Az Arsenal otthonában ütötte ki a Fenert

Szerző: SHLétrehozva: 2013. augusztus 21. 22:37
Amilyen rosszul kezdte az Arsenal az angol bajnokságot, olyan jól indult a Bajnokok Ligája Arsene Wenger csapata számára. Bár Laurent Koscielny fejsérülése miatt újabb áldozattal járt a meccs, a második félidőben esélyt sem kapott a Fenerbahce, hiába volt a találkozó Isztambulban. A párbaj ezzel a 3-0-lal már-már eldőlt, Arsene Wenger pedig nagyon közel került ahhoz, hogy sorozatban 16-odszorra is ott legyen csapatával a Bajnokok Ligája főtábláján.

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA 2013/2014

SELEJTEZŐK, 4. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS), ELSŐ MÉRKŐZÉS:

FENERBAHCE (török) - ARSENAL (angol) 0-3 (0-0)
Isztambul, Sükrü Saracoglu Stadion, V.: Gianluca Rocchi (olasz)

FENERBAHCE: Demirel - Irtegün (Gönül 46.), Yobo, Bruno Alves, Kadlec - Topal - Kuyt, Raul Meireles (Portuk 82.), Belözoglu (csk), Sow (Emenike 62.) - Webó Vezetőedző: Ersun Yanal
Cserék: Günok (kapus), Korkmaz, Gönül, Cristian, Potuk, Erkin, Emenike

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Mertesacker (csk), Koscielny (Jenkinson 33.), Gibbs - Ramsey - Walcott (Monreal 87.), Wilshere, Rosicky, Cazorla - Giroud (Podolski 82.) Menedzser: Arsene Wenger
Cserék: Fabianski (kapus), Monreal, Jenkinson, Frimpong, Gnabry, Podolski, Sanogo

Gólszerző: Gibbs (51.), Ramsey (64.), Giroud (77.-11-esből)
Sárga lap: Webó (30.), Bruno Alves (66.), Kadlec (76.) ill. Szczesny (75.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+3. perc Volkan Demirel a léc alól szedi ki Carl Jenkinson lövését, majd a bíró lefújja a meccset.

90. perc Lazult a végére az Arsenal védelme, Wojciech Szczesnynek kellett vetődnie. Három perc a hosszabbítás.

87. perc Arsene Wenger védekező cseréje a végére, Theo Walcott helyére Nacho Monreal érkezik.

83. perc Wocjiech Szczesny hatalmasat véd, és kiüti Michal Kadlec közeli löketét.

77. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Olivier Giroud vágja be azt a tizenegyest, amit Theo Walcott harcolt ki, akit az ötösön ütött el Michal Kadlec. 0-3

75. perc Török ellentámadás, Raul Meireles bombázza rá 15 méterről, a labda elszáll a kapu előtt.

71. perc Moussa Sow kanyarítja kapura 17 méterről, nem sokkal megy fölé.

64. perc Jack Wilshere passzol Aaron Ramsey-nek, aki a tizenhatos széléről nagy erővel, laposan lő a jobb alsó sarokba. 0-2

62. perc Megint szépen véd Volkan Demirel, miután Jack Wilshere úgy lép be két védő között, mintha ott sem volnának, majd 6 méterről lő, a török kapus kiüti.

61. perc Carl Jenkinson jobboldali beadását szedi le simán Volkan Demirel.

54. perc Wojciech Szczesnyt kell ápolni, mert Moussa Sow szájon rúgja. Szerencsére nincs nahy baj.

53. perc Theo Walcott majdnem növeli az Arsenal előnyét, de a kifutó Volkan Demirelt pöcinte telbe.

51. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Arsenal. Aaron Ramsey passzol szépen Theo Walcotthoz, aki keresztbe lövi az ötös vonalán Kieran Gibbsnek, aki kapásból a léc alá lövi a labdát. 0-1

49. perc Dirk Kuyt 18 méteres erőteljes bombája nem sokkal megy a felső kapufa fölé.

46. perc A Fenerbahce kezdte a második félidőt. Csak a török csapat cserélt, Bekir Irtegün helyére Gökhan Gönül állt be.

Szünet.

45+3. perc Vége az első félidőnek.

45+1. perc Olivier Giroud-t ugratják ki, de a francia csatár 12 méterről fölé bombázza.

45. perc Három perc lesz a hosszabbítás.

42. perc Nagy helyzetet hagy ki az Arsenal, egy villámgyors támadás végén szépen teszik egyre tovább a labdát a játékosok, míg végül Olivier Giroud töri el.

41. perc A levegőben úszó Volkan Demirel hatalmas ugrással szedi le Jack Wilshere bal oldali beadását.

33. perc Csere az Arsenalnál, Laurent Koscielny már nem is tud visszamenni a pályára, Carl Jenkinson áll be helyette.

30. perc Pierre Webó kapja a meccs első sárga lapját, teljesen megérdemelten, mert lendületből úgy rúgta arcon Laurent Koscielnyt, hogy az a magasnál is magasabb láb volt. A francia védőt ápolni kell, vérzik a feje.

26. perc A távoli szabadrúgásra jól jön ki Wojciech Szczesny, és leszedi mindenki elől.

25. perc Aaron Ramsey 17 méteres, lapos lövése megy egy méterrel a jobb kapufa mellé. Volkan Demirel rajta volt.

19. perc Volkan Demirel jó ütemben rúgja ki a labdát a védőjét megkerülő Theo Walcott elől, majd repül, hogy kivédje Olivier Giroud távoli lövését, ami végül mellémegy.

15. perc Jack Wilshere marad a földön, és kér ápolást. Lukas Podolski feláll az Arsenal-kispadról, és elkezd melegíteni.

11. perc Laurent Koscielny fejeli ki Michal Kadlec bal oldali veszélyes beadását, Pierre Webó már érkezett volna rá.

5. perc Theo Walcottot ugratják ki, de jól csúszik ki a labdáért Volkan Demirel.

2. perc Volkan Demirel szedi le Bacary Sagna jobb oldali beadását. Olivier Giroud kakaskodik kicsit a védőjével.

1. perc Az Arsenal kezdte a mérkőzést.