BL: Kihúzta a MU, bosszút állt a City

Szerző: SHLétrehozva: 2013. december 10. 22:35
Nem esett meg az a szégyen a Manchester Uniteddel, hogy zsinórban három hazai meccset is elbukik, amire utoljára 1962-ben volt példa. Ezúttal Phil Jones szöglet utáni kapásgólja mentette meg a Sahtar Donyeck elleni utolsó idei Bajnokok Ligája-csoportmeccset, és ért csoportelsőséget David Moyes viharvert csapatának. Ráadásul a Bayer Leverkusen közben szintén az utolsó fordulóban, ott is egyetlen góllal lőtte tovább magát az egyenes kieséses szakaszba. A D-csoportban a Manchester City bosszút állt a BL-címvédő Bayern Münchenen, és idegenben győzte le, a csoportelsőség viszont a bajoroké maradt, igaz, egyetlen gólon múlt...

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA, 2013/2013

A-CSOPORT, 6. FORDULÓ:

MANCHESTER UNITED (angol) - SAHTAR DONECK (ukrán) 1-0 (0-0)
Manchester, Old Trafford, V.: Milorad Mazsics (szerb)
MANCHESTER UNITED: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Büttner (Valencia 88.) - Jones, Giggs (Cleverley 63.) - Young (Van Persie 63.), Kagava, Januzaj - Rooney (csk) Menedzser: David Moyes
Cserék: Lindegaard (kapus), Anderson, Nani, Cleverley, Valencia, Hernández, Van Persie
SAHTAR DONECK: Pjatov - Srna (csk), Kucser Rakickij, Sevcsuk - Fred (Fernando 80.), Sztepanenko - Douglas Costa, Alex Teixeira, Taison (Bernard 64.) - Luiz Adriano (Ferreyra 88.) Vezetőedző: Mircea Lucescu
Cserék: Kanibolockij (kapus), Krivcov, Hübschman, Bernard, Fernando, Eduardo, Ferreyra
Gólszerző: Jones (67.)
Sárga lap: Büttner (71.), Cleverley (77.), ill. Srna (78.), Kucser (81.)

REAL SOCIEDAD (spanyol) - BAYER LEVERKUSEN (német) 0-1 (0-0)
San Sebastián, Anoeta, V.: Tom Harald Hagen (norvég)

D-CSOPORT, 6. FORDULÓ:

BAYERN MÜNCHEN (német) - MANCHESTER CITY (ANGOL) 2-3 (2-1)
München, Allianz Arena, V.: David Fernández Borbalán (spanyol)
BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Lahm (csk), Boateng, Dante, Alaba - Alcántara - T. Müller, Götze (Martínez 55.), Kroos, Ribéry - Mandzukic (Shaqiri 68.) Vezetőedző: Josep Guardiola
Cserék: Starke (kapus), Van Buyten, Rafinha, Contento, Javi Martínez, Shaqiri, Pizarro
MANCHESTER CITY: Hart - Richards (Zabaleta 16.), Demichelis, Lescott, Kolarov (csk) - Javi García, Fernandinho - Navas, Silva (Negredo 73.), Milner - Dzeko (Rodwell 88.) Menedzser: Manuel Pellegrini
Cserék: Pantilimon (kapus),  Kompany, Zabaleta, Boyata,  Rodwell, Negredo, Agüero
Gólszerzők: T. Müller (5.), Götze (12.), ill. Silva (28.), Kolarov (59.-11-esből), Milner (62.)
Sárga lap: Dante (40.), ill. Dzeko (42.), Milner (44.), Fernandinho (78.), Zabaleta (83.)

VIKTORIA PLZEN (cseh) - CSZKA MOSZKVA (orosz) 2-1 (0-0)
Plzen, Struncovy Sady Stadión, V.: Damir Skomina (szlovén)
Gólszerzők: Kolar (77.), Wágner (90.), ill. Musa (65.)

Vége a mérkőzéseknek.

86. perc UNITED-SAHTAR. David de Gea védi magabiztosan Darijo Srna leszorított, erős 17 méteres lövését.

82. perc UNITED-SAHTAR. Wayne Rooney bal oldali szöglete átszáll mindenki fölött, de a hosszún érkezik rá Tom Cleverley, aki 10 méterről a kapu fölé bombáz.

73. perc BAYERN-MCITY. Cserél Manuel Pellegrini, David Silva helyére Álvaro Negredo áll.

71. perc UNITED-SAHTAR. Alexander Büttner kapja a meccs első sárga lapját.

67. perc UNITED-SAHTAR. GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Manchester United. Egy jobb oldali szöglet után a kipattanót 12 méterről Phil Jones vágja kapásból a kapu bal oldalába. A kapus már elindult a másik irányba. 1-0

63. perc UNITED-SAHTAR. Kettős csere a Manchester Unitednél. Ashley Young helyére Robin van Persie, Ryan Giggsére pedig Tom Cleverley áll.

62. perc BAYERN-MVITY. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Manchester City. James Milner kap remek lapos keresztlabdát Jesús Navastól, a labda elmegy az érkező Edin Dzeko mögött, Milner pedig kilövi a hosszú sarkot. 2-3

59. perc BAYERN-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Manchester City. A Dante szabálytalanságáért megítélt büntetőt Alekszandr Kolarov értékesíti. 2-2

59. perc UNITED-SAHTAR. Wayne Rooney pörget kapura 20 méterről, a labda a keresztléc mögé pattan.

56. perc UNITED-SAHTAR. Alexander Büttner bal oldali beadása jól kanyarodik középre, de a kapujából kilépő Andrij Pjatov leszedi a labdát.

55. perc BAYERN-MCITY. Cserél Josep Guardiola, leviszi Mario Götzét, akinek a helyére Javi Martínez áll.

49. perc A-CSOPORT. Real Sociedad - Bayer Leverkusen 0-1 (Ömer Toprak)

47. perc BAYERN-MCITY. Dante blokkolja Jesús Navas kísérletét.

46. perc Elkezdődött a második félidő.

Szünet.

45+1. perc Mindenhol vége az első félidőnek.

44. perc UNITED-SAHTAR. Ashley Young óriási passzt kap Wayne Rooney-tól, de 12 méterről, tiszta heyzetben csúnyán mellébombázza a labdát.

43. perc UNITED-SAHTAR. Komoly helyzet a hazaiak előtt, de mindenki önzetlenül továbbadja, és így nem lesz semmi belőle. Az ismétlést Andrij Pjatov leszedi.

42. perc BAYERN-MCITY. Edin Dzeko is besárgul, Dantével szabálytalan.

40. perc BAYERN-MCITY. Dante kap sárga lapot, Jesús Navasszal szabálytalankodott.

37. perc UNITED-SAHTAR. Ashley Young kerül óriási helyzetbe Darijo Srna óriási hibája után, egy az egyben megpróbálja átemelni a labdát a kifutó Andrij Pjatov felett, de hosszan emeli kapura.

33. perc UNITED-SAHTAR. Rio Ferdinand hibázik a jobb szélen, Alex Teixeira vezeti az elcsent labdát a kapuig, majd középre ad az érkező Frednek, aki viszont csúnyán a védőkbe lő.

32. perc UNITED-SAHTAR. Wayne Rooney végez el 24 méterről szabadrúgást, szépen ível kapura, és a labda csak fél méterrel megy el a bal kapufa mellett. Andrij Pjatov rajta volt.

28. perc UNITED-SAHTAR. Alex Teixiera szlalomozik át simán négy (!) védő között egyik oldalról a másikra, majd 16 méterről laposan lő, pont David de Gea lábai elé.

28. perc BAYERN-CITY. GÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a Manchester City. Jesús Navas keresztlabdáját fejel vissza középre James Milner, az érkező David Silva pedig pár méterről, Dante szorításában a hálóba sodorja a labdát. 2-1

20. perc UNITED-SAHTAR. Douglas Costa rázza le a védőjét a jobb szélen, lendületesen elhúzza a labdát két hazai játékos előtt, majd 17 méterről nagy erővel mellédurrant.

17. perc UNITED-SAHTAR. Adnan Januzaj kap labdát a kapu előtt 11 méterrel, mellel maga elé veszi, majd fordulásból kapura lő. Pont középre, a kapus kiüti. A védők simán hagyták lőni a fiatal belgát.

16. perc BAYERN-MCITY. Sérülés miatt cserél Manuel Pellegrini, Micah Richardsot kell lehozni, Pablo Zabaleta megy be a helyére a vendégeknél.

12. perc BAYERN-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli az előnyét a német csapat. Toni Kroos szöglete után nem tudnak tisztázni a vendégvédők, Mario Mandzukic lövését blokkolják a védők, de az ott álló Mario Götze már 5 méterről a kapuba pöcköli a labdát. 2-0

12. perc UNITED-SAHTAR. Alec Teixeira kap remek passzt, kicsit kiszorítva vezeti kaura, , majd erőből ellőbi a kapu előtt. Nagy helyzet volt, a Manchester United védelme kikacsolt egy pillanatra.

10. perc BAYERN-MCITY. Joe Hart védi bravúrral Dante fejesét, aki egy szabadrúgás után bólint kapura.

5. perc BAYERN-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Bayern München. A jobb szélen Thomas Müller mellel veszi le Dante keresztpasszát, majd pár lépés után laposan a hálóba bombáz. 1-0

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

19:45 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Bajnokok Ligája utolsó idei csoportköre. Sok dolog már eldőlt, de a csapatok okozhatnak meglepetéseket.