Futács remekelt, meglehet a 3. hely

Szerző: SHLétrehozva: 2012. szeptember 6. 20:32
Sorozatban harmadszor tudott nyerni U21-es válogatottunk az Európa-bajnoki selejtező sorozatban, így karnyújtásnyira került a csoport harmadik helyétől az utolsó mérkőzés előtt. Róth Antal tanítványai az íreket verték 2-1-re csütörtök este Kecskeméten. Futács Márkó 23 méterről talált be, adott egy gólpasszt, és tizenegyest is rontott egy félidő alatt. megérdemelt a magyar siker.

Róth Antal szövetségi edző a Gulácsi Péter - Sváb Dániel, Kádár Tamás, Fodor Ferenc, Szolnoki Roland - Simon Ádám, Fiola Attila - Bódi Ádám (Varga Roland, 94.), Kovács István (Beliczky Gergő, 88.), Gosztonyi András (Balázs Benjámin, 66.) - Futács Márkó összetételben szerepeltette csapatát.

Nem sokkal Bódi Ádám kapufája után, a 15. percben szereztük meg a vezetést: Futács Márkó kapott labdát az ír 16-os előterében, a védők nem támadták, így 23 méterről kapura lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-0). A folytatásban az írek enyhe mezőnyfölényben futballoztak, de a 26. percben egy kontra végén növeltük az előnyt: Futács futott el a bal oldalon, levitte a labdát az alapvonal közeléig, majd pontosan passzolt középre, ahol a védőjét megelőző Kovács István érkezett, és kettő méterről a kapu közepébe helyezett (2-0). A szünet előtt szépítettek az írek (az MU-s Robert Brady büntetőjéből), akik a második félidőben elkeseredett harcot folytattak az egyenlítésért, de nem jártak sikerrel, így ők is lemondhattak a második, még pótselejtezőt ér pozícióról.

Jövő hétfőn Liechtenstein lesz az ellenfél Kecskeméten, a harmadik hely eléréséhez azt a találkozót is meg kell nyernünk, illetve az olaszoknak legalább egy pontot kell szerezniük hazai pályán az írek ellen.

Az olaszok a Licectenstein elleni , csütörtöki 7-0-s győzelem (De Luca 2, El Shaarawy 2) után már biztosan első helyen végeznek a csoportban.