Gálázott, szenvedett és nyert a Fradi

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 8. 17:05
Történelmi sikert aratott a Fradi a 27. fordulóban, először sikerült megvernie bajnoki mérkőzésen a Kecskemét együttesét. Gálaelőadásnak indult, a félidőben már három góllal vezettek Ferencziék, de nem játszottak igazán jól, és a végén, emberhátrányban azért kellett izgulniuk, hogy egyáltalán meglegyen a három pont. Sikerült, 3-2-re nyert a Fradi.

LABDARÚGÓ NB I, 27. FORDULÓ
FERENCVÁROS-KECSKEMÉT 3-2 (3-0)
Albert Flórián Stadion, vezette: Fábián Mihály.
FERENCVÁROS: Megyeri - Csizmadia, Tutorics, Dragóner, Stockley - Doherty (Lipcsei, 68.), Morrison, Abdi (Rósa, 72.), Tóth B. - Elding (Schembri, 79.), Ferenczi. Klubmenedzser: Craig Short.
Cserepad: Haber, Adnaan, Schembri, Balog Z., Rósa, Vass M., Lipcsei.
KECSKEMÉT: Holczer - Némedi, Gyagya, Lambulics, Farkas (Csordás, 72.) - Bori, Csukics, Szavics (Bagi, 29.), Alempijevics (Simon, 55.) - Litsingi, Montvai. Vezetőedző: Urbányi István.
Cserepad: Lazareanu, Csordás, Schindleer, Koncz, Bagi, Bertus, Simon A.
Gólszerző: Ferenczi (2. - 11-esből), Elding (12.), Morrison (35.), ill. Montvai (50.), Csordás (75.)
Sárga lap: Stockley (16.), Abdi (52.), Ferenczi (90.) ill. Csukics (64.)
Piros lap: Rósa (78.)
Korábbi ádáz NB II-es riválisát, azt a KTE-t fogadta a Fradi, amely ellen még egyszer sem tudott nyerni bajnokin. Nem akármilyen módon, fantomtizenegyessel kezdődött a találkozó, Fábián játékvezető partjelzője intésére kezezés miatt sípolt, és büntetőhöz juttatta a hazaiakat, Ferenczi magabiztosan értékesítette azt.kezezésről szó sem volt, Némedi Elding mezét ráncigált meg egy kicsit, de az ilyesmi bármelyik szögletnél előfordul..
A vendégek szellős védekezése megbosszulta magát, Elding és Morrison köszönte ezt meg egy-egy góllal a liláknak. Aki a szünetben azt gondolta, ez már lefutott meccs, nagyot tévedett, Urbányi Istvánnak sikerült feltüzelnie övéit a folytatásra leeresztő Fradi ellen. Montvai fejesgólja után a csereként beállt Csordás egy gólosra csökkentette a különbséget, de az egyenlítő találatot nem sikerült begyötörnie a vendégeknek, pedig Rósa kiállítása miatt emberelőnyben abszolválták az utolsó szűk negyedórát.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
92.: Vége a mérkőzésnek! 3-2-re nyert a Fradi.
90.: Kettő perc.
90.: Ferenczi lökött, sárga lap.
89.: Csordás fejelt kifacsart mozdulattal jócskán fölé.
79.: Csere: Elding helyett Schembri.
78.: PIROS LAP RÓSA DÉNESNEK! Hátulról csúszott vádlira.
77.: Rósa beadásszerű lövését nyelte el Holczer.
77.: Megérezte a vérszagot a Kecskemét...
75.: GÓÓÓÓL!!!! Litsingi löbbölt be, Csordás csúsztaottt, Megyeri csak hozzáérni tudott, pedig középre tartott. 3-2!
  Fotó: Kovács Attila

60.: Abdi cselezte be magét középre, 18 méterről bombázott, alig fölé.
56.: Litsingi botlott fel Abdiban, szabadrúgás 19 méterről. Bori csavarta mellé.
55.: Csere: Simon jön a KTE-nél. Alempijevics helyére.
54.: Morrison terült el fájdalmas arccal a földön, lekísérik az oldalvonal mellé.
52.: Abdi sárga lapja.
50.: GÓÓÓL!!!! Bori bal oldali szöglete pattant Montvai elé, aki hat méterről nem kegyelmezett, bevarrta a léc alá. 3-1
48.: Bori 27 méterres szabadrúgását paskolta szögletre Megyeri.
46.: Folytatás!!!
45.: Vége a félidőnek! Nem sziporkázik a Fradi, de így is leckézteti a KTE-t.
41.: Tóth leheletfinom passzát Ferenczi értékesítette leshelyzetből.
35.: GÓÓÓÓL!!!! Morrison szerzett labdát lepasszolta Ferenczinek, majd felkocogott, visszakapta és ellőtt Holczer mellett a hálóba. Farkasra ráférne egy fejmosás a szünetben. 3-0
31.: Litsingit szerelte Morrison a tizenhatoson belül.
29.: Csere lesz: Bagi jön Szavics helyére.
25.: Bori bűnrossz lövése, gyenge, nyolc méterről mellé.
22.: Holczer számított el egy beadást, Tutorics kisegítette.

20.: Tóth újabb lövése után Gyagyának maradt fent a keze, na ez inkább lehetett volna büntető.
16.: Sárga lap Stockley-nak.
15.: Tóth Bence sistergős bombája: alig mellé-fölé.
15.: Csizmadia bólintott, Holczer kezébe hullott a labda.
12.: GÓÓÓÓL!!!! Morrison vezette fel a labdát, teljesen üres volt a Kecskemét védelmének bal oldala, ezt Elding használta ki, és a kapu jobb oldalába nyesett. 2-0
8.: Jobb oldali szögletet Farkas csúsztatott a kapu mögé.
3.: Tóth Bence előtt nyílt meg a folyosó, csúnyán mellétrafált.
2.: GÓÓÓÓL!!!! Ferenczi magabiztosan gurított a kapu jobb oldalába, Holczer a másik oldalra vetődött. 1-0
1.: AJÁNDÉK TIZENEGYEST KAPOTT A FRADI! Fábián játékvezető kezezést mutatott, konzultált a partjelzővel, és megítélte a büntetőt. A lassítás alapján sem kezezés, sem egyéb szabálytalanság nem történt Farkas részéről, aki Elding nyakán lógott.
1.: A FRADI KEZDTE A MECCSET!

14:55. Köszöntjük olvasóinkat!