A nap, amikor egész Manchester elesett

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 28. 17:52
Mindkét manchesteri csapat elbukott a Premier League 6. fordulójában, de a kettő közül a United helyzete kínosabb, ugyanis a Gera Zoltán nélkül felálló West Bromwich Albion az Old Traffordon nyert 2-1-re, teljesen megérdemelten, és 1978 óta először! A City sokáig győzelemre állt a Villa Parkban, azonban egy roppant izgalmas meccsen fordított az Aston Villa, és otthon tartotta a három pontot. David Moyes mélyponton.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PEMIER LEAGUE) 2013/2014

6. FORDULÓ:

MANCHESTER UNITED - WEST BROMWICH ALBION 1-2 (0-0)
Manchester, Old Trafford, V.: Michael Oliver
MANCHESTER UNITED: De Gea - Jones, Ferdinand, Evans, Büttner - Nani, Carrick, Anderson (Fellaini 68.), Kagava (Januzaj 46.) - Rooney (csk), Hernández (Van Persie 58.) Menedzser: David Moyes
Cserék: Amos (kapus), Evra, Welbeck, Van Persie, Valencia, Fellaini, Januzaj
WEST BROMWICH ALBION: Myhill - Jones, Olsson (csk), McAuley, Ridgewell - Yacob, Mulumbu - Amalfitano, Sessegnon (Rosenberg 90.), Sinclair (Berahino 13.) - Anichebe (Lugano 88.) Menedzser: Steve Clarke
Cserék: Daniels (kapus), Dawson, Popov, Lugano, Rosenberg, Berahino, Dorrans
Gólszerzők: Rooney (57.), ill Amalfitano (54.), Berahino (67.)
Sárga lap: Carrick (15.), Jones (65.), Büttner (73.), ill. Mulumbu (11.), Amalfitano (86.)

ASTON VILLA - MANCHESTER CITY 3-2 (0-1)
Birmingham, Villa Park, V.: Michael Jones
ASTON VILLA: Guzan - Bacuna, Baker, Vlaar, Luna - Clark, El Ahmadi - Delph, Sylla, Weimann (Bowery 79.) - Kozák Menedzser: Paul Lambert
Cserék: Steer (kapus), Bennett, Helenius, Albrighton, Bowery, Tonev, Lowton
MANCHESTER CITY:
Hart - Zabaleta, Kompany (csk), Nasztaszics, Kolarov - Nasri (Navas 65.), Fernandinho, Y. Touré, Milner - Negredo, Dzeko (Jovetic 74.) Menedzser: Manuel Pellegrini
Cserék: Pantilimon (kapus), Richards, Lescott, Clichy, García, Navas, Jovetic
Gólszerzők: El Ahmadi (51.), Bacuna (73.), ill. Y. Touré (45.), Dzeko (56.)
Sárga lap: Sylla (59.), ill Nasri (53.)

Premier Leagie, 6. forduló, végeredmények:
Fulham - Cardiff City 1-2 (Ruiz 45., ill. Caulker 12., Mutch 90.)
Hull City - West Ham United 1-0 (Brady 12.-11-esből)
Southampton - Crystal Palace 2-0 (Osvaldo 47., Lambert 49.)

Vége a mérkőzéseknek.

90+3. perc MANUTD-WBA. Óriási tüzijáték a vendégkapu előtt, a hazaiak kezezést reklamálnak, majd Adnan Januzaj teker mellé.

85. perc MUTD-WBA. A játékvezető les miatt érvényteleníti Marouane Fellaini gólját.

84. perc MUTD-WBA. Adnan Januzaj lövését védi Boaz Myhill majd jágja ki Jonas Olsson.

81. perc MUTD-WBA. Nani kígyózik át mindenkin, majd az alapvonaltól bepasszolná Robin van Persie-nek, de Jonas Olsson az utolsó pllanatban ment. Ha nem avatkozik közbe, ez gól lett volna.

75. perc ASV-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓL! Az Aston Villa átveszi a vezetést. Brad Guzan védi Alekszandr Kolarov lövését, majd indítja Andreas Weimannt, aki be is lövi. 3-2

73. perc ASV-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓL! Újra egyenlít az Aston Villa. Leandro Bacuna szabadrúgásból csabarja be. 2-2

67. perc MUTD-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓL! Újra vezet a WBA! Saido Berahino 17 méterről laposan kilövi a bal alsó sarkot. 1-2

66. perc MUTD-WBA. David de Gea óriásit véd, Morgan Amalfitano szabadrúgását tolja ujjheggyel a kapu fölé.

61. perc MUTD-WBA. Majdnem megint vezetést szerzez a vendégcsapat, egy szöglet után kapufa, majd az ellentámadásból Robin van Persie majdnem gólt rúgat Andersonnal. Centiken múlt, hogy Boaz Myhill érte el.

57. perc MUTD-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓL! egyenlít a United, Wayne Rooney szabadrúgásába senki sem ér bele, így a labda bepattan a kapuba. 1-1

56. perc ASV-MCITY GÓÓÓÓÓÓÓL! Edin Dzeko szögletből fejel a hálóba, így újra vezet a vendégcsapat. 1-2

54. perc MANUTD-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a WBA! Morgan Amalfitano indul meg egy labdával, kötényt ad Rio Ferdinandnak, majd egy az egyben viszi David de Geára, és pimazul átpöccinti rajta. 0-1

51. perc ASV-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! egyenlít az Aston Villa. Karim El Ahmadi kap remek labdát Leandro Bacunától. 1-1

47. perc MUTD-WBA. Chicharito hagy ki egy jó heyzetet a vendégkapu előtt, majd az ellentámadás végén David De Gea védi lábbal az üresen marad Saido Berahino próbálkozását. Robin van Persie elindul melegíteni.

46. perc Elkezdődnek a második félidők. Cserél a Manchester United, Adnan Januzaj jön be Sindzsi Kagava helyére.

Mindenhol vége az első játékrésznek. Félidei eredmények:
Manchester United - West Bromwich Albion 0-0
Aston Villa - Manchester City 0-1 (Y. Touré 45.)
Fulham - Cardiff City 1-1 (Ruiz 45., ill. Caulker 12.)
Southampton - Crystal Palace 0-0

45. perc ASV-MCITY. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Manchester City. A nagy vendégnyomás végén Yaya Touré szerzi meg a vezető gólt, Brad Guzan lábai között helyez a kapuba. 0-1

45. perc MUTD-WBA. Egy vendégszöglet után Stéphane Sessegngon hagy ki egy ordító helyzetet a kapu torkából.

43. perc MUTD-WBA. Sindzsi Kagava cselez szépen a bal oldalon, majd lágyan Alexander Büttner elé gurít, aki 14 méterről a védőkbe lő.

41. perc ASV-MCITY. Samir Nasri végez el egy szadarúgást, szépen íveli be, de Yaya Touré és Edin Dzeko is lemarad a labdáról.

38. perc MUTD-WBA. Sindzsi Kagava 17 méterről lő laposan, de Boaz Myhill vetődve megfogja.

36. perc ASV-MCITY. Sokat elmond a meccsről, hogy a Manchester City 70 százalékban birtokolja a labdát.

34. perc MUTD-WBA. Morgan Amalfitano végez el szabadrúgást jó helyről, jobbról, a hazai védők csak üggyel bajjal tudnak felszabadítani, majd Michael Carrick indítja remekül Sindzsi Kagavát. A japán beadja a labdát középre, Anderson pedig nagy erővel a felső kapufára fejel. A partjelző lest jelez, pedig nem volt az.

30. perc ASV-MCITY. Újabb vendéghelyzet marad ki, de Álvaro Negredo lövése gyengére sikeredik, a labda Alkeszandr Kolarov elé pattan, aki viszont mellélő.

29. perc MUTD-WBA. Óriási helyzetet hagy ki a WBA, Morgan Amalfitano bal oldali beadását a berobbanó Victor Anichebe fejeli centikkel a kapu mellé.

25. perc ASV-MCITY. Fernandinho hibázik nagyot a középpályán, eladja a labdát Líbor Kozáknak, aki túljut Alekszandr Kolarovon is, csak Yaya Touré tudja őt megakadályozni. Ez életmentő volt a vendégeknek.

24. perc MUTD-WBA. Nani végez el szabadrúgást jobb oldalról, pont Wayne Rooney fejére íveli, aki viszont középre, Boaz Myhill kezeibe bólintja a labdát.

16. perc ASV-MCITY. Nem érti meg valami jól egymást a vendégek védelme, Vincent Kompany hibázik, de Joe Hart megszerzi a labdát Andreas Weimann elől.

15. perc MUTD-WBA. Óriási helyzetet hagy ki a WBA, Stéphane Sessegnon egy méterről nem tudja bekotorni a labdát David de Gea kapujába, Michael Carrick blokkol. Egy perccel később Boaz Myhill védi vetődve Chicharito akcióját.

13. perc MUTD-WBA. Kényszerű csere a West Bromnál, Scott Sinclair helyére Saido Berahino áll.

9. perc MUTD-WBA. Wayne Rooney remek beadást kap a tizenhatoson belül, de Gareth McAuley tisztáz előle. A szögletet kivágják a védők.

8. perc ASV-MCITY. Nyom a City. Samir Nasri passzolja be Edin Dzekónak, aki kaura lő, de Brad Guzan véd.

8. perc MUTD-WBA. Rio Ferdinandnak kell szögletre tisztáznia Victor Anichebe elől.

3. perc ASV-MCITY. Álvaro Negredo passzából James Milner lő mellé.

3. perc MUTD-WBA. Phil Jones ad középre jobbról, de Javier Hernández felett elszáll, és elmegy a kapu előtt.

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

15:45 A Premier League 6. fordulójának első meccsén a Tottenham Hotspur 1-1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel.

15:15 Kijöttek a kezdőcsapatok. Úgy látszik, David Moyes még nem kozkáztatja meg Robin van Persie bevetését, Manuel Pellegrini pedig kipróbálja a kétcsatáros játékot.

15:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A SportHíradó amellett, hogy élőben közvetíti a két manchester klub bajnoki meccsét, félidőben és a lefújás után beszámol a Fulham - Cardiff City, Hull City - West Ham United, és a Southampton - Crystal Palace mérkőzések eredményeiről is.