BL: A Dortmund elcsípte a Napoli elől

Szerző: SHLétrehozva: 2013. december 11. 22:40
A Chelsea a vártaknak megfelelően győzött és csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába, bár a Steaua Bucuresti ellen elért sovány 1-0 azért nem volt túl meggyőző. A csoport másik meccse izgalmasabb volt, a Szalai Ádámmal felálló Schalke 2-0-ra legyőzte az FC Baselt, így továbbjutott. A Napoli mindent megtett, kétszer is mattolta Wojciech Szczesnyt, az Arsenal kapusát, mégis a Borussia Dortmund jutott tovább, Marseille-ben Kevin Gorsskreutz lett a játéknap hőse, és a 87. percben szerzett góljával eldöntötte a csoport továbbjutóit. A lehető legszorosabb volt a verseny...

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA, 2013/2014

E-CSOPORT, 6. FORDULÓ:
CHELSEA (angol) - STEAUA BUCURESTI (román) 1-0 (1-0)
London, Stamford Bridge, V.: Gianluca Rocchi (olasz)
CHELSEA: Schwarzer - Ivanovics, Luiz, Terry (csk), Cole - Mikel (Ramires 74.) - Willian (De Bruyne 80.), Oscar (Schürrle 67.), Lampard, Hazard - Ba Menedzser: José Mourinho
Cserék: Cech (kapus), Cahill, Ramires, De Bruyne, Torres, Mata, Schürrle
STEAUA BUCURESTI: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Iancu, Pitilii (csk, Leandro Tatu 64.), Stanciu (Prepelita 61.) - Chipciu, Kapetanosz (Piovaccari 71.), Pirvulescu Vezetőedző: Laurentiu Reghecampf
Cserék: Nita (kapus), Varela, Prepelita, Cristea, Neagu, Leandro Tatu, Piovaccari
Gólszerző: Ba (10.)
Sárga lap: Georgievski (51.), Latovlevici (78.), ill. Mikel (20.), Ivanovics (48.)

SCHALKE 04 (német) - FC BASEL (svájci) 2-0 (2-0)
Gelsenkirchen, Stadion Gelsenkirchen, V.: Paolo Tagliavento (olasz)

F-CSOPORT, 6. FORDULÓ:
NAPOLI (olasz) - ARSENAL (angol) 2-0 (1-0)
Nápoly, Stadio San Paolo, V.: Kassai Viktor (magyar)
NAPOLI: Cabral - Maggio (csk), Fernández, Albiol, Armero - Dzemaili, Behrami - Callejón, Pandev (Insigne 57.), Mertens - Higuaín Vezetőedző: Rafael Benítez
Cserék: Colombo (kapus), Uvini, Britos, Cabbavaro, Inler, Isnigne, Zapata
ARSENAL: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Arteta (csk) - Rosicky (Monreal 74.), Özil, Cazorla (Ramsey 68.) - Giroud Menedzser: Arsene Wenger
Cserék: Fabianski (kapus), Vermaelen, Monreal, Wilshere, Ramsey, Walcott, Bendtner
Gólszerzők: Higuaín (73.), Callejón (90+3.)
Sárga lap: Mertens (36.), Dzemaili (41.), Fernández (84.), ill. Arteta (63., 76.), Giroud (67.), Ramsey (84.)
Kiállítás: Arteta (76.)

OLYMPIQUE MARSEILLE (francia) - BORUSSIA DORTMUND (német) 1-2 (1-1)
Marseille, Stade Velodrome, V.: Marijo Strahonja (horvát)
Gólszerző: Diawara (14.), ill. Lewandowski (4.), Grosskreutz (87.)

Vége a mérkőzéseknek.

90+3. perc NAP-ARS. GÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyt a Napoli, José Callejón. 2-0

87. perc MAR-BVB. GÓÓÓÓÓÓÓL! Újra vezet a Borussia Dortmund! Kevin Grosskreutz a gólszerző, a meccs és Dortmund hőse. 1-2

84. perc NAP-ARS. Sárga lapot kap Aaron Ramsey (Arsenal) és Federico Fernández (Napoli) is. Utóbbi kihagyja a következő meccset, ha a Napoli továbbjut.

76. perc NAP-ARS. Emberelőnybe kerül a Napoli! Kassai Viktor másodszor is sárga lapot ad Mikel Artetának, így pirosat is.

74. perc CHE-BUC. Megint cserél José Mourinho, John Obi Mikel helyére Ramirest küldi be, ami a felállást tekintve nem sok mindenen változat.

73. perc NAP-ARS. GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a hazai csapat! José Callejón passzol Gonzalo Higuaínnak a tizenhatos szélén, aki ügyesen tartja meg a labdát, majd Wojciech Szczesny mellett a jobb alsó sarokba helyez. 1-0

68. perc NAP-ARS. Arsene Wenger cserére szánja el magát, Santi Cazorlát hívja le, és Aaron Ramsey-t küldi be a helyére.

67. perc NAP-ARS. Olivier Giroud sárga lapot kap.

67. perc CHE-BUC. Cserél José Mourinho, Oscart hozza le, André Schürrlét küldi be a helyére.

63. perc NAP-ARS. Már Mikel Arteta is sárga lapos, Valon Behramival szabálytalankodik.

57. perc SCHA-BAS. GÓÓÓÓÓÓÓL. Gyorsan növeli az előnyét a Schalke. A világ legrosszabb lesreállítási mtaktikájával Joel Matip kerül tiszta gólhelyzetbe, egy az egyben a kapussal szemben, be is lövi laposan a bal sarokba. 2-0

53. perc CHE-BUC. Ragyogó lehetőséget hagy ki a Chelsea! Eden Hazard és Oscar szépen játszik össze, majd utóbbi Demba Bához passzol, aki a keresztléc fölé tüzel.

51. perc CHE-BUC. Daniel Georgievski kap sárgát.

51. perc SCHA-BAS. GÓÓÓÓÓÓÓL. Vezet a Schalke. Julian Draxler az ötös bal oldali sarkáról passzol a kapus mellett a hosszúba. 1-0

48. perc CHE-BUC. Braniszlav Ivanovics kapja a meccs második sárga lapját, Williant állítja meg szabálytalanul.

46. perc Elkezdődött a második félidő.

Szünet.

45. perc Vége az első félidőnek.

41. perc NAP-ARS. Blerim Dzemaili is sárga lapot kap, Laurent Koscielnyvel szabálytalan.

36. perc NAP-ARS. Dries Mertens szabálytalankodik Tomás Rosickyval, sárga lapot kap.

34. perc MAR-BVB. Emberelőnybe került a Borussia Dortmund, miután Dimitri Payet, az Olympique Marseille középpályása két percen belül megkapta második sárga lapját is. A meccs állása 1-1.

31. perc SCHA-BAS. Emberelőnybe kerül a Schalke együttese, miután Ivan Ivanovot, az FC Basel bolgár védőjét kiállítja a játékvezető.

31. perc NAP-ARS. José Callejón veri meg a bal szélen Carl Jenkinsont, majd a kapu fölé lő.

27. perc CHE-BUC. Ciprian Tatarusanu védi remekül Braniszlav Ivanovics takarásból jövő fejesét.

25. perc CHE-BUC. Eddig a Chelsea 71 százalékban birtokolta a labdát a Steaua Bucuresti ellen.

23. perc NAP-ARS. Mesut Özil passzol Olivier Giroud-nak, aki bal oldalról lő,  de a vetődő Rafael Cabral azonban kiüti a labdát. Ez volt eddig a londoniak legtisztább helyzete.

20. perc CHE-BUC. John Obi Mikel kap sárga lapot, mert szabálytalankodik Nicolae Stanciuval.

14. perc MAR-BVB. GÓÓÓÓÓÓÓL! Kiegyenlít az Olympique Marseille. Dimitri Payet szabadrúgása után Saber Khalifa veri meg a levegőben a felugró kapust, Roman Weidenfellert, de fejese a felső lécet találja telibe. A lepattanót Souleymane Diawara bólintja az üres kapuba. 1-1

10. perc CHE-BUC. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Chelsea! Daniel Georgievski próbálja meg feltartóztatni Demba Bát Frank Lampard bal oldali szöglete után, de nem sikerül, és a Chelsea csatára pár méterről a kapuba továbbítja a labdát. 1-0

4. perc MAR-BVB. GÓÓÓÓÓÓÓL! Máris vezet a Borussia Dortmund. Egy kiugratás után 10 méterről Robert Lewandowski pöccinti át a kivetődő kapuson a labdát. Össze kell szednie magát a Napolinak. 0-1

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

19:45 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Bajnokok Ligája 2013/2014-es szezonjának utolsó idei játéknapja.