Egykori csapatát verte meg a Fradi-edző

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 16. 19:23
Küzdelmes, harcias mérkőzésen győzte le a Ferencváros a Kaposvárt 1-0-ra, az NB I 10. fordulójának rangadóján. A találkozó Fradi-helyzetekkel indult, de gólt csak a 44. percben, Rósa Dénes tizenegyese révén szereztek a hazaiak. Helyenként roppant durva játékot láthattunk, ezt az is mutatja, hogy a rengeteg sárga mellett kétszer is villant a piros lap. Az összecsapás összképe alapján megérdemelt sikert aratott Prukner László - egykori csapata ellen.

NB1, 10. FORDULÓ
FERENCVÁROS-KAPOSVÁR  1-0 (1-0)
Albert Flórián Stadion, 4000 néző, vezette: Bede Ferenc.
FERENCVÁROS: Ranilovic - Balog Z., Csizmadia, Rodenbücher, Adriano Alves - Andrezinho, (Józsi, 80.) Maróti, Rósa, Sztanics (Tóth B. 73.), Schembri - Miljkovics (Heinz, 59.). Vezetőedző: Prukner László.
Cserepad: Haber, Józsi, Junior, Kulcsár D., Tóth B., Heinz, Morales.
KAPOSVÁR: Kovács Z. - Grúz (Balázs, 70.), Okuka, Zahorec , Zsók - Gujics, Pavlovics, Pedro, Dzsavad (Gosdlove, 88.) - Oláh, Perics (Kulcsár, 62.). Vezetőedző: Sisa Tibor.
Cserepad: Milinte, Kovácsevics, Petrók, Balázs B., Kulcsár K., Szepessy, Godslove.
Gólszerző: Rósa (43., 11-esből)
Sárga lap: Andrezinho (34.), Rodenbücher (53.), Maróti (66.) ill. Zsók (13.), Okuka (34.), Oláh (36.), Grúz (40.), Kulcsár (83.)
Piros lap: Maróti (76.- második sárga után) ill. Zahorec (90.- második sárga után)
A forduló további mérkőzései:
Győr - Pápa 0-1, Újpest - Haladás 3-1, MTK-DVSC 0-0 , Vasas - Szolnok 3-0, Siófok - ZTE 0-4, Honvéd - Kecskemét 1-2 (végeredmények) Vasárnap: Videoton - Paks 17.30
ÖSSZEFOGLALÓ:
A mérkőzés előtt akár sokgólos, kiváló mérkőzést is várhattunk volna, ám inkább küzdelmes és durva találkozót láthattunk.
Az első tizenöt percben teljes mértékben a hazaiak akarata érvényesült, több nagy helyzetet dolgoztak ki a fővárosiak. A félidő közepétől kezdve visszaesett a Fradi játéka, és csak a kemény belépők miatt maradhat emlékezetes ez a fejezet.
A rangadó egyetlen gólja Rósa Dénes révén született, aki a 44. percben megítélt tizenegyest gurította a Kaposvár hálójába.
A második félidőben sem jegyezhettünk fel sok helyzetet, továbbra is az indulatoké volt a főszerep. Összesen tíz sárgát és két pirosat jegyezhetett fel noteszébe Bede Ferenc játékvezető.
A vendégcsapat korábban kaposvári Maróti kiállítása után sem tudott komolyabb helyzeteket kialakítani, sőt, a végén Zahoreczet is kiszórta a játékvezető. Az összecsapást követően a Fradi feljött a 3. helyre, a Kaposvár maradt második.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
93.: Bede Ferenc véget vetett a mérkőzésnek.
90.: Zahorec piros! Schembrit buktatta, megkapta második sárgáját. 10-10 ellen folytatódik a meccs.
88.: Beszorult a 10 emberrel játszó Fradi, kontrákra rendezkedtek be.
87.: Kaposvár-csere: Godslove érkezett Dzsavad helyett.
83.: Kulcsár is sárgát kapott, Rósát buktatta.
80.: FTC-csere: Andrezinho helyén Józsi.
78.: Zahorec sárga.
76.: Maróti Béla megkapta második sárgáját, így a bíró kiállította Dzsavad buktatását követően.
74.: Ismét nyom a Fradi, egy jobb oldalról érkező beadást követően Schembri 6 méterről fejelt mellé.
73.: FTC-csere: Sztanics helyén Tóth Bence.
70.: Kaposvár-csere: Grúz helyén Balázs.
68.: Helyzet itt, helyzet ott, ezúttal Heinz tüzelt 18 méterről, de a labda jócskán a kapu fölött szállt el.
67.: Az első óriási vendég helyzet, Kulcsár passzolt Oláhnak, aki 6 méterről lőtte telibe a kapust.
66.: Maróti is sárgát kapott.
62.: Kaposvár-csere:  Kulcsár Kornél állt be Perics helyett.
59.: Fradi-Csere: Marek Heinz érkezik Miljkovics helyére.
55.: Pavlovics tüzelt 20 méterről, éppen fölé.
53.: Rodenbücher buktatta Gujicsot, ő is besárgult.
52.: Sztanics 25 méterről bombázott, de a labda elszállt a kapu fölött.
49.: Már 31 szabálytalanságnál járnak a fiúk, eléggé dúrva a meccs.
46.: Elkezdődött a második játékrész! Egyik oldalon sincs csere.
45.: Vége az első félidőnek! A mérkőzés elején sokkal jobban játszottak a hazaiak, ám a 15. perc után alább maradtak a helyzeteik. Az első percektőlkezdve dúrva játék folyik a pályán, s a játékvezető 5 sárgalapot osztott ki az első játékrészben. Mivel a Kaposvár helyzetig sem jutott, megérdemelten vezet az FTC.
43: GÓÓÓÓL! Vezet a Fradi! Egy jobb oldali szabadrúgást követően Zsók szabálytalankodott a 16-oson belül. A büntetót Rósa Dénes végezte el, aki a jobb alsóba gurított, a kapus a másik irányba vetődött el. 1-0!
40.: Grúz is besárgult, ő Sztanicsot buktatta.
36.: Oláh is sárgát kapott, ez már a sokadik szabálytalansága volt.
34.: Okuka és Andrezinho kakaskodott egymással egy vélt vagy valós szabalytalanság után, ezért mindketten sárgát kaptak.
31.: Prukner László elküldte a cseréit melegíteni.
28.: Csizmadia 30 méterről végzett el szabadrúgást pokoli erővel. A labda a kapu közepe felé szállt, így ez nem okozott gondot a kapusnak.
24.: Már kevésbé dominál az FTC, kicsit leült a mérkőzés, s helyzetek továbbra sincsenek.
20.: Tizenegy szabálytalnság húsz perc alatt, 3-8 arányban osztoznak ezen a csapatok.
18.: Továbbra is a hazaiak akarata érvényesül, de helyzetekig nem jutnak.
13.: Zsók buktatta Rósát, a bíró felmutatta az első sárgát.
8.: Támad a Fradi, Miljkovics jobb oldalról, 8 méterről lőtt, ám ismét véd Kovács!
7.: Egy jobb oldalról ékező szöglet után  Robenbücher csúsztatta meg a labdát, s Miljkovics lövését védte a kapus.
6.: Egyelőre nincsenek helyzetek egyik oldalon sem, ám a Fradi egy kicsit aktívabb.
1.:  Elindult a játék, a Fradi kezdte a meccset.
17:30: Érkeznek a játékosok, hamarosan kezdődik a mérkőzés!
17:15: Köszöntjük kedves Olvasóinkat! 17:30-kor az Albert Flórián stadionban kezdetét veszi a Ferencváros - Kaposvár labdarúgó mérkőzés!