston Villa védelme ráadásul az MU-val holtversenyben a legkevesebb gólt kapta 31 forduló alatt. Frank Lampard nagy napja volt ez, negyedóra elteltével kezdte meg a gólgyártást (a hosszú oldalon becsúszva volt eredményes), hogy aztán Carew lekopírozza találatát. A félidő utolsó harmadára is jutott gól, Zsirkov betörééből büntető lett, s Super Frankie nem hibázott. A szünet után a szenzációs formában játszó Malouda tett rá egy lapáttal, de Zsirkov ellen sem volt orvosság, csak a szabálytalanság. Az újabb tizenegyest is Lampard értékesítette. Oktatófilmbe illő akció végén aztán ismét Malouda köszönt be, majd a cserember Kalou-t is bevették a buliba, végül Lampard tette fel a koronát szombat délutáni teljesítményére. 7-1, erődemonstráció, totális megsemmisítés.

94.: Vége a mérkőzésnek!
90.: GÓÓÓL!!! Malouda löbbölt középre, Warnockról Lampardhoz pattant, aki 11 méterről nem kegyelmezett. 7-1!
90.: Négy perc a hosszabbítás.
83.: GÓÓÓL!!! Anelka forgolódott, majd továbbtette Kalou-nak, aki jobbról tizennégy méterről a jobb alsóba gurított. 6-1, totális megsemmisítés Drogba nélkül, a Premier League legjobb védelme ellen!
76.: Csere: Joe Cole helyett Kalou. Zsirkov helyet Van Aanholt. Drogba nem lép pályára.
74.: Delfouneso lövése változtatott irányt Alexen, és a jobb kapufa mellett süvített el.
72.: Csere: Agbonlahor helyett Beye, illetve Deco helyett Ballack.
68.: GÓÓÓL!!! Pazar akció végén ismét Malouda eredményes, eltekert Friedel mellett-fölött a kapu bal oldalába. 5-1
66.: Dunne kapott sárga lapot.
63.: Kettőscsere a Villánál: Petrov és Carew le, Delfouneso és Downing be.
62.: GÓÓÓL!!! Lampard ezúttal a jobb kapufa tövéhez célzott, bent van! 4-1
61.: Tizenegyes, megint Zsirkovot buktatták.
59.: Ferreira sodorta el Agbonlahort, a tűzzel játszik a portugál. Szabadrúgás húsz méterről.
56.: MICSODA GÓÓÓL!!! Fantasztikus akció! Deco kevergetett, kitette a bal szélre Zsirkovnak, aki kapásból középre adott, Malouda habozás nélkül a jobb alsóba vágta. 3-1!
48.: Ferreira is összeszedett egy sárga lapot mezrántásért.
46.: Folytatás!
45+2.: Vége a félidőnek!  Hatalmas iram, sok helyzet, jó meccs. Malouda szenzációs, mindkét védelem elég gyenge lábakon áll.
45.: Két perc a hosszabbítás.
44.: GÓÓÓL!!! Jó oldalra vetődött Friedel, de bent van a bal felsőben a Lampard-bomba. 2-1
43.: Zsirkovot buktatta Collins. Tizenegyes.
39.: Deco-sárga.
32.: Zsirkov-sárga.
30.: Hogy hol van Drogba? A cserepadon ül, a Portsmouth ellen kapott egy rúgást a lábára.
29.: GÓÓÓL!!! Ashley Young lopózott beljebb az  alapvonaltól, majd a kapu elé tekert, Zsirkov lemaradt Carew-ról, aki közelről vágta a hálóba a labdát. 1-1
27.: Petrov szabálytalankodott Mikellel szemben, sárga lap!
20.: Beszorul a Villa.
15.: GÓÓÓL!!! Malouda tekert be, Joe Cole nem érte el, de a hosszú oldalon Lampard igen, becsúszva kanalazta a kapuba. 1-0!
14.: Lampard kellemetlen lövését nagy nehezen fogta Friedel, valószínűleg mellément volna.
8.: Warnock jobb oldali szögletét Collins csúsztatta mellé.
3.: Megy a birkózás, Friedel szedte fel Malouda elől a labdát Anelka éles beadása után.
1.: A CHELSEA KEZDTE A MECCSET!
BIRMINGHAM-ARSENAL 1-1 (0-0)
St Andrew's Stadium, vezeti: Howard Webb.
BIRMINGHAM: Hart - Carr, Johnson, Dann, Ridgewell - Gardner, Ferguson, Bowyer, Fahey (Philips, 83.), Jerome - McFadden (Benítez, 77.). Menedzser: Alex McLeish.
Cserepad: Taylor, Larsson, Phillips, Benítez, Michel, Parnaby, Vignal.
ARSENAL: Almunia - Sagna, Campbell, Diaby, Clichy - Denilson, Song, Walcott (Arsavin, 69.), Fabregas - Rosicky (Nasri, 69.), Bendtner. Menedzser: Arsene Wenger.
Cserepad: Fabianski, Nasri, Eduardo, Vela, Arsavin, Eboué, Traoré.

Gólszerző: Philips (91.), ill. Nasri (81.)
Sárga lap: Carr (91.), ill. Song (16.), Clichy (24.)
93.: Vége a mérkőzésnek!
91.: GÓÓÓL!!! Gardner felívelése után Sagna rúgta rá Philips lábára a labdát, amely Almunia fölött a hálóba pottyant. 1-1!
89.: Carr-sárga.
86.: Bowyer tüzelt mellé.
83.: Csere: Fahey helyett Kevin Philips.
81.: GÓÓÓL!!! Nasri lopta a távolságot, majd 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1!
77.: Csere: McFadden helyett Benítez.
73.: Nasri vérszegény lövése nem okozott gondot Hartnak.
70.: Bendtner fejelt mellé Sagna beadása után.
69.: Csere: Rosicky helyett Nasri, Walcott helyett Arsavin.
61.: Atyavilág, mi maradt ki! Egy felívelés után Campbellről pattant a kapufára, majd onnan a kapu torkában álló Dannhoz, róla meg a léc fölé!
48.: Rosicky bombáját hárította Hart. Úgy néz ki, mégis tudja folytatni Fabregas.
45+1.: Vége a félidőnek! Méltó ellenfélre talált az Arsenal, Birmignahmben bizony nem adják ajándékba a pontokat. Nagy kérdés, tudja-e folytatni Fabregas, akibe Gardner szállt bele félóra elteltével.
45.: Egy perc a hosszabbítás.
42.: Bendtner botlott fel egy védőben és büntetőt reklamált, hiába.
33.: Gardner csúszott rá Fabregasra, sántikál a középpályás.
31.: McFadden hozta magát helyzetbe egy bedobás után, Almunia zárta a szöget.
24.: Clichy is besárgult.
24.: Fabregas szögletét fejelte fölé Diaby.
19.: Walcott hibázott ziccert, Dunn ügyetlenkedett, egyedül vezethette Hartra, de belelőtte.
16.: Song sárga lapja egy rossz ütemű becsúszás miatt, McFadden volt az áldozat.
13.: McFadden játszotta tisztára magát és lőtt 17 méterről, kapu mellé.
11.: Gardner bombázott mellé egy kipattanót.
2.: Vezethetne az Arsenal! Rosicky gurított vissza Diabynak, akinek suta lövése megpattant Bowyeren, szöglet!
1.: AZ ARSENAL KEZDTE A MECCSET!
15:30. Köszöntjük olvasóinkat a Chelsea és az Arsenal himnuszával!

PROGRAM
Szombat
Birmingham City-Arsenal 1-1 (Philips 91., ill. Nasri 81.)
Chelsea-Aston Villa 7-1 (Lampard 15., 44., 62., 90. - a középső kettőt 11-esből, Malouda 57., 68., Kalou 83. ill. Carew 29.)
Hull City-Fulham 2-0 (Bullard 16. - 11-esből, Fagan 48.)
Tottenham-Portsmouth 2-0 (Crouch 27., Kranjcar 41.)
West Ham United-Stoke City 0-1 (Fuller 69.)

BIRMINGHAM CITY-ARSENAL

A bajnoki címért folyó versenyfutásban sok pontot már nem hullajthat az Arsenal, és alighanem egyet sem szándékozik Birminghamben felejteni. A hazaiak azonban legutóbbi tizenegy hazai bajnokijukon nem kaptak ki, és többek között a Chelsea és a Manchester United sem térhetett haza maximálisan elégedetten a St. Andrewsból. William Gallas sérült, Thomas Vermaelen eltiltott, így valószínűleg a Campbell, Silvestre „álomduó” kezd a védelem közepén. Egy embernek különös érzései támadhatnak az összecsapással kapcsolatban: Eduardo két év után tér vissza oda, ahol anno széttörték a lábát.

CHELSEA-ASTON VILLA

A hétközben gólgálát rendezett a Chelsea (5-0 a Portsmouth ellen), ez minden bizonnyal nem ismétlődik meg szombaton. Sőt a Kékeknek a védelmükre is oda kell figyelniük, hiszen Ricardo Carvalho, Braniszlav Ivanovics, José Bosingwa és Ashley Cole neve is a sérültek listáján található. A két csapat őszi meccsét 2-1-re a Villa nyerte, és ha a Stamford Bridge-en is győz, 1990 után összejön a „duplázás”, és egy idényen belül kétszer is megveri a londoni riválist.

BOLTON-MANCHESTER UNITED

A United legutóbbi négy mérkőzésén egyaránt megverte a Boltont, és ha komolyan gondolja, hogy sorozatban negyedszer is megnyeri a Premier League-et, akkor ezúttal is hoznia kell a kötelezőt a Reebok-stadionban. Aggasztó hír a manchesterieknek, hogy Wayne Rooney térdbántalmai miatt több edzést is kihagyott, és közel sem biztos, hogy hadra fogható lesz a Wanderers otthonában. Az viszont örömmel töltheti el az MU híveit, hogy Luís Nani szerződést hosszabbított, így 2014-ig áll majd a klub szolgálatában.

LIVERPOOL-SUNDERLAND

A Fekete Macskák öt meccs óta még csak gólt sem rúgtak az Anfielden, bár a Liverpool formáját elnézve nem menne meglepetésszámba, ha rossz sorozatuk éppen most törne meg. A Vörösöket ráadásul belső konfliktusok is marcangolják, aminek eredményeképpen Albert Riera valószínűleg többet már nem húzza magára a Pool mezét. A hazaiaknak Fábio Aurélio az egyetlen komolyabb hiányzójuk, ám erre aligha lehetne fogni egy esetleges gyengébb eredményt.