Az Arsenal már nem hasalt el Cardiffban

Szerző: SHLétrehozva: 2013. november 30. 17:57
A Manchester City kínos zakója és a Manchester United botlása után az éllovas Arsenal győztesen utazhatott haza a Cardiff City otthonából, így az Ágyúsok a Premier League 13. fordulója után is a tabella élén állnak. A meccs első és utolsó góljának szerzője az idén fantasztikus formában futballozó Aaron Ramsey volt, aki egyszer sem ünnepelt a találatai után, lévén a wales-i csapat volt a nevelőegyesülete. Mesut Özil két gólpasszt adott a vendégcsapatban, ahol visszatért Theo Walcott.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE), 2013/2014
13. FORDULÓ:
CARDIFF CITY - ARSENAL 0-3 (0-1)
Cardiff, Cardiff City Stadium, V.: Lee Mason

CARDIFF CITY: Marshall - Theophile-Catherine, Caulker, Turner, Taylor - Whittingham, Medel, Mutch - Cowie, Campbell (Odemwingie 64.), Bo-Kjung (Noone 76.) Menedzser: Malky Mackay
Cserék: Lewis (kapus), Hudson, Cornelius, Odemwingie, Noone, Gunnarsson, Bellamy

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Wilshere (Monreal 81.), Özil, Cazorla (Flamini 77.) - Giroud Menedzser: Arsene Wenger
Cserék: Fabianski (kapus), Vermaelen, Monreal, Rosicky, Flamini, Walcott, Gnabry

Gólszerző: Ramsey (29., 90+3.), Flamini (86.)
Sárga lap: Gibbs (33.), Arteta (79.), Ramsey (89.)
ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+5. perc Vége a mérkőzésnek.

90+5. perc Theo Walcott majdnem gólt szerez a visszatérő meccsén.

90+3. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Újra betalál a vendégcsapat. Aaron Ramsey kényszerítőzik a most beállt Theo Walcottal, a visszakapott labdát pedig a védők közül kibújva, pár méterről a léc alá vágja. Most sem ünnepli a gólját. 0-3

90+1. perc Arsene Wenger lehozza a két gólpasszt adó Mesut Özilt, és pár percre felküldi a sérülésből visszatért Theo Walcottot.

86. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli az előnyét az Arsenal. Mesut Özil zseniális körömpasszt ad Mathieu Flamininek, aki 10 méterről kapásból, nagy erővel a léc alá vágja a labdát. Remek csapatmunka. 0-2

84. perc Peter Whittingham szabadrúgása után a kipattanó labdát Don Cowie teszi mellel maga elé, majd 18 méterről lő, Wojciech Szczesny azonban vetődve fogja.

81. perc Aaron Ramsey lövi kapura a labdát vagy 30 méterről, mellé.

81. perc Újabb védekező csere a vendékenél, Jack Wilshere helyett Nacho Monreal a pályán.

78. perc Peter Odemwingie kapna remek kiugratást az Arsenal védői között, de Wojciech Szczesny egészen a 16-osa széléig kiszalad a kapujából, és megszerezi a labdát a nigériai csatár elől.

77. perc Arsene Wenger is cserél, Santi Cazorla helyett Mathieu Flaminit küldi be.

76. perc A haziak menedzsere már a másodikat cseréli, ezúttal Kim Bo-Kjung jön le, a helyére Craig Noone áll.

68. perc Jack Wilshere ad remek passzt Santi Cazorlának, aki viszont jó helyzetben gyengén találja el a labdát, és a kapus így könnyedén felszedi. Ebben a helyzetben sokkal több volt.

67. perc Theo Walcott melegít!

64. perc Olivier Giroud kapkod el egy helyzetet, nem passzolja vissza Jack Wilshere-nek, inkább a kapu fölé vágja oldalról. A visszajátszás szerint a védőről ment ki, a bíró azonban nem látja.

61. perc Jordon Mutch keményen odasóz egyet Mikel Arteta bordái közé, de megússza lap nélkül. A bírói hegyi beszéd persze megvolt.

58. perc Olivier Giroud csavarja váratlanul a kapura a labdát takarásból, 15 méterről, de David Marshall leszedi a léc alá tartó labdát.

55. perc Újra Wojciech Szczesny, ezúttal vetődve fogja meg Kévin Théophile-Catherine 18 méteres, lapos és gyengére sikerült lövését. Ez rutin volt.

51. perc Valami hihetelen védést mutat be Wojciech Szczesny! Egy beívelést nem vágnak ki a habozó védők, így a lendületből érkező és felugró Frazier Campbell hét méterről erősen kapura fejeli a labdát, az elvetődő lengyel kapus azonban fantasztikus reflexekkel üti ki a labdát.

47. perc Óriási gólszerzési lehetőség marad ki a vendégek előtt. Aaron Ramsey csap be két védőt, és tör be a kapu elé a jobb oldalon, az alapvonalról bepasszol laposan Olivier Giroud-nak, aki pár méterről pont a gólvonalon áll Ben Turnerbe lövi a labdát.

46. perc Az Arsenal kezdi a második félidőt.

Szünet.

Premier League, 13. forduló, félidei eredmények:
Aston Villa - Sunderland 0-0
Everton - Stoke City 1-0 (Deulofeu 45.)
Norwich City - Crystal Palace 1-0 (Hooper 30.)
West Ham United - Fulham 0-0

45+4. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Aaron Ramsey kap zseniális átadást a kapu előtt, de sokáig forgolódik a védők között, hogy tisztára játssza magát, és végül 13 méterről a lelátóra bombázza a labdát. Négy perc lesz a hosszabbítás.

40. perc Megint Kieran Gibbs ad középre, Olivier Giroud a kapu előtt leveszi és lefordul a védőjéről, de annyira kisodródik, hogy már nem tudja jól kapura irányítani a labdát, és egy védő visszaér.

38. perc Kieran Gibbs viszi ügyesen az alapvonalig, majd középre ad laposan a kapu előtt helyezkedő Olivier Giroud-nak, de a passz alakad a védőkben.

33. perc A meccs első sárga kapja Kieran Gibbsé, aki nagyon csúnyán csúszik be Kévin Théophile-Catherine elé. A szabadrúgást csak üggyel-bajjal vágják ki az Arsenal védői a kapu elé érkező Jordon Mutch elől.

29. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Arsenal. Mesut Özil ad középre bal oldalról, középen teljesen szabadon érkezik Aaron Ramsey, és 11 méterről a léc alá fejel. Nevelőegyesülete ellen nem ünnepel. 0-1

27. perc A tisztázó Laurent Koscielnyt sodorja el az érkező Frazier Campbell. Ez sárgát érne a legtöbb bírónál, úgy látszik, Lee Masonnél most nem.

25. perc A védők kifejelik a bal oldali beadást, a kipattanót Mikel Arteta kapásból kapura küldi, de ezt is blokkolják a védők.

18. perc Wojciech Szczesny szedne le egy jobb oldali beadást, de Ben Turner elgázolja. Szabadrúgás kifelé.

17. perc Olivier Giroud-t ugratja ki Jack Wilshere, és mivel Mesut Özil még egy bokamozdulattal beleér, a francia csatár így már lesen van, a partjelző jelez is, a bíró pedig lefújja. A játékos egy az egyben mehetett volna kapura, ezért Arsene Wenger nagyon dühös a döntés miatt.

13. perc Bacary Sagna ad középre, miután a Cardiff City védői visszaértek, de a kapus David Marshallé lesz a labda. Egyébként Roy Hodgson angol szövetségi kapitány is ott ül a lelátón.

10. perc Gyors ellentámadás végén Frazier Campbell fejel kapura egy jobb oldali beadást, ami nem sokkal kerüli el a jobb kapufát.

7. perc Per Mertesacker marad a földön, ápolni kell, miután csúnyán összefejelt a levegőben Bacary Sagnával. Mindketten menteni akartak. A németet percekig körülveszik az orvosok, de végül csak feláll, vérzik a szája.

2. perc Bődületes felső kapufát lő Jack Wilshere 18 méterről, a labda másfél méterre a góvonal elé pattan vissza. David Marshallnak esélye sem lett volna hárítani.

1. perc A Cardiff City kezdi a mérkőzést.

15:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Premier League 13. fordulója, a listavezető Wales-be látogat, ahol az előző körben a rivális Manchester United égett meg (2-2).