A Loki legyőzte és lerázta a Győrt

Létrehozva: 2011. október 15. 16:52
A Debrecen nyerte a labdarúgó NB I őszi csúcsrangadóját, 2-0-ra felülmúlva a Győrt a 12. fordulóban. A vendégek helyzetek tömkelegét alakították ki a szünetig, de Nenad Novakovics kapus eszén nem tudtak túljárni, ezzel szemben a Loki egy szép szöglet utáni fejessel és egy fantasztikus, sakk-mattra kijátszott akció végén betalált, majd a halvány második félidőben abszolút kontrollálni tudta ellenfelét, és négy pontra lépett meg tőle a tabella élén.

LABDARÚGÓ NB I, 12. FORDULÓ:
DEBRECEN-GYŐR 2-0 (1-0)
Debrecen, Oláh Gábor utca. Vezette: Bognár (Erős, Lémon)
DEBRECEN: Novakovics - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Bódi (Dombi 89.), Varga, Szakály, Bouadla - Kulcsár (Yannick 82.), Coulibaly (Nikolic 65.). Vezetőedző: Kondás Elemér. Kispad: Verpecz, Dombi, Yannick, Fodor, Mijadinoszki, Spitzmüller, S. Nikolic
GYŐR: Sztevanovics - Babic, Sztanisics, Szabó O., Völgyi - Ji-Paraná (Ceolin 69.), Pilibaitis, Trajkovics - Dudás, Alekszidze (Ahjupera 69.), Dinjar. Vezetőedző: Csertői Aurél. Kispad: Molnár P., Takács Á, Kiss M., Tokody, Ceolin, Ahjupera, Sterstik.
Gólszerző: Simac (21.), Kulcsár (55.)
Sárga lap: Bódi (37.), Korhut (48.), Bouadla (51.), Varga (82.), ill. Völgyi (24.), Trajkovics (57.), Dinjar (66.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Hiába játszott jobban és dolgozott ki rengeteg helyzetet a Győr a félidőig, egyszerűen nem találta az ellenszert Nenad Novakovics ellen, aki kivédte az ETO szemét, legalább 10-12 kisebb-nagyobb védést bemutatva. A vendégeket ez jóformán megtörte, a második félidőre és a második gól bekapása után ugyanis képtelenek voltak újítani.
Eközben az eleinte kapura kevésbé veszélyes, de a szünet után rendkívül masszív csapat benyomását keltő Loki összeszedett, érett játékkal uralni tudta a mérkőzést, és a végén megérdemelt győzelmet aratott. A Debrecen legjobbja hálóőrén kívül a bal szélen fáradhatatlanul zakatoló, egyben gólpasszt jegyző Korhut Mihály volt.
89.: Bódi Ádám helyén Dombi Tibor.
87.: A Loki ügyesen tördeli a játékot, percekre van a céljától.
82.: Kulcsár Tamás helyén Yannick folytatta.
82.: Varga sárgult be.
82.: Korhut futott fel a bal oldalon, beívelését Nikolic fejelte Sztevanovics kezébe.
78.: Ceolin egy csel után kissé önzően lőtt, pedig hárman várták középen a labdát.
73.: Ahelyett, hogy a Győr nyomna, a Loki támad, nincs benne a mérkőzésben a vendég szépítés.
70.: Három null?! Mégsem!!! Szakály a kapuval háttal állva sarkazott a hálóba, de mielőtt Sztevanovics kiejtette a labdát, már lesen volt.
69.: Kettős vendég csere: Ji-Paraná és Alekszidze le, Ceolin, illetve Ahjupera be.
66.: Dinjar műesése ért sárgát.
65.: A kissé halvány Coulibaly helyén Stevo Nikolic.
61.: Kissé komótosan szövögeti támadásait az ETO, a debreceni védelem most nem sok helyet hagy a vendégeknek.
58.: Dinjar bal oldali lapos beadása eljutott Dudásig, aki picit hosszan vette át a labdát, ez lett a veszte.
57.: Trajkovics pakolt oda hátulról Vargának, ez a meccs ötödik sárgája.
55.: GÓÓÓLLL!!! Korhuttól indult a labda, balról középre passzolt, Coulibaly átlépte, majd Bódi passzolta vissza neki a védők mögé, a hátvéd begurított az ötösre, ott pedig Kulcsár passzolt az üres kapuba. Micsoda akció! 2-0.
52.: A meccs hőse, Novakovics Ji-Paraná 24 méteres szabadrúgását szedte ki a bal felsőből. Micsoda védés!
51.: Bouadla terítette le Trajkovicsot - újabb lap.
48.: Korhut taktikai szabálytalansága ért sárgát.
46.: Folytatááás!
45+2.: Vége a félidőnek.
45+1.: Egy perc a ráadás.
44.: Sorban jönnek a győri helyzetek, legutóbb jobb oldali szögletből csúsztatott az egyik győri keresztbe fejjel.
41.: Megint Novakovicsnak kellett leérni egy jobb oldali lapos lövésnél.
40.: Dudás durrantott fölé.
39.: Kontrázott a Loki, Mészáros kicsit talán önzően 20 méterről elgurított keresztbe.
39.: Újra a debreceni kapus villant reflexből ütött szögletre egy megcsúsztatott labdát.
38.: Alekszidzének volt ideje kapura fordulni, a jobb kapufa környékére célzott, de Novakovics sokadjára védett bravúrral.
37.: Bódi rúgta el a labdát - sárga a "jutalma".
37.: Középen folyik a harc, de továbbra is rengeteg az apró hiba, pontatlanság.
34.: Győri lövés, amely 10-11 méterről körülbelül ugyanannnyival ment mellé.
31.: Újabb győri rövidzárlat után Kulcsár tisztán lőhetett jobbal, de eltörte a labdát.
26.: Varga egyébként folytatta.
24.: Laposan jobbról beívelt szabadrúgást Dudás tisztázta szögletre.
23.: Varga Józsefet kell ápolni Völgyi sárga lapos belépője után.
22.: A labdát Bouadla csavarta középre a találat előtt.
21.: GÓÓÓLLL!!! Bal oldali szögletből Simac hat méterről tökéletesen fejelte a léc alá a labdát, hiába állt ott Sztevanovics középen, tehetetlen volt. 1-0.
20.: Ji-Paraná gurítása ezúttal csemege volt Novakovicsnak.
16.: Balról Ji-Paraná 17 méterről lőtt, Pilibaitis lehúzta a fejét, de Novakovics ennek ellenére hárítani tudott.
13.: Eddig jó a mérkőzés, helyzetekkel mindkét oldalon, de közben sok a hiba.
10.: Rögtön a harmadik Loki-helyzet: megint Szakály pörgetett, ezúttal mellé, Bouadla gurított be neki balról.
9.: Bódi szögletéből Szakály pörgetett fölé.
9.: Simac került helyzetbe a bal oldalon, éles szögből eleresztett lapos lövését simán védte Sztevanovics.
8.: Eddig a Győrnél volt a labda, most egy kicsit a Debrecen támad.
6.: Megérkezett a 800 győri szurkoló, a klub az utazást és a belépőjüket is állta.
5.: Szakály csúzott be hátulról, de először a labdát vitte, így nem lehetett sárga.
3.: Pilibiaitis alig-alig tévesztette el a jobb felsőt úgy 22 méterről, Novakovics ezt csak nézte.
1.: A Győr kezdte.
14:59: Élőképpel készültek a hazai nézők, szinte telt ház van az Oláh Gábor utcában, ami közel 10 ezer embert jelent.
14:58: Érkeznek a csapatok, fehérben a Loki, zöldben az ETO.
14:57: Kis statisztika: annak ellenére, hogy a Loki az utóbbi években uralta a hazai élvonalt, egészen 2008-ig és öt mérkőzést kell visszakanyarodni első ETO elleni sikerig, amikor idegenben nyert 3-0-ra. Ha pedig csak a debreceni találkozókra koncentrálunk, akkor az elmúlt négy évben három döntetlen és egy 2-0-s hazai győzelem a mérleg (azon az összecsapáson az egyik gólt egy bizonyos Dzsudzsák Balázs szerezte).
14:54: Kondás Elemér pedig így fogalmazott: „Nagyon masszív Győrt fogadunk, védekezése mindig jól szervezett, emellett veszélyesek kontrából, vannak kiváló játékosaik, mindenképp veszélyesek. Ha ugyanazt nyújtjuk, és olyan mentalitással lépünk pályára, mint eddig, akkor meggyőződésem, hogy meglesz a mérkőzés."
14:52: Csertői Aurél így várta a mérkőzést: „Nyilván a szezon legfontosabb mérkőzése következik, egységes, nagyon jól felkészített csapat otthonába látogatunk. A Debrecent csak dicsérni lehet. Elemeztük futballjukat és igyekeztünk felkészülni belőlük, de nem szeretnénk túlságosan alkalmazkodni hozzájuk, hanem a lehető legjobban játszani saját jól begyakorolt taktikánk szerint."
14:50: Köszöntjük kedves Olvasóinkat az ősz rangadóján Debrecenben. Jó szórakozást kívánunk!