"Del Pierót az Európa-bajnokságra!"

Szerző: SHLétrehozva: 2012. április 12. 19:10
Európa második legjobb formában lévő csapata (a Barca után, az utóbbi hat bajnoki alapján), a Juventus a hajrá egyik legnehezebbnek várt párharcát zárta le győzelemmel szerda este 37 éves klublegendájának, Alessandro Del Pierónak, és az utóbbi időben nem feltétlenül alapember Pepének köszönhetően. Vidal és Pirlo is nagy meccset játszott a Lazio ellen (2-1), gyenge pont most sem volt...

Több száz örömittas Juve-szurkolóval találkozhatott Cesare Prandeli, az olasz válogatott szövetségi kapitánya, aki látogatást tett szerdán annak a Juventusnak a főhadiszállásásán, amely valószínűleg az Eb-csapat gerincét adja.

Az edzés után Vidal, Buffon, Matri, Del Piero, Pepe és Marchisio autogramot osztott, együtt parolázott, és fotózkodott a legfanatikusabb drukkerekkel.

Az egyik traszparens azt hirdette Alexnek: «700 jó okod van arra, hogy velünk maradj!». Egy másik pedig azt, hogy "Del Pierót az Európa-bajnokságra!"

A torinóiak újabb nagy fegyvertényt vittek véghez szerda este, legyűrték azt a Laziót, amely a meccs nagy részében sündisznóállásba húzódott, továbbá megőrizték egypontos előnyüket a Milannal szemben hat fordulóval a vége előtt.

Pirlo hatalmas passzából Pepe lőtt hatalmas, akrobatikus gólt az első félidőben, Mauri tudott reagálni az ellenfél soraiból, de nyolc perccel a vége előtt jött a 37 éves Alessandro Del Piero, s most, 700. Juve-meccsén is főszereplővé avanzsált, akárcsak a kupában, vagy a Derby d'Italián, az Inter elleni hazai meccsen. Okosan csavart el a nem túl jól felállított sorfal mellett a jobb alsóba.

Most a Juve-tábor egy emberként próbálja meggyőzni a klub elnökét, Andrea Agnellit, hogy revideálja korábbi álláspontját, és hosszabbítsa meg még egy évvel a legendás csatár szerződését.

PEPE NEM KICSI GÓLJA

VIDAL VS MARCHETTI - A FÉLPÁLYÁN TÚLRÓL!

DEL PIERO SZABADRÚGÁSA HÁROM PONTOT ÉRT

szólj hozzá: 2 - 1 Del Piero [HD]

EMLÉKEZTETŐ - SERIE A, 32. FORDULÓ
JUVENTUS - LAZIO 2-1
(1-1)
Torinó, Juventus Arena, V: Antonio Damato
JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pepe, Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie - Quagliarella, Vucsinics. Vezetőedző: Antonio Conte
Cserék: Storari (kapus), Cáceres, Lichtsteiner, Giaccherini, Del Piero, Borriello, Matri
LAZIO: Marchetti - Scaloni, Biava, Diakité, Garrigo - Cana, Ledesma - González, Mauri, Candreva - Rocchi. Vezetőedző: Edoardo Reja
Cserék: Bizzarri (kapus), Zauri, Brocchi, Matuzalem, Hernanes, Alfaro, Kozak