Újabb nemzetközi tornát nyert a Pick

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 31. 08:07
A magyar és a horvát bajnokság ezüstérmese, a Pick Szeged és a Nexe Nasice csapott össze az Újvidéken megrendezett férfi kézilabda torna döntőjében: Vladan Matics csapata az érsekújvári viadal után újabb trófeát gyűjtött a vitrinjébe, miután 34-32-re nyert.

Az első félidőben regeteget hibázott a Szeged, a támadásvezetésben és védekezésben tapasztalt hibák meg is bosszulták magukat. Harminc perc után a Nasice vezetett 19-17-re az újvidéki torna fináléjában.

A második játékrészre összeállt a Pick védekezése, a karmesteri pálcát a kezében tartó Andjekovics számolatlanul szórta a gólokat és a szélsők is jeleskedtek. Zvizej 7 gólt rámolt be a Nexe kapujába és a fiatal Vancsics is megvillant kétszer. A hajrában is kézben tartotta a mérkőzést a magyar csapat, annak ellenére, hogy a mezőny legjobbját, Andjelkovicsot piros lappal kiállították.

Ez volt a Magyar Kupa-győztes főpróbája a rajt előtt, hiszen jövő hét szombaton Mezőkövesden már bajnoki mérkőzést játszik a Szeged.

ÚJVÉDÉKI NEMZETKÖZI TORNA, DÖNTŐ:
Pick Szeged - Nexe Nasice (horvát) 34-32
A Pick Szeged gólszerzői: Andjelkovics 10, Zvizej 7, Ghionea 5, Petrea 4, Bjelis, Herbert, Vancsics, Katzirz 2-2 gól.