KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AS ROMA"
Eltűnhet a Juve a Roma horizontján 2015. január 25. 22:55 Igazságos döntetlen született az olasz bajnokság vasárnap esti slágermeccsén, a Fiorentina-Román, a 20. fordulóban. Az első félidő a liláké volt, akik már a 19. percben változtattak az álláson a hétközben, a kupában duplázó Mario Gomez révén. Egy másik Roma jött ki azonban a folytatásra, Iturbe és Ljajics hamar összehozta az egyenlítő gólt, amelyet akár újabb is követhetett volna. Tottiék újabb botlása következtében már hét pont a kétszeres címvédő, éllovas Juventus előnye a Farkasokkal szemben.

Pontokat hullajtott a Roma és az Inter 2015. január 17. 22:28 A Palermo már a második percben vezetést szerzett a Roma ellen Dybala révén, és a folytatásban csak az egyenlítésre futotta a Farkasok erejéből: Strootman passzát Destro értékesítette a 19. forduló szombat esti meccsén, a Renzo Barberában. A tabellaelső Juve öt ponttal elhúzhat, ha megveri otthon a Veronát vasárnap. Az Inter sem tudott dűlőre jutni az Empolival idegenben, Shaqiri debütált, a 73. percben váltotta a szintén frissen igazolt Podolskit.

Totti 38 évesen is szuperhős! 2015. január 11. 16:55 A veterán csapatkapitány, Francesco Totti duplájával állt fel a padlóról a Roma a 175. derbin a Lazio ellen, a Serie A 18. fordulójában. Az első félidő Felipe Andersonról szólt, aki percek alatt gólpasszt és gólt ért el, sokkolva ezzel a Farkasokat. Totti első gólja felvillanyozta a Romát, amely lendületben maradt, és a falkavezér akrobatikus góljával egyenlített is, bár a győztes találathoz a végén Klose állt a legközelebb a túloldalon. A Garcia-csapat ha nem is előzte meg, de legalább beérte az éllovast a Napoli-Juve előtt.

Nainggolan-félolló, a Juve nyakán a Roma 2014. december 14. 17:16 A Roma a Genoa vendégeként tudott nyerni vasárnap délután - ez szeptember vége óta nem sikerült senkinek a Serie A-ban. Perin kapus piros lapja korán megpecsételte a piros-kékek sorsát. Bár Ljajics büntetőt rontott a kiállítás után, a fővárosiak Nainggolan félollós góljával nem sokkal később már vezettek, és meg is tartották előnyüket 11 a 10 ellen focizva. A Farkasok ezzel kihasználták a Juve hazai botlását a Samp ellen, egy pontra megközelítették a listavezető torinói együttest.

Római örömfoci, négyet kapott az Inter 2014. november 30. 22:48 Közönségszórakoztató meccsen léptette le a Roma az Intert vasárnap este az Olimpicóban, a Serie A 13. fordulójában. A Farkasok a foci minden szépségét felvonultatták: első góljukat egy sakk-mattra kijátszott szituáció során, a másodikat félpályás szóló után, a harmadikat Totti pókfocis gólpasszát követően, a negyediket süvítő szabadrúgásból szerezték. Az Inter kétszer is egyenlített, de nem érdemelt pontot ezen az estén. A fővárosiak tartják a lépést a bajnokkal, hátrányuk három pont a ligaelsővel szemben.

Révbe ér-e a CFC, az Arsenal, és a Roma? 2014. november 24. 23:10 A Chelsea, az Arsenal és a Roma is megválthatja belépőjét a nyolcaddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csatlakozva ezzel a már továbbjutott Bayern, Dortmund, Real, Barca, PSG, Porto hatoshoz. Az El-ben a Napoli és a Sevilla is izzasztó este elé néz. Nézd mik lesznek a kiemelt meccsek, és mi várható!

Ünnep az Olimpicóban, Inter-iksz 2014. november 9. 22:42 Térdsérüléséből felépülve, kereken nyolc hónap után lépett ismét pályára Kevin Strootman, a Roma holland irányítója. Az utolsó tíz percre szállt be vasárnap este a Torino ellen, csapata ekkor már 3-0-ra vezetett Toroszidisz, Keita és Ljajics találataival. Utóbbi igazi hálószaggató gól volt. Az Inter fordított, de végül mégsem tudta behúzni a győzelmet Milánóban, a Veronával szemben. A Fiorentina-Napolit Gonzalo Higuaín döntötte el a második félidőben, egy levágódó labdát bombázott a lilák kapujába az argentin vb-ezüstérmes csatár.

A Napoli is odavágott a Romának 2014. november 1. 17:11 A Napoli lefocizta a Romát az első félidőben, és bár a Farkasok előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre a szünet után, végül Callejón lezárta a mérkőzést Higuaín passzából. Az első találatot az argentin csatár jegyezte akrobatikus, félollós mozdulattal már a harmadik percben.

A Juve vagy a Roma szombatja lesz? 2014. november 1. 14:00 Holtverseny alakult ki az olasz bajnokság élén: a Juventus és a Roma között a gólarány alapján sem lehet dönteni kilenc forduló után. Erre a hétvégére a Farkasok kapták a nehezebb házi feladatot. Allegri több sztárt is pihentet., Giovincóval és Moratával küldené fel a Bianconerit. Az Inter csatárai Pármában találnának magukra.

Tippcsata: reszkess, LFC, vigyázz, FCB! 2014. október 21. 18:02 Kedd este Roma-Bayern, szerda este Liverpool-Real Madrid a BL-menüben! Az SH fogadási bloggerei sem hagyták ki az alkalmat, hogy megütközzenek egymással. Íme a legérdekesebb hétközi nemzetközi kupameccsek, és a várakozások!