Elúszott a Barca bajnoki címe?!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. február 11. 21:52
A Barcelona már-már kilátástalan helyzetbe sodródott a bajnoki címet illetően azt követően, hogy 3-2-re kikapott az Osasunától a Primera División 23. fordulójában. A pamplonaiak 22 perc elteltével már 2-0-ra vezettek, a katalánok ezután már csak futottak a pénzük után. A Real Madrid tíz ponttal megléphet vasárnap.

PRIMERA DIVISIÓN, 23. FORDULÓ:

OSASUNA-BARCELONA 3-2 (2-0)

Pamplona, Reyno de Navarra, vezette: José Luis Paradas Romero‎.

OSASUNA: Andrés - Marc Bertrán, Sergio, Flano, Raitala - Cejudo, Nekunam, Punal, Nino, Raúl García (Damiá, 89.) - Lekics. Vezetőedző: José Luis Mendilibar.

Cserék: Asier Riesgo - kapus, Lolo, Calleja, Ibra, Lamah, Timor, Damiá.

BARCELONA: Valdés - Alves, Piqué (Fabregas, 71.), Puyol (Cuenca, 46.), Abidal - Mascherano, Thiago, Sergi Roberto - Alexis, Messi, Pedro (Tello, 46.). Vezetőedző: Pep Guardiola.

Cserék: Pinto - kapus, Adriano, Xavi, Fabregas, Iniesta, Cuenca, Tello.

Gólszerző: Lekics (5., 22.), R. García (56.), ill. Alexis (51.), Tello (73.)

Sárga lap: R. García (61.), Punal (70.), ill. Sergi Roberto (16.), Alexis (36.), Alves (57.), Valdés (85.), Mascherano (90+1.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+5.: VÉGE A MECCSNEK. Lőttek a Barca aranyálmainak?

A Barcelona olyan tizeneggyel állt ki Pamplonában, mintha már feladta volna, hogy befogja az éllovas Real Madridot. Pep Guardiola könnyelműsége visszaütött, hiszen az első félidő közepén már 0-2-re álltak, Dejan Lekics kétszer is mattolta Victor Valdést. A félidőben Cuenca és Tello beküldésével próbálta felrázni csapatát a mester, utóbbi be is talált, de Xavival vagy Iniestával talán többet értek volna. Fabregas későn állt be, Messi és Alexis önmagában kevés volt. Kedden Leverkusenben játszik Bajnokok Ligája-meccset a Barca, a culék most abban reménykedhetnek, hogy a mostani kudarc nem nyomja rá bélyegét a nemzetközi kupaszereplésre.

90+4.: Fabregas fejesét is fogta Andrés, ki sem pattant róla.

90+1.: Mascherano pörölt a bíróval, sárga lap.

90.: Öt perc a ráadás.

89.: Raúl García meccsének vége, a korábbi barcás Damiá áll be.

87.: Ibra emelt a lécre, de már lökött a támadó.

85.: Valdés jött ki reklamálni a kapuból, sárga lap.

85.: Cejudo kapott görcsöt, ápolni kell.

81.: Alexis lesről talált a hálóba, a bíró nem adja meg.

79.: Punal lövése a bal oldali lécen csattant. Valdés nem biztos, hogy odaért volna.

78.: Nino le, Lolo be.

76.: García lódult meg a bal oldalon, de előtte keresztbe a labdát.

73.: GÓÓÓÓÓÓL, 3-2!!!!!!!

Tello elfektette Ninót, majd jobbról, 8 méterről a rövid sarokba lőtt.

71.: Piqué le, Fabregas be. Három védővel játszik a Barca.

71.: Lekics helyére Ibra állt be az Osasunánál.

70.: Punal kezezett, sárga lap.

70.: Alexis tűnt el az Osasuna 16-osán belül, tizenegyest reklamál. A bíró hajthatatlan.

66.: A Barca utolsó erőit mozgósítja. Vajon érkezik-e a Xavi, Iniesta, Fabregas trió valamelyik tagja?

61.: Raúl García volt szabálytalan Thiagóval, sárga lap.

57.: Alves kezezett, sárga lapot kapott a brazil bekk.

56.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 3-1!!!!!!!

Nino bal oldali beadása után Raúl García előzte meg Piquét, a labda a jobb oldali lécről pattant a hálóba.

54.: Zavar keletkezett az Osasuna védelmében, nincs még vége a meccsnek.

51.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-1!!!!!!!

Messi jobb oldali beadása után Alexis 5 méterről vágta a labdát a léc alá, középre.

50.: Messi 17 méterről sózta rá, de a lövés középre tartott, a kapus fölétolta.

49.: A Barca nem szabadul a labdától, de ez eddig meddő mezőnyfölény.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS. Pedro helyett Tello a pályán, Puyolt Cuenca váltja.

---------

45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. A fogadóirodák többségénél 5,5-ös az oddsz a Barca-győzelemre. Elég reménytelennek tűnik.

45.: Két perc a hosszabbítás.

42.: 67 százalékban a Barca birtokolja a labdát, de semmire sem megy vele.

39.: Roberto passzolt vissza Messinek, de lövésébe belevetődtek.

36.: Alexis kezezett, majd elrúgta a labdát: sárga lap.

32.: Kontrával lódult meg az Osasuna, Abidalnak kellett szögletre fejelnie a labdát.

31.: Pedro lövése méterekkel ment mellé. A görcsös akarás szüleménye.

28.: Messi az ötös jobb sarkáról pöcizett, alig volt benne erő. Gyatra.

26.: A gól óta nem változott a játék képe, a Barca mintha feladta volna fejben. Madridban talán már bontják is a pezsgőket.

22.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cejudo jobb oldali beadása után Lekics passzolt a kapuba az ötösről. A Barca egyre távolabb a bajnoki címtől, a lényeg szempontjából mindegy is, hogy a találatot les előzte-e meg.

22.: Nino lövésénél reklamáltak kezezést a hazaiak, aligha van igazuk.

20.: A katalán kispadot mutatja a kamera, Fabregasék majdnem odafagynak. Az arcukra van írva.

16.: Sergi Roberto Ninóba rúgott bele egy embereset, sárga lap.

14.: Az Osasuna zártan védekezik, fegyelmezetten lezárja a területeket, nincs helyük a vendégeknek.

11.: Messi kettőt tolt a labdán, majd 18 méterről lőtt, de középre: Andrés fölétolta.

8.: A Barca láthatóan megzavarodott, érzi, hatalmas a tét: a Madrid akár tíz pontra elléphet az élen. Végzetes lenne.

5.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-0!!!

Raúl García pörgette a labdát Lekics elé, aki 13 méterről, teljesen szabadon a kapu közepébe lőtt. A blaugranáknak fel kell pörögniük, ez eddig édeskevés.

4.: Nagyon bátran futballozik az Osasuna, Piqué nem is tudta jó helyre adni a labdát.

1.: A BARCA KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

19:55. A Barcelona legutóbbi három Osasuna elleni meccsén 14 gólt hintett. Ma vajon hol áll meg? A Madrid reményei szerint nullánál.

19:50. Köszöntjük Olvasóinkat. Tíz perc, és kezd a Barca Pamplonában.