Győzött a Vidi, kiesett a Kaposvár

Szerző: SH, MTILétrehozva: 2014. május 10. 20:31
A Videoton hazai pályán 2-0-ra legyőzte szombaton a sereghajtó Kaposvárt, amelynek kiesése így biztossá vált a labdarúgó NB I 28. fordulójában. A Videoton november 8. után nyert ismét bajnoki mérkőzést hazai pályán.

NB I, 28. forduló:
Videoton FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0)
Székesfehérvár, 2466 néző, v.: Farkas Á.

Videoton: Calatayud - Brachi (Gyurcsó, 80.), Juhász R., Vinicius, Stopira - Caneira, Vitor Gomes - Álvarez (Kovács I., 85.), Nildo (Zé Luis, a szünetben), Oliveira - Nikolics.

Kaposvár:
Rusák - Okuka, Mbemba, Badis, Mulemo - Florean (Bőle, 58.), Addo, Diallo, Firtulescu (Luca, 86.) - Kink (Murai, 55.), Balázs B.

Gólszerzők: Zé Luis (51.), Nikolics (74.)
Sárga lap: Caneira (77.), Juhász (89.), illetve Kink (42.), Badis (59.), Okuka (67.), Mulemo (82.), Diallo (89.)
Piros lap: Mbemba (84.)

Az első félidő rendkívül alacsony színvonalú játékot hozott, a kapuk alig forogtak veszélyben. A fordulás után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és a csereként beálló Zé Luis, valamint Nikolics góljával megszerezték a győzelmet. A Kaposvár tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, mivel Mbembát utolsó emberként elkövetett szabálytalansága miatt kiállította a játékvezető.

További eredmény: Pécs-Mezőkövesd 2-1. Korábbról: Kecskemét-Pápa 1-0, Ferencváros-Diósgyőr 2-1.