Hajszálra volt a vb-döntőtől Irak

Létrehozva: 2013. július 10. 23:11
Franciaország-Uruguay finálét rendeznek szombat este Isztambulban, a Türk Telekom Arenában az U20-as futball-világbajnokságon. A dél-amerikaiak 1-1-es rendes játékidő és góltalan hosszabbítás után 7-6-ra diadalmaskodtak a büntetőpárbajban Irak ellen. A torna meglepetéscsapata egy bronzzal még vigasztalódhat.

Mezopotámia Oroszlánjainak korosztályos csapata egy teljesen váratlan szabadrúgásgóllal szerzett vezetést, de két perccel a vége előtt egyenlített Uruguay, amely ismét bizonította szívósságát a spanyolok kiejtése után.

A háború gyermekei (a játékosok 10 évesek voltak, amikor Amerika megtámadta Irakot, romba döntve ezzel a Szaddam-rezsimet és az országot) így is csodát tettek, nem találtak legyőzőre, ha a tizenegyespárbajt nem számítjuk.

Az első elődöntőben a Lille-játékos Florent Thauvin szállította a sikert a franciáknak Ghána ellen remekbe szabott duplájával, a nyitómeccs kőkemény visszavágóján (2-1).