Amikor megdobban a Fradi-szív

Szerző: shLétrehozva: 2011. február 25. 20:56
A Ferencváros hősies küzdelemben 2-1-re legyőzte a Kecskemétet a labdarúgó NB I első tavaszi fordulójában. A vendégek vezettek is, de egy ön- és egy tizenegyesgóllal a jobb csapat nyert. Kubatov Gábor győzelemmel kezdte elnöklését az FTC-nél - élete egyik legszebb emléke lesz ez a találkozó.

LABDARÚGÓ NBI, 17. FORDULÓ:
FERENCVÁROS-KECSKEMÉT 2-1 (0-1)
Budapest, Albert-stadion, 4500 néző, vezette: Szabó Zsolt.
FERENCVÁROS: Ranilovic - Balog, Csizmadia, Tutorics - Rósa, Stanic (Tóth B., 68.) Maróti, Józsi (Andrezinho, 78.) - Heinz - Morales (Miljkovic, 86.), Schembri. Vezetőedző: Prukner László.
Cserék: Haber - kapus, Andrezinho, Junior, Abdi, Miljkovic, Tóth B.
KECSKEMÉT: Ribánszki - Gyagya, Radanovics (Preklet, 46.), Balogh B., Mohl - Szavics, Alempijevics, Litsingi (Bertus, 77.) - Bori, Tököli, Fox (Vujovics, 61.)i. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Cserék: Akovics - kapus, Koszó, Farkas I., Vujovics, Urbán P., Bertus, Preklet.
Gólszerző: Preklet (50. - öngól), Rósa (88. - 11-esből), ill. Tököli (37.)
Sárga lap: Alempijevics (6.), Preklet (49.)
Végre foci! És ezt nemcsak a több hónapos bajnoki szünet miatt üdvözölhetjük, hanem mert az elmúlt napokban másról sem szóltak a híradások, mint a Ferencváros klubházából szállingózó – hát, hogy is fogalmazzunk – negatív kicsengésű hírekről.

Kevin McCabe a zrt. korábbi vezérigazgatója, a (B-közép által is sokat emlegetett…) Berki Krisztián kezébe adta a stafétabotot, ám hogy a játékosok februári bérét ki és hogyan teremti elő, vagy úgy egyáltalán milyen jövő vár a legsikeresebb és legnépszerűbb magyar klubra, továbbra is csak találgatni lehet.

Elnöke legalább már van a Fradinak, de Kubatov Gábor csak rendet tudott ígérni, pénzt nem – tavaszi időjárást az első „tavaszi” fordulóra pedig pláne nem.

Néhány óráig azt sem lehetett biztosra venni, hogy Szabó Zsolt engedi lemenni a találkozót: a játéktér sokkal inkább volt síelésre alkalmas, mintsem futballra.

A viszontagságos körülmények a játék minőségén is meglátszottak, de hajszálpontos indításokat száraz talajon sem igen várunk a honi élvonalban. Nem mintha vigasztalna ez bárkit is…

Tököli Attila azonban nem zavartatta magát, remek góljára csak a második félidőben tudtak válaszolni a hazaiak – kecskeméti segédlettel.

A szünetben beállt Preklet Csaba ugyanis előbb sárga lapot kapott, majd a saját kapujába lőtt. Ennél keserűbb egy percet nehezen tudott volna elképzelni.

A Ferencváros ennyivel nem érte be. Vérszagot érzett, a közönség pedig győzelembe hajszolta a csapatot.

Rósa Dénes büntetője túlmutat a mai meccsen. Azt bizonyítja, igenis létezik Fradi-szív, és a Fradi-család összetart a legnehezebb pillanatokban.

Prukner László pedig nemcsak kiváló edző, de nagyszerű pedagógus is. A Kecskemét elleni hősies győzelem egy mestervizsgával is felér.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+3.: VÉGE A MECCSNEK. A Fradi-szív diadala ez.
90.: Még három perc.
88.: GÓÓÓÓL, FORDÍTOTT A FRADI!!!
Rósa a bal alsóba lőtte a büntetőt, a kapus a másik irányba vetődött.
87.: Rósát buktatta Balogh Béla, büntető!
86.: Morales le, Miljkovic be.
81.: Heinz beadásába nem tudott belepöcizni Rósa.
79.: A rövidujjúban futballozó Tutorics lőtt fölé.
78.: Andrezinho a friss ember a Fradinál, Józsi ment le.
77.: Listingi helyére Bertus állt be a vendégeknél.
75.: Schembri lőtt a jobb alsóba - csak éppen lesről...
74.: Tóth Bence jobbról, 24-ről küldött rá egy szabadrúgást, de a kapus fölétenyerelte.
73.: A vendégek aláírnák a döntetlent, minden erejükkel arra törekednek, hogy megússzák a hazai rohamokat.
68.: Stanicot az ifjú Tóth Bence váltotta.
67.: Tököli lövése nem volt túlzottan acélos.
64.: Ha eddig nem csuklottak az újpestiek, hát most...
62.: Csizmadia beadását nem tudta kapura továbbítani Schembri, majd Rósa lövését fogta a kapus.
61.: Foxi le, Vujovics debütál a vendégeknél.
58.: Heinz indította Stanicot, de hosszan. A kivetődő Ribánszkié lett a labda.
57.: Sokkal több kecskemétit kell ápolni, őket jobban megviseli a borzasztó talaj.
54.: A Fradi nyomás alá helyezte a vendégeket, a második gólig meg sem állna. Talán még akkor sem.
50.: EGYENLÍTETT A FRADI, 1-1!!!
Schembri két embert is lerázott magáról a jobb oldalon, keresztbe gurított, a becsúszó Preklet pedig - Rósa szorításában - a saját kapujába lőtt.
Elsősorban a máltai érdeme a gól.
49.: A szünetben beállt Preklet kapott sárga lapot.
48.: Egy bal oldali szöglet után Maróti fejelt, de erő sem volt benne, nem is helyezte - könnyű zsákmány Ribánszkinak.
46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS. A Kecskemét cserélt a szünetben, a többször is ápolt Radanovicsot Preklet váltotta.
--------------------------------------
45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
Az egyetlen különbség a helyzetek kihasználásban keresendő, de elvégre ez a lényeg. 0-1.
45.: Két perc a hosszabbítás.
42.: Józsi lőtt balról, 10 méterről, Ribánszki a jobb kapufára ütötte a labdát.
A kapu előtti tömörülésben Radanovics került földre, ápolni kellett.
37.: VEZET A KECSKEMÉT, 0-1!!!
Az egykori Fradi-támadó, Tököli Attila pörgetett a kapuba 5 méterről. Litsingi szolgálta ki a válogatottban is reaktivált támadót.
36.: Morales bal oldali beadása után Schembri fejelt kapu fölé. A hálót csak felülről zörgette meg.
Szép lassan elfagynak az ujjaim, és még milyen sok van hátra...
34.: A B-közép transzparenssel adta a "válságmenedzser" tudtára, hogy nem látja szívesen az Üllői úton: "Berki, itt senki nem kíváncsi rád. Takarodj az anyádba!" Sommás vélemény.
33.: Heinz ment volna el a bal oldalon, de Gyagya jól fedezte a labdát, és kirúgást harcolt ki.
30.: Kezdeményezőbb lett a Kecskemét, megtalálta az ellenfél kapuja felé vezető utat. Ziccerekre azért nem kell gondolni.
28.: Csizmadia futott alá a labdának, de Radanovics fejese nem talált kaput.
23.: Radanovics maradt a földön fájdalmas arccal a Józsival való ütközés után, az orvosi stábnak kell összekaparnia.
22.: Alempijevics távoli lövése senkire és semmire nem jelentett veszélyt.
17.: Felhangzott a "Berki, takarodj!" rigmus, először a meccsen. Arra nem vennénk mérget, hogy utoljára...
16.: Schembri 20 méteres lövésébe beleléptek. Még vihette volna.
13.: A technikásabb játékosok nagyon élnek ezen a talajon, Rósa Dénes újabb nagyszerű indítással vétette észre magát. A hazaiak mintha mozgékonyabbak lennének, a kecskemétiek nezezebben fordulnak.
11.: Rósa bal oldali beadása után Radanovics szabadított fel fejjel.
9.: Rósa passza száraz talajon jó lett volna Moralesnek, így azonban bedobással jön a Kecskemét.
6.: Parázs jelenetek a pályán, több hazai- és vendégjátékos is egymásnak esett. A bírónak kellett közbelépnie. A csetepaté nyomán Alempijevics kapott sárga lapot.
5.. Maróti gurított röviden haza, de Ranilovic jó ütemben kimozdulva mentett.
3.: Marótira rúgták rá a labdát, amely kapura is pattant. Ez már helyzetecske.
2.: Schembri iramodott meg, de lesről indulva. Harsány füttyszó kíséri az ítéletet - a drukkereket nemigazán izgatja, hogy igaza volt-e Szabó Zsoltnak.
A gyep borzasztó állapotban van: fagyos és rettentően csúszik. A játékvezető helyében már a kezdés előtt lefújtam volna a meccset - de ez persze teljesen mellékes.
1.: A FRADI KEZDTE A MECCSET. Jó szórakozást mindenkinek!
19:01. Jönnek a csapatok a pályára. A B-közép emberesen kieresztette a hangját. A vendégszektorban csak lézengenek.
18:55. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, perceken belül kezdődik az FTC \"tavaszi\" idénynyitója a Kecskemét ellen.
A lelátón nyoma sincs a beharangozott 10 ezer nézőnek, a fagypont alatti hőmérséklet sokakat otthon tartott. Ennél ideálisabb időjárást is el lehetett volna képzelni futballmeccshez - mondjuk síelni pont jó.