A Farkasok odamartak az újoncnak

Létrehozva: 2012. április 1. 14:24
A Roma szórakoztató mérkőzésen 5-2-re legyőzte a Novarát a Serie A 30. fordulójának első vasárnapi találkozóján. A vezetést a vendégek szerezték meg, utána viszont felpörögtek a Farkasok, és nem kegyelmeztek. Érdekesség, hogy a fővárosiak góljait öt különböző játékos szerezte.

SERIE A, 30. FORDULÓ:

ROMA-NOVARA 5-2 (2-1)

Róma, Stadio Olimpico, vezette: Andrea Romeo.

ROMA: Stekelenburg - Taddei, Kjaer, De Rossi, José Angel - Gago, Marquinho, Simplício (Perrotta, 57.) - Bojan (Lamela, 62.), Totti (Viviani, 82.), Osvaldo. Vezetőedző: Luis Enrique.

Cserék: Curci - kapus, Rosi, Cicinho, Perrotta, Viviani, Piscitella, Lamela.

NOVARA: Ujkani (Fontana, 46.) - Morganella, Paci, Lisuzzo, García, Gemiti - Porcari, Pesce, Jensen (Mazzarani, 65.) - Caraccaiolo, Jeda (Morimoto, 60.). Vezetőedző: Attilio Tesser.

Cserék: Fontana - kapus, Centurioni, Rinaudo, Mazzarini, Radovanovics, Rubino, Motimoto.

Gólszerző: Marquinho (25.), Osvaldo (34.), Simplício (55.), Bojan (61.), Lamela (90+2.), ill. Caracciolo (17.), Morimoto (78.)

90+3.: VÉGE A MECCSNEK.

A Roma számára kínkeservesen indult a meccs, de az egyenlítő gól nyugtatólag hatott rá. A második félidő elejét megint csak megnyomta a Novara, de azzal, hogy ismét a fővárosiak találtak be, el is dőlt a három pont sorsa. De Rossi középső védőt játszott, ám a teljesítménye hagyott kívánnivalót maga után, többször is lemaradt Caracciolóról. Bojan Krkic a gyógyulófélben lévő Eric Abidalnak ajánlotta gólját, ám azzal, hogy felhúzta a mezét, sárga lapot "provokált ki"...

90+2.: GÓÓÓÓL, 5-2!!!

Lamela 8 méterről csavart a jobb alsóba, Fontana verve volt.

90.: Három perc a ráadás.

89.: Marquinho fejesét a léc alól tolta ki Fontana.

86.: Telnek-múlnak a percek, az izgalomért csatornát kell váltani.

82.: Totti helyére Viviani érkezik.

80.: Üresen maradt a Novara kapuja, de Lamela lövését blokkolta Lisuzzo.

78.: GÓÓÓÓÓL, 4-2!!!

Morimoto a balösszekötő helyéről passzolt a rövid sarokba. Lesgyanús volt, de Romeo megadta.

76.: Osvaldo 14 méterre a kaputól nem tudta, hogy lőjön vagy passzoljon - közbeléptek.

72.: Ez a meccs eldőlt, alábbhagyott az iram is.

65.: Jensen le, Mazzarani be.

62.: Bojan le, Lamela be.

61.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 4-1!!!

Bojan lépett meg a bal oldalon, majd gurított 13 méterről a bal alsóba. Abidalnak kívánt jobbulást a mez alatti trikóján olvasható felirattal, sárga lapot kapott érte...

60.: Jeda le, Morimoto be.

59.: Totti célozta meg a bal alsót, nem sokat tévedett.

58.: Paci ütközte le Marquinhót, sárga lap.

57.: Az imént gólt szerző Simplício ment le, Perrotta a friss ember.

55.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 3-1!!!!!!!

Simplício elé került vissza a labda, majd 13 méterről a kapuba emelt. Fontana fel sem ugrott, csak nézte.

55.: Jeda befűzte Kjaert, majd 11 méterről centikkel a bal alsó mellé lőtt. Közel járt az egyenlítéshez a Novara.

52.: Enrique magyaráz az oldalvonal mellett, kicsit felrázná a játékosait. A Novara jobban kezdte a második félidőt.

48.: Egy bal oldali beadás után Caracciolo pöckölt kapura De Rossit megelőzve, de Stekelenburg kiütötte.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS. Ujkani megsérült, új kapus, Fontana érkezik a Novaránál.

------------

45+3.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. A Roma beragadt az elején, de a bekapott góltól magához tért, és már nyeregben érezheti magát.

45+2.: Osvaldo fordult kapura, de lövése célt tévesztett.

45.: Három perc a hosszabbítás.

43.: A Novara megpörgette a játékrész végét, még a szünet előtt egyenlítene.

38.: Húúúúú! Osvaldo 8 méteres csúsztatása a lécen csattant. Az érdemi események a levegőben történnek.

38.: Bojan kikaparta a gesztényét Osvaldónak, de gurítása épp csak elment a kapuig.

34.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-1!!!!!!

Egy jobb oldali szöglet után Osvaldo fejelt a jobb alsóba García mellől, 7 méterről. A harmadik fejesgól a meccsen, fordított a Roma.

31.: Ujkani fájlalja a kezét, de a jelek szerint folytatja a játékot.

29.: Ujkani rosszul jött ki, Totti azonban nem tudta eltolni mellette a labdát. A Farkasok kapitánya kezezést reklamál, de pusztába kiáltott szavak ezek.

25.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!!!!!!

Osvaldo jobb oldali beadása után Marquinho fejelt a bal sarokba 6 méterről. Gyorsan reagált a Roma a vendégek góljára.

24.: Gago löbbölte be a labdát, de hosszú volt Osvaldónak, Ujkani pedig jó ütemben lépett ki.

21.: A Novara zártan védekezik, a Roma beadásokkal próbál operálni, eddig kevés sikerrel.

17.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!!!!!!!

Egy bal oldali beadás után Caracciolo fejelt a jobb sarokba 12 méterről, a kapufa is segített. Stekelenburg vetődött, de nem ért oda.

16.: Viszonylag eseménytelen a meccs, komoly helyzetnek egyelőre nyoma sincs.

13.: Caracciolo ment el a jobb szélen, de beadása pontatlan volt, lehúzta Stekelenburg.

12.: A Novara beszorult, kapujához szegezi a Roma.

9.: Caracciolo esett el a római 16-oson belül, de a bíró továbbot intett.

8.: Marquinho beadása magas volt Bojannak.

7.: Osvaldo elé került a labda a balösszekötő helyén, de kiszorított szögből ellőtte keresztbe a labdát. Ha bead, jobban jár.

4.: Osvaldo tolt volna egyet befelé a bal szélen, ehhez képest kivezette a labdát.

1.: A Novara adogat, máris pfujol a római közönség.

1.: A ROMA KEZDETT.

12:25. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, percek múlva kezdődik a Roma-Novara bajnoki.