Bajban Pastoréék, öt pont a hátrányuk

Szerző: SHLétrehozva: 2012. április 27. 23:02
Belhanda harmadik percben szerzett gólja elég volt a Montpellier-nek ahhoz, hogy győzni tudjon a déli derbin Toulouse-ban, és ötpontos előnyre tegyen szert a bajnoki tabellán, a Paris Saint-Germainnel szemben. Carlo Ancelotti csapatának nyernie kell a forduló rangadóján, a címvédő Lille otthonában, ha továbbra is a bajnoki címről szeretne álmodni. A Marseille már a 13. vereségét szenvedte el pénteken, Lorientban.

Belhanda mesteri gólja után Giroud tizenegyesből, és ziccerből is bebiztosíthatta volna a győzelmet, de így is sikerült kiszenvednie a sikert az MHSC-nek.

A Marseille többet támadott a Lorient otthonában, ezzel együtt nem tudta megszakítani 12 meccses nyeretlenségi sorozatát, sőt, kikapott.

VIDEÓN BELHANDA GÓLJA

A Paris SG-nek fel van adva a lecke, és egy, a legjobb formában lévő Pastorére is szükség lehet ahhoz, hogy elrabolhassa a három pontot a LOSC otthonából.

A francia játékmester 28 meccsen tíz gólt vágott eddig a szezonban, de a gólpasszokkal a legtöbbször adós maradt, összesen négyet jegyez. Az utóbbi időben több kritikát kapott, mint dicséretet.

"Normális, hogy vannak az embernek hullámvölgyei, és az is, hogy ilyenkor kritikát kap. Messinek és Ronaldónak is kijutott ebből, miután kiestek a csapatukkal a Bajnokok Ligájából. Úgy érzem, most jól vagyok, mind fizikailag, mind mentálisan. Mehetünk a bajnoki címért!"

Pastore biztosan nem találkozik a pályán Bériával és Gueyével, hiszen mindketten eltiltottak. A hazaiak nagy sztárja, Éden Hazard sem százszázalékos, külön edzésprogramot végez, de bizonyos, hogy összedrótozzák majd a vasárnapi csúcsmeccsre.

LIGUE 1, 34. FORDULÓ
Toulouse-Montpellier 0-1 (Belhanda 3.)
Lorient-Marseille 2-1 (Mvuemba 41. - 11-esből, Monnet-Paquet 53., ill. Valbuena 77.)