A Real gólt sem rúgott Murciában!

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 26. 21:50
Egy nap híján pontosan egy esztendeje annak, hogy a Real Madrid 4-0-ra kikapott Király Kupa-meccsen a harmadosztályú Alcorcón csapatától, a legjobb 16 közé nem is jutott be a királyi gárda. Nos, idén José Mourinho nem szeretett volna hasonlóban részesülni, ezért többek között CR7-tel és Benzemával megerősített bombaerős csapatot küldött a pályára Murciában. A sztárok azonban csődöt mondtak, s nemhogy nem nyertek, de még gólt sem rúgtak. Két hét múlva visszavágó.

SPANYOL KIRÁLY KUPA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS:
MURCIA - REAL MADRID 0-0
Murcia, Nueva Condomina, vezette: Ayza Gámez.
MURCIA: Hernández - Ander Gago, Luciano, Amaya, Sánchez - Miguel Albiol, Carles, Richi, Canadas (Mario Marín, 65.) - Aquino (Pedro, 57.), Kike (Rosquete, 78.). Vezetőedző: Inaki Alonso.
(kispad: Alberto, Gotor, Pedro, Carles, Mario Marín, Quesada, Rosquete)
REAL MADRID: Casillas - Ramos, Raúl Albiol, Pepe, Arbeloa - M. Diarra, Granero (Khedira, 63.) - Pedro León, Canales - Cristiano Ronaldo (Di María, 76.), Benzema (Higuaín, 63.). Vezetőedző: José Mourinho.
(kispad: Adán, Mateos, Khedira, Di María, Higuaín)
Sárga lap: Aquino (44.), Carles (91.), ill. M. Diarra (20.), Canales (75.)

Esztendeje annak, hogy egy világ röhögött a Real Madridon, amely történelmi vereségbe szaladt bele a 32 között a harmadik ligás Alcorcóntól. Akkor ki is esett szégyenszemre a sztárcsapat.
Idén ugyanúgy a 16 közé kerülésért, és ugyanúgy egy harmadosztályú alakulat sodródott a blancók útjába, de ezzel a kerettel, ilyen bajnoki parádék után senki sem gondolta, hogy egyáltalán labdába rúghat a kiscsapat. Még akkor sem, ha ők kezdtek otthon.
Nem is rúgtak, de...
Az első félidőben közük sem volt a meccshez, sem helyzetük, sem semmijük nem volt. No, de azért mégis: tartásuk. A murciai futballisták becsülettel tették, amit tudtak, védekeztek, körmükszakadtáig.
Ronaldo elemében volt, nem játszott rosszul, igaz, jól sem. Néhány kapura lövés, egy-két helyzetecske, és ennyi. Mourinho tőle szokatlanul csendben ücsörgött a kispadon - nem is sikerült neki felrázni fiait a folytatásra.
Bár a második felvonásban egyesből kettesbe kapcsolt a Real, a csillagok próbálkoztak, a Murcia állta a sarat. Dávid szembeszállt Góliáttal, és ha nem is nyert, de ez a gólnélküli döntetlen felért egy sikerrel. A meccs hőse Hernández kapus volt, aki kivédte a vendégek összes szemét!
Visszavágó két hét múlva a Bernabéuban, ahol minden bizonnyal a Real nyer és jut majd a nyolcaddöntőbe. Mindenesetre ezek után lesz miről beszélgetni a játékosoknak...
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
94. Vége! Real-blama! 0-0!
91. Carles-sárga. Lemészárolta Higuaínt.
Három perc a ráadás.
84. Ááááá, ennek a kapusnak nem lehet gólt lőni! Di María bombázott laposan 20 méterről, középről kapura egy szögletet követően, de Hernández lekapcsolta a labdát.
Már csak tíz perce maradt a Realnak a gólra...
79. Di María lőtt kapura éles szögből, 12 méterről, balról, de Hernández ezt is kitornázta.
78. Murcia-csere: Rosquete be, Kike le.
77. Pedro León durrantott centikkel a bal felső fölé a tizenhatos bal csücskétől.
76. Real-csere: Di María be, Ronaldo le.
75. Canales-sárga.
69. Húúúúúúúúúú!!!!!! A meccs legeslegnagyobb lehetőségét szalasztotta el a Real! Ronaldo csavart kapura 21 méterről, kissé jobbról egy szabadrúgást, Hernández azonban kiütötte a labdát. Igen ám, de jött Canales, aki 5 méterről kapura kotort, de a kapus lábbal kirúgta a játékszert. Ejjj!
65. Murcia-csere: Mario Marín be, canadas le.
63. Kettős Real-csere: Higuaín be, Benzema le, illetve Khedira be, Granero le.
57. Murcia-csere: Pedro be, Aquino le.
56. Hernández fogta másodjára Ronaldo középre tartó 24 méteres szabadrúgását.
53. Ronaldo ismét célt tévesztett! Balról, 23 méterről tüzelt a bal alsó mellé.
46. Folytatják a csapatok.
45+1. Vége a félidőnek! Egyoldalú a játék, de nem kellő a koncentráció, így kimaradnak a helyzetek. A Real máér vezethetne, de nem vezet. A hazaiaknak sanszuk sem volt. 0-0!
45. Úúúú! Granero löbbölte át a hosszúra ballról, de Ronaldo 11 méterről fölébelsőzte.
44. Aquino-sárga.
39. Benzema gurított a bal alsóba, de lesen kapta a labdát, így visszafújták az akciót.
30. Granerooooo! Egyre közelebb! 22 méterről, kissé balról trafálta el a felső kapufát! A legnagyobb helyzet!
27. Granero is kipróbálta magát - 25-ről mellé.
20. M. Diarra-sárga. Kezezésért.
18. Ramos 22-ről célzott fölé - háromból egyelőre semmi.
A harmadosztályú kiscsapat nem sok vizet zavar, de becsületükre legyen mondva, hajtanak...
10. Canales a második próbálkozó: Ronaldo pöttyintette oda neki, de 17 méterről, középről fölédurrantott.
7. Ronaldooooo! 19 méterről tüzelt, de Hernández kipaskolta a jobb alsó elől.
1. A piros-fehér szerelésben pályára lépő hazaiak kezdték a meccset.
Frenetikus a hangulat Murciában...
Már pályán a csapatok...
Sok szeretettel köszöntjük a szurkolókat ezen a hűvös kupaestén! Vajon megismétli magát a történelem és megint kioktatják a Realt? Aligha...