Del Piero újra élre lőtte a Juventust

Szerző: SHLétrehozva: 2012. április 11. 22:42
Antonio Conte mester szerda este újra győzelemre vezette a Juventsut, és a 700. meccsén pályára lépő legenda, Alessandro Del Piero szerezte a győztes gólt. Mint régen, szabadrúgásból. Ezzel 2-1-es győzelemmel (és a három ponttal) a Juve újra leelőzte az AC Milant, és a Serie A élére ugrott. Hazai pályán nyert az AS Roma (3.1) és az Internazionale (2-1) is. Egy másik legenda, Francesco Totti is gólt szerzett.

SERIE A, 32. FORDULÓ:

JUVENTUS - LAZIO 2-1 (1-1)
Torinó, Juventus Arena, V: Antonio Damato
JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pepe, Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie - Quagliarella, Vucsinics. Vezetőedző: Antonio Conte
Cserék: Storari (kapus), Cáceres, Lichtsteiner, Giaccherini, Del Piero, Borriello, Matri
LAZIO: Marchetti - Scaloni, Biava, Diakité, Garrigo - Cana, Ledesma - González, Mauri, Candreva - Rocchi. Vezetőedző: Edoardo Reja
Cserék: Bizzarri (kapus), Zauri, Brocchi, Matuzalem, Hernanes, Alfaro, Kozak

Gólszerző: Pepe (30.), Del Piero (82.) ill (Mauri 45.)

Kiállítva: Kozak (93.)

AS ROMA - UDINESE 3-1 (1-1)

INTERNAZIONALE - SIENA 2-1 (1-1)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

Az AC Milan kínkeserves egygólos győzelmet szenvedett össze Veronában, így kedden átmenetileg újra az olasz bajnokság élére állt. De a bajnoki hajrára ismét lendületbe jött Juventus szerda este újra letaszította onnan.

Antonio Conte együttese több góllal is nyerhetett volna a gyengélkedő Lazio ellen, de Fabio Quagriellának semmi sem jött össze, Federico Marchetti pedig szenzációsan védett a vendégeknél, számos bravúrt bemutatott. A hajrában különösen, és hiába támadott végig a Juventus, hiába birtokolta többet a labdát, a végén úgy nézett ki, mégis maradhat az 1-1-es döntetlen.

Ekkor azonban jött a csereként beállt legenda, Alessandro Del Piero, aki, mint régen, egy 23 méteres szabadrúgást csavart mesterien a kapu jobb oldalába. Ezzel a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak, és foglalták vissza helyüket a bajnokság élén. Kemény lesz az utolsó fordulók versenyfutása a Milannal.

Az AS Roma nehezen indult be az Udinese ellen, az első félidő itt is 1-1-re végződött. A meccs egyik legjobbja Osvaldo volt, aki a fővárosiak vezető gólját szerezte, miután első kísérletét a kapusba püfölte, az ismétlést viszont kíméletlenül bevágta.

Az Udinese azonban még a félidő előtt egyenlített, Gelson Fernandez egy remek ütemű kiugratást passzolt a hálóba a kilépő Stekelenburg mellett, és csak az utolsó percekben sikerült a Romának újra megszereznie a vezetést. A helyzetet Osvaldo csinálta meg, Tottinak már csak négy méterről a hálóba kellett pofoznia a labdát. Percek múlva Marquinho adott mattot egy fejesgóllal.

Az Inter - Siena forgatókönyve ugyanaz volt, mint a másik két olasz meccsnek: hazai vezetés, félidő előtt egyenlítés, a végén viszont győzelem. A hazaiakat az argentin Diego Milito mentette meg, aki duplázott, és csak a lefújás előtti percekben szerezte meg a győztes gólt tizenegyesből.

96.: Végül hat lett belőle, de a bíró lefújta. a Juventus újra a Serie A élén.

93.: Libor Kozak megkapja a második sárga lapját is, az utolsó percekre emberelőnybe kerül a Juventus.

89.: Torinóban négy perc lesz a hosszabbítás.

Az AS Roma az utolsó pillanatokban megszerzi a harmadik gólját, Marquinho érkezik tökéletes ütemben egy bal oldali beadásra, és az ötösről a kapuba fejel. 3-1

Az Internazionale is megszerzi a vezetést, Diego Milito máspdik gólját szerzi, ezúttal büntetőből. 2-1

Közben Francesco Totti megszerzi a vezetést az AS Romának. A helyzetet Osvaldo csinálja meg, még a kapust is kicselezi, magára húz mindenkit, majd középre, a kapu elé passzol Tottinak, aki a hálóba passzol. 2-1

82.: Alessandro Del Piero góljával vezet a Juventus! A csapat legendája egy 23 méteres szabdrúgásgólt mesterien csavar a kapu bal oldalába! 2-1

78.: Del Piero lő kapásból kapura 16 méterről, de Marchetti magához öleli.

73.: Történelem. Vucsinics helyére beáll Alessandro Del Piero, a Juventus 37 éves legendája, akinek ez a 700. meccse a klub mezében.

67.: Vidal emel át a vendégvédelmen Lichtsteiner elé, akinek nem sikerült kapura lőni.

65.: Pirlo ad zseniális passzt Lichtsteinernek, akinek lövését Marchetti bravúrral védi, de les volt.

60.: Pirlo középre adásába Chiellini ér bele fejjel, a labda kimegy. Egyre több a kakaskodás, a Juve sietne, a Lazio értelemszerűen nem.

58.: Pirlo csavar kapura egy szabadrúgást, Marchetti szögletre tornázza.

52.: Vucsinics fut a kapuig a baol oldalon, kapja a labdát, majd kiszorított helyzetből ellövi a kapu előtt.

49.: Scalonit kell ápolni Bonucci szabálytalansága miatt.

47.: Lichtsteiner kap sárga lapot, mert véletlenül szájon vágta a meginduló Rocchit.

46.: A Lazio kezdte a második félidőt.

A Juventus rengeteget támad, legalább 3-4 százszázalékos helyzetet hagyott ki, különösen Fabio Quagliarella, akinek ma eddig nem volt szerencséje. Marchetti fantasztikusan véd, többször hárított bravúrral, ha ő nincs, gólokkal vezet a Juve. A Lazio egyenlítő gólja némileg váratlanul jött, de a két csapat közötti, ma érezhető klassziskülönbség miatt nincs benne a levegőben az iksz.

45+1.: Vége a féllidőnek.

45.: És harmadszor: a Lazio is kiegyenlít. Egy balról érkező ívelést Mauri hét méterről fejeli nagy erővel Buffon kapujába, a léc alá. 1-1

Az első félidő utolsó perceiben mindenki egyenlí. Először is az Udinese a Roma otthonában, Gelson Fernandes kap a leshatáron egy remek kiugratást, és a kifutó Stelenburg mellett a hálóba passzol. Roma - Udinese 1-1

Az Inter - Sienán Diego Milito pedig befejeli Chivu szögletét. 1-1

42.: Vidal távoli lövése tart a bal alsó sarok felé, a vetődő Marchetti azonban kitenyereli.

39.: Megint hatalmas Juve-helyzet marad ki, Quagliarella hétméteres, erős lövésébe Diakité vetődik bele.

Közben Milánóban nem adja meg a bíró Diego Milito gólját szabálytalanság miatt.

33.: Hihetetlenül nyom a Juventus, mindkétszer Marchetti a főhős. Előbb egy félpályás ívelésre ér vissza, és tornázza fölé, majd Quagliarella hétméteres lövésébe kap bele bal kézzel, félig már a földön fekve.

30.: Pepe másodszorra nem hibázik. Pirlo csavar mesterien középre, Simone Pepe remekül bújik ki a védők közül, mellre veszi, és hat méterről, félfordulásból a hálóba (fél)ollózza. 1-0

29.: A meccs eddigi legnagyobb helyzete. Egy hazai támadás végén Pepe elé kerül a labda hat méterre a kaputól, csak a kapus van előtte, de belelövi Marchettibe.

28.: Ledesma végez el egy szabadrúgást 24 méterről, jól is helyezi, de Buffon elcsípi a bal felső előtt.

25.: Quagliarella vezeti bele Scaloniba a labdát a tizenhatos bal oldalán, majd elesik és tizenegyest reklamál. A bírót nem különösebben érdekli, jogosan.

22.: Bonucci vezeti lendületből a labdát, még véletlenül sem zavarja senki, és jó 25-ről rásuhintja. A lövés méterekkel elkerüli a kaput.

18.: Vucsinics tört el egy lendületes támadást, mert kapásból kapura akarta tekerni. Szögletre sikerült.

16.: Pirlo ível be veszélyesen egy bal oldali szabadrúgást, a kifutú Marchetti kiüti.

14.: Újra Quagliarella kerül helyzetbe, de egy kiugratás után csak lábkörömmel tud beleérni a labdába, öt méterre a kaputól.

Gólt szerez a Siena az Internazionale otthonában. Júlio César kétszeris hárít, de a harmadikat D'Agostino már nem hibázza el. 0-1

9.: Kisebb sérülés, a vendégkapus előtt rosszul pattan fel egy labda, és fejen találja, elered az orra vére is.

Vezet az AS Roma, Osvaldo góljával, aki egy középre passz után szerencsével megtarja a labdát, az elsőt még a kapusba püföli 15 méterről, de az ismétlést bevágja. 1-0

6.: Újabb óriási helyzet. Andrea Pirlo passzolja ki a bal szélre, a beadásra Quagliarella robban be, de négy méterről fölé lövi.

3.: Vucsinicset ugratják ki, a labda felpattan, és véletlenül megrúgja a kifutó Marchettit. Folyamatosa támad a Juve.

1.: Elkezdődött a Juventus - Lazio mérkőzés, percekkel előtte a Roma - Udinese.

20:35: Hazai pályán az Inter még sosem kapott ki bajnokin a Sienától. A mérleg: 11 győzelem, 4 döntetlen

20:30: Conte és Reja is kemény küzdelemre számít. A Lazio edzője szerint Conte fantasztikus mentalitást vitt Torinóba.

20:20: Az AS Roma kezdőcsapata az Udinese ellen: Stekelenburg - Taddei, De Rossi, Kjaer, Josè Angel - Pjanic, Gago, Marquinho - Lamela, Totti, Osvaldo Cserék: Pigliacelli, Rosi, Heinze, Perrotta, Viviani, Bojan, Tallo

20:10: Az Inter kezdőcsapata a Siena ellen: Julio Cesar - Zanetti, Lúcio, Samuel, Chivu - Cambiasso, Sztankovics, Obi - Alvarez, Milito, Zarate Cserék: Castellazzi (kapus), Pazzini, Forlán, Guarin, Poli, Ranocchia, Nagatomo

19:45 Köszöntjük Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Juventus - Lazio olasz bajnoki találkozó, három óra múlva pedig akár a Zebrák vezethetik újra a Serie A tabelláját.