A Madrid kibrusztolta; Ibrahimovic-póker

Szerző: SHLétrehozva: 2013. október 23. 22:35
A Real Madrid Cristiano Ronaldo két góljával 2-1-re legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában, de második félidei teljesítményére nem lehet büszke annak tükrében, hogy Giorgio Chiellinit a 48. percben kiállították. Zlatan Ibrahimovic négyszer volt eredményes, a PSG 5-0-ra győzött az Anderlecht vendégeként. A Galatasaray otthon nyert a Köbenhavn ellen, a Benfica és az Olympiakosz nem bírt egymással.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ (B-csoport):

REAL MADRID-JUVENTUS 2-1 (2-1)

Madrid, Bernabéu-stadion, vezette: Manuel Gräfe (német).

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Illarramendi (Isco, 72.), Khedira - Di María (Morata, 79.), Modric, Ronaldo - Benzema (Bale, 67.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti.

Cserék: D. López - kapus, Varane, Coentrao, Carvajal, Bale, Isco, Morata.

JUVENTUS: Buffon - Cáceres, Barzagli, Chiellini, Ogbonna (Giovinco, 69.) - Vidal, Pirlo (Asamoah, 59.), Pogba, Marchisio - Tévez, Llorente (Bonucci, 50.). Vezetőedző: Antonio Conte.

Cserék: Storari - kapus, Isla, Bonucci, Peluso, Padoin, Asamoah, Giovinco.

Gólszerző: Ronaldo (4., 28. - 11-esből), ill. Llorente (22.)

Sárga lap: Illarramendi (19.), Modric (78.), Ramos (88.), ill. Vidal (27.), Cáceres (78.)

Piros lap: Chiellini (48.)

Fantasztikus első félidőt hozott a 3. forduló rangadója, Manuel Gräfe azonban elrontotta a szórakozásunkat.

Történt, hogy Giorgio Chiellini (nehéz a megfelelő szóra ráakadni) meglegyintette az Eusébio gólcsúcsát megjavító Cristiano Ronaldót, a német játékvezető pedig azonnal felmutatta a piros lapot. Nem volt durva szabálytalanság, nem utolsó emberként követte el a morózus bekk – túlzónak tűnt az ítélet.

A Juventusnak ezután csak felvillanásai voltak, a Madrid pedig elsősorban arra törekedett, hogy behúzza a három pontot, és ne fárassza ki magát túlságosan a szombati Clásico előtt.

Addig kifejezetten szórakoztató, nyílt játékot hozott a találkozó, mindkét kapunál számos helyzet alakult ki – sajnálhatjuk, hogy ennek nyomát sem láttuk a szünet után.

Karim Benzema külön szót érdemel: a pocsék formában lévő támadó két méterről képes volt az üres kapu fölé lőni; a Bernabéu közönsége nem előzmény nélkül fütyülte ki lecserélésekor.

A sérüléséből felépült Gareth Bale ezúttal sem tudott csapatba kerülni, mindössze bő húsz percet szavazott meg neki Ancelotti mester, de Isco is csak a padról szállt be.

A királyiak lényegében már a nyolcaddöntőben érezhetik magukat, míg a Juventusnak sürgősen neki kell látnia a pontgyűjtésnek, különben tavasszal nem lesz érdekelt a sorozatban.

Különösen annak fényében kell iparkodnia, hogy az ellenlábas Galatasaray gond nélkül elintézte a Köbenhavnt, már az első félidőben 3-0-ra ellépett.

A Paris Saint-Germain gálát rendezett Brüsszelben, ötször rezgette meg a hálót, négyszer Zlatan Ibrahimovic jóvoltából – vagy ő, vagy Cristiano Ronaldo biztosan lemarad a világbajnokságról.

Megyeri Balázs sajnos megint csak padozott az Olympiakoszban, amely Lisszabonban csípett meg egy pontot.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+3.: VÉGE A MECCSNEK.

További végeredmények: Leverkusen-Sahtar 4-0, Man. United-Sociedad 1-0, Galatasaray-Köbenhavn 3-1, Anderlecht-PSG 0-5, Benfica-Olympiakosz 1-1, Bayern München-Viktoria Plzen 5-0

90.: Három perc a hosszabbítás.

89.: Vidal kezezett, mmajd görcsöt kapott. Ez nem az ő napja.

- A dán bajnok szépített, Galatasaray-Köbenhavn 3-1 (Claudemir, 88. p.) -

88.: Ramos buktatta a megiramodó Asamoah-t, sárga lap.

87.: Morata tekert a bal sarok fölé, jobban is célozhatott volna.

- A Benfica egyenlített az Olympiakosz ellen, 1-1 (Cardozo, 83. p.) -

83.: Modric lőtt, de közben elesett - olyan is volt a próbálkozás.

79.: Di María ballag le, a szülinapos Morata áll be.

78.: Modric borította fel Giovincót, sárga lap.

78.: Cácerest figyelmeztette a játékvezető sárga lappal.

77.: Bale lement az alapvonalig, onnan pedig... az oldalhálóba lőtt.

73.: Khedira hatalmas helyzetben át akarta pöcizni Buffont, de nem járt túl az eszén.

72.: Illarramendi helyett Isco a pályán. Valamelyest támadóbb lesz a Madrid.

69.: Ogbonna helyére Giovinco érkezik. Védő helyett támadó.

68.: Vidal szabadrúgása után Ramos és Khedira maradt a földön, Cáceres intézte el őket.

67.: Benzema gúnyos fütty közepette megy le, Bale váltja.

- Ibrahimovic a negyedik gólját szerzi (62. p.)! Anderlecht-PSG 0-5! -

61.: Arbeloa beadása után Benzema 2 méterről lőtt az üres kapu fölé! Botrány! Nem csoda, hogy fütyüli a Bernabéu közönsége.

59.: Pirlo elhagyja a pályát a szurkolók tapsa közepette, Asamoah áll be a helyére.

57.: A Madrid futtatja a Juventust, a vendégek csak üldözik a labdát. Kérdés, akarnak-e újabb gólokat rúgni a blancók.

54.: A Madrid abszolút átvette az irányítást, a meccsünknek nem tett jót a kiállítás. Csak csodával határos módon szerezhet pontot a Juve.

- Cavani góljával már 4-0 a PSG-nek (52. p.) -

50.: Llorente helyett Bonucci a pályán. Ő pótolja Chiellinit.

48.: Chiellini odatenyerelt Ronaldónak, azonnal piros lap! Kicsit erősnek tűnik az ítélet.

46.: FOLYTATÁS!

45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. A félidei eredmények: Leverkusen-Sahtar 1-0, Man. United-Sociedad 1-0, Real Madrid-Juventus 2-1, Galatasaray-Köbenhavn 3-0, Anderlecht-PSG 0-3, Benfica-Olympiakosz 0-1, Bayern München-Viktoria Plzen 2-0

- A Galata nagyon beindult, Drogba találatával 3-0 (45+1. p.) -

45.: Két perc a hosszabbítás.

43.: Vidal fájlalja a lábát, bicegve jön vissza a pályára.

40.: Bale egy Kecskemét feliratú magyar zászló előtt melegít. Most már biztos, hogy magyar szurkolók is vannak a Bernabéuban.

- A Galatasaray 2-0-s előnyben, Sneijder köszönt be a Köbenhavnnak (38. p.) -

- A PSG már 3-0-ra vezet Brüsszelben (36. p.), természetesen Ibrahimovic a gólszerző. Mesterhármas! -

35.: Bale már most elment melegíteni. A közönség különösképp nem üdvözli.

33.: Pirlo jobbról, kiszorított szögből lőtt kapu fölé.

32.: A Juventus nem tört össze Ronaldo második góljától, de figyelnie kell: ha nagyon fellazul hátul, pillanatok alatt lekontrázzák a hazaiak.

- Az Olympiakosz 1-0-ra vezet a Benfica otthonában (Domínguez, 29. p.) -

28.: GÓÓÓÓÓÓL, 2-1!!!!!

Ronaldo a jobb felsőbe lőtt kellő erővel, Buffon érezte az irányt, de nem érhetett oda.

Real Madrid 2-1 Juventus Cristiano Ronaldo (PG) by f100000575791389

27.: Chiellini mellett esett el Ramos, a játékvezető büntetőt ítél! Vidal kap sárga lapot reklamálásért.

26.: A Madrid fölényben játszik az egyenlítő gól óta, Ronaldo is magához tért azóta, hogy az ujját fájlalta.

- Ibrahimovic duplázott, Anderlecht-PSG 0-2 a 22. percben -

22.: GÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!!!

Pogba fejesét még hárította Casillas, a kipattanót azonban Llorente 3 méterről beverte. Pepe fogta a baszk csatárt, de nem elég határozottan. Izgalmas meccs, és teljesen nyílt!

Gol de Llorente, Real Madrid 1-1 Juventus by DeporVito

20.: Ismét Tévez lába lendület lövésre, nem találta el a bal sarkot.

19.: Illarramendi ezúttal Téveznek rúgott oda, ezért már megkapja a sárga lapot.

- Ibrahimovicot az Anderlecht védői sem tudják tartani, a svéd góljával vezet 1-0-ra a PSG Brüsszelben (17. p.) -

Anderlecht 0-1 PSG (Goal Zlatan Ibrahimovic) by all-goals

16.: Egy szöglet utáni kipattanót Cáceres vett mellre, lövése azonban nem volt kapura veszélyes.

15.: Tévez csinált egy befelé cselt jobbról, majd 18 méterről rásuhintotta, de lövése elkerülte a jobb sarkot.

14.: Illarramendi rúgott oda csúnyán Vidalnak, ez talán egy lapot is megért volna.

11.: Conte magyaráz idegesen az oldalvonal mellett, lelket kell ráznia a csapatába.

- A Galatasaray 1-0-ra vezet a Köbenhavn ellen Melo góljával (10. p.) -

8.: A Juventus próbálja kicsit megtartani a labdát, lehiggadni a gyorsan bekapott gól után - nem lesz könnyű felállni a padlóról.

4.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-0!!!!!

Ez gyorsan ment! Ronaldo révén már a meccs legelején előnybe kerültek a blancók. Di María remekül tette be a labdát a lyukba, a portugál elhúzta a labdát Buffon mellett, majd jobbról, kiszorított szögből az üres kapuba lőtt.

Real Madrid 1-0 Juventus Cristiano Ronaldo 23... by f100000575791389

2.: Marchisio veszélyeztetett, Casillasnak kellett résen lennie, Pirlo végezhet el szögletet.

1.: ELKEZDŐDÖTT A MECCS. Jó szórakozást mindenkinek!

20:41. Jönnek a csapatok, most már tényleg csak percek választanak el minket a kezdéstől.

20:38. A Real Madrid és a Juventus legemlékezetesebb meccsüket 1998-ban játszották egymás ellen, a királyiak Predrag Mijatovics góljával nyerték meg a Bajnokok Ligája-döntőt Amszterdamban.

20:35. A mi meccseinkkel párhuzamosan a Bayern és a Manchester  United is pályára lép,azokat a találkozókat ebben a cikkben követheted: