Lelépte a Szeged a vendég Vasast

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 21. 19:38
Könnyed játékkal aratott sima győzelmet a Szeviép-Szeged a Vasas-Csata ellen a női kosárlabda NB I-ben. Donkó Orsolya tanítványai 38 ponttal (96-58) győzték le az angyalföldieket.

NŐI NB I
SZEVIÉP-SZEGED – VASAS-CSATA 96–58 (25-16, 24-15, 22-12, 25-15)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Dr. Páli, Gelencsér.
SZEGED: Szakács 10/3, FÜRÉSZ 17/3, NÉMETH B. 12/6, Pusztai 4, ZSERZSERUNOVA 14. Csere: Vincze 12, Lengyel, Russai 17, Laczi, KOVÁTS 8/6, Tóth C. 2. Edző: Donkó Orsolya
VASAS: Szondy 7, Laklóth 9/3, FRITZ 17/3, Fejes 4, F. Mansaré 8. Csere: Kovalcsik 2, Győr 2, Czank 7/3, M. Mansaré 2, Kántor, Bajnóczi. Edző: Deák Éva és Károlyi Andrea
Az eredmény alakulása: 3 p.: 5-4, 6. p.: 16-8, 15. p.: 37-21, 17.p. 40-27, 24. p.: 57-35, 27. p.: 64-39, 38. p.: 86-56.

A BSE elleni elhalasztott mérkőzése miatt erőltetett menetben szereplő, dobogóért küzdő Szeged és a középcsapatnak számító Vasas találkozott a női kosárlabda NB I hétkőzi mérkőzésén. Az összecsapás esélyese egyértelműen a Szeviép volt, még akkor is, ha Donkó Orsolya csapata ingadozó formája miatt több negatív meglepetést is okozott a szezonban, valamint egyelőre nem volt bevethető a Tomova helyére érkező amerikai légiós, Michelle Maslowski sem.

Az első 10 perc a hazaiaké volt, a Szeged fokozatosan lépett el budapesti riválisától, így elsősorban az Eb-selejtezőt játszó ukrán válogatottól visszatérő Zserzserunova pontjaival és Németh Bernadett a játékrész utolsó momentumaként jegyzett hármasával az első negyed végére kilenc pont volt a különbség. A tizenkettedik percben pedig már tíz egységre nőtt a távolág, és ennél közelebb nem is jutottak az angyalföldeiek a nagyszünetig: ekkor 49-31 állt az eredményjelzőn, mindkét csapatot tekintve Fritz 13 pontjával volt a legeredményesebb.

A találkozó második felében sokat változott a hazaiak felállása, a nyolc pontig jutó, mindössze 16 éves Kováts Anna és Tóth Cecília személyében az ifjúsági korú játékosok is több lehetőséget kaptak. A harmadik negyed azonban ennek ellenére az előző kettőhöz hasonlított, igaz, ezt nem kilenccel, hanem tízzel nyerte a Tisza-parti csapat. A végére meglett a harminc pontos differencia is, sőt, két perccel a vége előtt (91-56) a százpontos határ sem tűnt távolinak. Ezt végül nem sikerült elérnie a Szegednek, ám így is több mint magabiztos sikert aratott a meccset a végét szinte feladó Vasas-Csata ellen.