Még nem dőlt el a Mezőkövesd sorsa

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 4. 11:32
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 9–16. helyéért zajló küzdelmek 13. fordulójában a Mezőkövesd 27-19-re legyőzte a Nyíregyházát. A különbség fokozatos nőtt a felek között, és bár a Mezőkövesd nem játszott igazán jól végül magabiztosan gyűjtötte be a két bajnoki pontot. Ez azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban dől el, hogy bennmarad-e az NB I-ben Juhász István együttese.

KÉZILABDA, FÉRFI NB I, RÁJÁTSZÁS A 9-16. HELYÉRT:
MEZŐKÖVESDI KC – NYÍREGYHÁZI KSE 27-19 (14-7)
Mezőkövesd, 500 néző. V.: Ágnecz, Sipos.
MKC: Teremy – Fülöp (5), Pető (2), Bajorhegyi (2), Vujovic (2), Kocsis (2), Molnár (4). Csere: Bakos (k), Fekete (2), Nyikes (5), Papp (2), Fügedi (1), Gilan (-), Panyi (-). Edző: Juhász István.
NYÍREGYHÁZA: Nahaj – Pisák (4), Szűcs (2), Ulics (4), Bancsók (1), Farkas (3), Braun (-). Csere: Kőrizs (k), Dancs (2), Varga (3), Gadnai (-). Edző: Bartha Dénes.

A mérkőzést rövid ünnepség vezette fel: Holdoner István, az MKC elnöke vehette át a Magyar Kézilabda Szövetség képviselőjétől a korábban megítélt „A Magyar Kézilabdázásért Kitüntető Címet”.

A pályán a hazai gárda villamrajtot vett, jó védekezésük mellett gyors támadásokat vezettek, 4-0. Jött is a nyíregyházi időkérés, és a folytatásban pontatlanság jellemezte mindkét együttes játékát, 7-4.

Védekezésben jól teljesített a kövesdi együttes, a látogatók nem tudták feltörni a falukat, viszont támadásban be-be csúszott egy-egy hiba a hazaiaknál, de azért nőtt a különbség, 11-5.

A folytatásban is az MKC előre játékban ideges volt, de Papp Gábor nyugtatta a drukkereket, majd az első játékrész záróakkordja Mirko Vujovic értékesített büntetője volt, 14-7.

A második félidő vendéggólal indult, nem nyugodhatott meg a Kövesd, 18-12. Kettős emberhátrányba került az MKC, de maradt a hat gól a felek között, 21-15.

Nyögvenyelős volt ez az összecsapás az MKC szempontjából, bár a védőmunkájuk és Teremy László kapusteljesítménye továbbra is jó volt, így nyolcra nőtt a különbség a hajrára (51. perc: 23-15).

A végjátékban a gólok mellett sok hibát láthatott a közönség mindkét oldalon, de a tényen mindez már nem változtatott, hogy a Mezőkövesd végül hozta a kötelezőnek számító győzelmet, és ezzel a két bajnoki pontot.

Juhász István: – Közepes mérkőzésen vagyunk túl, ám ez engem nem igazán érdekel, sokkal inkább az, hogy bennmaradjuk az első osztályban. Az elszámolás két hét múlva lesz, akkor kell levonnunk a mögöttünk hagyott egy év tanulságait.
Bartha Dénes: – Egy roppant motivált Mezőkövesddel játszottunk, s az elején a gyenge védekezés miatt sok gólt kaptunk. A második félidőben több játékosnak bizalmat adtam, ha figyelünk a ziccereknél, picit szorosabb lehetett volna az eredmény.