Feltámadt és fordított a Galatasaray

Létrehozva: 2013. március 12. 22:41
Óriásit javítva első mérkőzésen mutatott játékán 3-2-es győzelemmel és 4-3-as összesítéssel lépett a legjobb 8 közé a Galatasaray a Schalke otthonában a Bajnokok Ligájában. A törökök az első félidőben hátrányból fordítva döntöttek, majd 2-2 után túlélték a sűrűsödő rohamokat, mielőtt véget vetettek a németek veretlenségének.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

SCHALKE 04-GALATASARAY 2-3 (1-2) (továbbjutott a Galatasaray 4-3-as összesítéssel)

Gelsenkirchen, Veltins Arena. Vezette: Jonas Eriksson.

Schalke: Hildebrand - Ucsida, Höwedes, Matip, Kolasinac - Höger (Meyer 85.), Neustädter (Fuchs 46.), Farfan, Draxler, Bastos - Pukki (Obasi 85.). Vezetőedző: Jens Keller. Kispad: Fährmann, Metzelder, Fuchs, Barnetta, Moritz, Meyer, Obasi.

Galatasaray: Muslera - Eboué, Nounkeu, Semih (Zan 79.), Riera - Felipe Melo - Hamit Altintop, Sneijder (Amrabat 70.), Selcuk - Yilmaz (Bülüt 86.), Drogba. Vezetőedző: Fatih Terim. Kispad: Iscan, Zan, Balta, Sabri, Kurtulus, Amrabat, Bülüt.

Gólszerző: Neustädter (17.), Bastos (63.), ill. Hamit (37.), Yilmaz (42.), Umut Bulut (95.)

Sárga lap: Höger (14.), ill. Drogba (85.), Kolasinac (94.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az ellentétek párharca zárult le a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az első mérkőzést a Galatasaray várta kiváló előjelekkel, míg a Schalke bajnoki vesszőfutásával gödörben, ehhez képest a németek érdemeltek volna jobban győzelmet Isztambulban. Kedden éppen fordított volt a helyzet, hiszen a királykékek lendültek be hazájukban, és a törökök kínlódtak otthon. Ennek ellenére mégis a vendégekről szólt a mérkőzés, továbbjutásuk megérdemelt.

Rögtön az elején a sárga-feketék jelezték, hogy az utóbbi három bajnokin szerzett mindössze négy pontjuk nem a valódi erejüket mutatja. Drogba, majd Yilmaz hagyott ki komoly helyzetet, nem úgy a másik oldalon a Schalke, amely nagyjából első valódi lehetőségét gólra váltotta egy szöglet utáni kavarosából. Úgy tűnt, eldőlhet a párharc.

A Galatasaray azonban nem roppant meg, sőt a kívülről bátran próbálkozó Hamit Altintop (aki első gólját szerezte klubjában, ráadásul az a csapat ellen, amelyet 2003 és 2007 között erősített) bombagóljával és egy kószán előrerúgott labdára lecsapott Yilmaz emelésével fordított. Így lett a német ünnepből egy csapásra gyászos hangulat, ugyanis a félidő közeledtével mindjárt két gólra volt szükség, hiszen a 2-2 Drogbáéknak kedvezett volna.

A Schalke a következő fél órában támadt, irányított és egyenlített a mezőny talán legjobbja, Julian Draxler irányításával, ám a harmadikat a tini minden erőfeszítése ellenére sem tudta bekotorni. A hajrára fáradni látszottak a hazaiak, és egyre több török kontra jutott el Hildebrand kapujáig, aki egy-két bravúr után a hajrában kapitulált, a harmadik Galatasaray gól pedig nem csak továbbjutást, de a Schalke veretlenségének végét is jelentette.

Az isztambuliak történetük során ötödször jutottak be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe (1963, 1970, 1994 és 2001 után, míg 1989-beneddigi legjobbjukat elérve az elődöntőben jártak), ráadásul egy olyan mérkőzésen, ahol igazán kiemelkedőt a 70. percben lecserélt Wesley Sneijder és a végig pályán lévő Didier Drogba sem nyújtott.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

96.: Vége.

95.: Muslera indította a Galatasaray kontráját, jobbról Umut Bulut kapta meg a labdát középen teljesen üresen és elsőre Hildebrand még hárított, de másodjára már az üres kapura bepasszolta. 2-3.

94.: Kolasinac terítette le Drogbát - sárga lap.

92.: Farfán kapáslövése nem a kapu, hanem visszafelé, a 11-es pont felé szállt.

90.: Öt perc.

89.: Farfán szabadrúgását fejelték ki középről, a kontrából pedig Bülüt volt lesen.

86.: Bülüt váltotta Yilmazt, berendezkedik az utolsó percekre a Galata.

85.: Drogba sárgult be.

85.: Kettős hazai csere: Meyer és Obasi szállt be Höger és Pukki helyére.

84.: Amrabat balról a rövidet célozta meg, Hildebrand védett. Majdnem megvolt a harmadik Galata-gól.

82.: Támad a Schalke, de az elmúlt percekben veszélytelenül.

79.: Zan váltotta Semihet.

77.: Draxler iménti nagy rohama közben véletlenül eltalálta sarokkal Semih fejét, aki a földön maradt, és hosszas ápolás után hordágyon vitték le.

76.: Draxler száguldott el a bal oldalon, majd bevitte az ötösre, de Muslera kinézte a rövid passzát. Ez lehetett volna a harmadik hazai gól.

75.: Farfán jobb oldali szabadrúgásából Höwedes bólintott méterekkel mellé a röviden.

74.: Nounkeu fetreng a pályán, nem tűnt komolynak az esete.

71.: Kicsit kiszabadult a Galata a szorításból, néhány támadást is végigvezetett lövés nélkül.

70.: Amrabat váltja Sneijdert. A holland nagyjából ennyit szokott játszani a bajnokságban is, nem meglepő a csere.

66.: Draxler kissé balról bombázott volna a léc alá, ha Muslera nem üti ki. Nagyon él a tehetség.

64.: Innentől teljesen nyílt a mérkőzés, egy hazai gól már továbbjutást ér, a 2-2 még a törököknek jó.

63.: GÓÓÓLLL!!! Höger lőtt óriási kapufát, a tisztázás középre érkezett, így került helyzetbe ismét jobbról Pukki, de Muslera blokkolt. A labdát Ucsida kotorta ki, kitette balra, ahonnan Bastos varrta be az üres kapuba. 2-2.

61.: Draxler ment el két ember mellett, majd egy harmadik érkezte előtt lőtt kevéssel a jobb felső mellé.

60.: A helyzet nem változott, két gól kell a Schalkénak, a 2-2 a Galatának jó, idegenben lőtt több góllal.

58.: Pukki fordult be kiválóan, de lövésébe beleléptek.

55.: Pukki balról tűzte rá, Muslera ütötte ki a labdát.

54.: Pukki tévesztett nem sokkal, a Schalke kezdi növelni a nyomást.

52.: Yilmaz kapott labdát Hamittól a jobb oldalon, majd a rövidet célozta meg, ám Hildebrand kiütötte.

50.: Egyelőre nem sok történt, jön előre a Schalke, nagyobb veszélyt nem okozva.

46.: Egy csere volt, Neustädter helyén Fuchs.

46.: Folytatáááás!

45+3.: Félidő.

45+1.: Két perc.

45.: Elkezdett támadni a Schalke, amely eddig halvány volt a meccsen, de még veretlen a BL-ben.

43.: Hirtelen kényelemből óriási bajban a Schalke, kettőt kell rúgnia.

42.: GÓÓÓLLL!!! Micsoda fordulat, egy szerencsésen előre pattant labdára csapott le Yilmaz Höwedes mellett, a rosszul kijövő Hildebrand elől pedig elemelte, 13 méterről egyenesen a kapu bal oldalába. 1-2.

38.: Mekkora gól volt, ráadásul megérdemelt. Jelenleg hosszabbításra állunk!

37.: GÓÓÓLLL!!! Érett már a Galata gólja, amely Hamit Altintop révén meg is érkezett. Egy korábbi kísérlet után a másodikat nagyon eltalálta, vagy 28 méterről a bal alsó sarokba bombázott. A labda kifelé csavarodott és a kapufa segítségével szállt bele. 1-1.

35.: Majdnem 1-1! Egy gyönyörű Galata-akció végén jobbról kapta a keresztlabdát Sneijder, aki centikkel rúgta el a bal alsó mellett 16 méterről.

34.: Yilmaz előtt nyílt volna egy kis hely a jobb oldalon, ha jól átveszi a labdát.

32.: Farfánt rúgták fel a jobb oldalon, mikor visszakapta volna a labdát kényszerítőből. Tovább, pedig jó helyről jött volna a szabadrúgás!

29.: Drogba bal térdét fogja, közben a Galatasaray jön szöglettel.

25.: Sneijder gyatra szabadrúgása után Hamit emelt csúnyán fölé.

22.: Pukki húzott be balról, majd jobbal lőtt Muslera kezébe.

18.: Foghatják a törökök a fejüket, két ziccerük kimaradt, erre a Schalke első helyzetéből vezet.

17.: GÓÓÓLLL!!! Farfán szöglete okozott kavarodást a vendég kapu előtt, egy lövést még blokkolt Hildebrand, de jött a második Neustädtertől, aki az ötösről, középről vágta be Muslera mellett. 1-0.

14.: Höger pakolt oda Drogbának. Sárga lap. Ha továbbjut a Schalke, az első mérkőzést kihagyja.

13.: Yilmaz került ziccerbe balról , de gyatrán lőtt, így a hosszú oldal felé mozduló Hildebrandnak könnyú dolga volt.

12.: A kezdeti rohamok után most kezd megnyugodni a mérkőzést, a Schalke tartja a labdát.

8.: Az első valamirevaló helyzet a hazaiaktól, Bastos 17 méterről, balról lőtt, egyenesen Muslera kezébe.

6.: Tovább támad a Galata, megint Drogba ólálkodott jó helyen, de szögletre mentettek a hazaiak.

5.: Bekezdett a Galata, Yilmaz kapta a labdát, mintha felrúgták volna a 16-oson belül, de tovább, majd Drogba durrantott a kapu jobb alsó sarka mellé.

3.: Hamit tűzte rá vagy 30 méterről laposan, de jóval mellé.

2.: Kék felsőben, fehér gatyában a Schalke, piros-sárgában a Galata.

1.: A Galatasaray kezdte.

20:43: Most érkeznek a főszereplők.

20:41: A kezdőcsapatokban nagy meglepetés nincs, a hazaiaknál a sérült Huntelaart Pukki pótolja, a másik oldalon Eboué lett a jobbhátvéd, Sneijder és Drogba pedig a várakozásoknak megfelelően ott van.

20:40: A játékosok a kijáróban készülődnek, rövidesen kezdünk!

19:45: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Jó szórakozást!