Ha nehezen is, de áttörtük a kínai falat

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 15. 11:30
A 9. helyért játszik a magyar női kézilabda-válogatott, miután 25-21-re legyőzte a házigazda kínai együttest világbajnoki középdöntőcsoportjának záró mérkőzésén. A mérkőzés hullámzó volt, a végére kis híján elolvadt a hétgólos magyar előny. Még szerencse, hogy volt egy Zácsik Szandránk, aki a hátán vitte a csapatot! A mieink utolsó vb-ellenfele Ausztria lesz.

NŐI KÉZILABDA-VB, II. KÖZÉPDÖNTŐCSOPORT, 3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG-KÍNA 25-21 (14-10)
Kína, Szucsou, vezette: Florescu és Duta (románok).
MAGYARORSZÁG: Herr O., Triffa (kapusok), Bódi 2, Bulath 2, Juhász, Kovacsics 4 (4), Orbán A., Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 5 (2), Tomori 1, Tóth K., Tóth T. 3 (3), Zácsik 8. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
KÍNA: Hszü Mo, Huang Hung (kapusok), Csia-csin, Csao Csiang-csuan, Csiang Jing-jing, Kung Jen Kuo Vej, Lan Hsziao-ling, Li Jao 2, Li Vej-vej 8 (5), Liu Hsziao-mej, Sa Cseng-Ven 1, Vang Ru, Vang Sa-sa 3, Vej Csiu-hsziang 1, Vu Jin. Szövetségi kapitány: Vang Hszin-tung.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 11/9, ill. 5/5.
Nem játszott szemkápráztató mérkőzést a magyar válogatott Kína ellen, és bár a végére kis híján elherdálta hétgólos előnyét, a célt, azaz a pontszerzést végül teljesítette.

Az első húsz percben egyik csapat sem brillírozott, nem egyszer bántó hibák borzolták a kedélyeket, hogy aztán a félidő záró szakaszára összeszedjék magukat a mieink, és Zácsik, valamint Szucsánszki vezetésével ellépjenek a házigazdától.

Fordulás után úgy tűnt, a találkozó kimenetele nem, csupán a különbség lesz kérdéses, ekkor azonban érthetetlen módon teljesen leálltunk. Három perccel a vége előtt, 22-21-es állásnál valószínűleg sokaknak beugrott a Dél-Korea elleni, nyolcgólos előny elszórakozása.

Szerencsére ezúttal miénk volt az utolsó szó, sőt szavak, és ezért elsősorban Zácsik Szandrának tartozunk köszönettel. Ha ő nincs, könnyen lehet, hogy csütörtökö nem a 9. helyért játszanánk Ausztriával – már amennyiben létezik a kézilabdában, vagy úgy egyáltalán a sportban feltételes mód.
Zácsik: A győzelem volt a legfontosabb
„Gyors ellenfélre számítottunk a mai mérkőzés előtt, és nem is csalódtunk Kínában – nyilatkozta a meccs legjobbja, a nyolc gólt szerző Zácsik Szandra a Digi Sportnak. – Ezúttal a győzelem volt a legfontosabb, mint ahogy az Ausztria elleni helyosztón is az lesz. Ha kellően rápihenünk a találkozóra, nem lehet gond, és akkor megcsípjük a kilencedik helyet. Vérten Orsolya játékáról egyelőre semmi biztosat nem lehet tudni, de bízzunk benne, csütörtökig felépül.”

HELYOSZTÓ A 9. HELYÉRT:

Ausztria-Magyarország, december 17., 6:30 óra

A mérkőzést eredetileg 9 órakor rendezték volna, de a mieink kérésére előbbre hozták, így ugyanis válogatottunk még eléri az aznapi, hazafelé tartó repülőgépet.

Norvégia–Spanyolország 27-24 (8-14)
Az elődöntő párosítása: Norvégia–Oroszország, Franciaország–Spanyolország.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
60.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK.
60.: A végén újabb Zácsik-gól, 25-21.
60.: Zácsik átlövése utat talál a kapuba, megvan a meccs, 24-21.
59.: A kínaiak is időt kérnek.
58.: Kovacsics hetesből visszaállítja a kétgólos különbséget, 23-21.
58.: Mátéfi időt kér, rendezni kell a sorokat az utolsó percekre.
57.: Vej-vej hetese a magyar kapuban táncol, 22-21.
56.: Liu gólt lő, Szekeres pedig kiáll, 22-20.
55.: Bódi hibázott ziccerben, így meleg lehet a vége.
54.: Tomori pattintotta a labdát a jobb felső sarokba, 22-19.
53.: Liu hozza közelebb Kínát, 21-19.
52.: Zácsik harcolt ki hetest, majd lőtte lábon a kínai kapust.
51.: Kovacsics kapott két percet.
50.: Vang szerzett szemfülesen labdát, majd értékesítette a ziccert, 21-18.
49.: Liu volt könyörtelen, 21-17.
48.: Zácsik erős, pontos lövésével 21-16.
47.: Kovacsics talált be ismét büntetőből, 20-16.
46.: Kovacsics keze nem remegett meg a hetesnél, 19-16.
45.: Sa, majd Li Jao pihen két percet a padon.
45.: Az utóbbi percek nem rólunk szólnak, Vej-vej a jobb sarokba talált hetesből, 18-16.
43.: Li Jao révén feljönnek a kínaiak három gólra, 18-15.
42.: Vang pattintott lövése kötött ki a magyar kapuban, 18-14.
41.: Liu villant, 18-13.
39.: Vej-vej pókhálózta ki a bal felső sarkot hetesből, 18-12.
39.: Kovacsics büntetője a bal sarokban talált menedéket, 18-11.
37.: Sa kapott két percet, a büntetőt Szucsánszki bombázta a felső lécre.
37.: Vang révén immár Kína is eredményes fordulás után, 17-11.
37.: Zácsik ragasztott talpról hatalmas gólt a jobb sarokba, 17-10.
34.: Erőszakosan és lendületesen kezdtük a második félidőt, nem is kérdéses, melyik a jobb csapat.
33.: Zácsik eredményes ismét, 16-10.
31.: Zácsik nyitotta meg a gólcsapot a második játékrészben, 15-10.
31.: FOLYTATÓDOTT A MÉRKŐZÉS.
30.: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.
30.: Bódié a félidő utolsó gólja, 14-10.
30.: Li és Vej-Csiang révén háromra felzárkózik Kína, 13-10.
29.: Csao kapott két percet, a megítélt hetest Szucsánszki váltotta gólra.
27.: Négy gólra elléptünk Kínától Szucsánszki jóvoltából, 12-8.
26.: Egy kidolgozott támadás végén Zácsik volt eredményes, 11-8.
25.: Kínai időkérés.
25.: Bódi góljával kétgólos a magyar előny, 10-8.
24.: Szucsánszki talált a hálóba a kapus lábai között, 9-8.
23.: Vej-vej volt hetesből eredményes, 8-8.
23.: Bulath sárgult be.
22.: Bulath lő távolról, előkészítés nélkül mellé.
21.: Szucsánszki tört be jobbról, nem is marad el az eredmény, 8-7.
20.: Liu második gólját szerző, megint egyenlő, 7-7.
19.: Zácsik keze sült el, vezetünk, 7-6.
17.: Belülvédekezett Kína, a hetest Szucsánszki a jobb sarokba lőtte, 6-6.
16.: Szucsánszki elvétette a jobb sarkot, nem megy. Még szerencse, hogy Herr védései miatt nem tud ellépni Kína.
15.: Zácsik gyengécske, középre tartó lövése nem okozott gondot a kapusnak.
14.: Vej-vej már négynél jár, 5-6.
14.: Bulath átlövése landiolt a bal alsó sarokban, 5-5.
13.: Egy nagyszerű bejátszás után Liu már a házigazdának szerzett vezetést, 4-5. Mátéfi időt kér.
11.: Egyenlített Kína, Li Jao járt túl az eszünkön, 4-4.
10.: Bódi, majd Juhász találta el a bal oldali kapufát. Nincs szerencsénk.
9.: Vej-vejt nem tudjuk feltartóztatni, harmadik gólját szerezte, 4-3.
9.: Tóth T. harmadik hetesénél sem kegyelmezett, 4-2.
8.: Ismét Vej-vej villant, 3-2.
8.: Bulath távoli lövése könnyű zsákmány volt a kínai kapusnak.
6.: Orbánt terítették le, Tóth T. okosan a kapuba ejtette a labdát hetesből, 3-1.
6.: Belülvédekeztünk, a hetest Vej-vej vágta be, 2-1.
5.: Bulath lőtte ki a bal felső sarkot, 2-0.
4.: Szabó V. került földre, Tóth T. értékesítette a hetest, 1-0.
3.: Juhász lökött két kézzel, sárga lap.
2.: Tóth T. után Kovacsics is rontott, továbbra sincs gól.
1.: Egy-egy elrontott lövés mindjárt az első percben.
1.: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.
10:12. A magyar keretből ezúttal Pastrovics Melinda és Vérten Orsolya maradt ki.
10:10. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Perceken belül kezdődik a Magyarország-Kína női világbajnoki mérkőzés.
A szucsoui csarnok lelátója erősen foghíjas, de azért többen kíváncsiak a mérkőzésre, mint amekkora érdeklődés eddig övezte a világversenyt.

A mérkőzés előzményei:

A középdöntőbe nulla ponttal érkező magyar válogatott a spanyolok és a dél-koreaiak elleni döntetlennel a hatcsapatos csoport utolsó előtti helyén szerénykedik, némi bizakodásra csupán az adhat okot, hogy kedden a sereghajtó Kínával mérkőzik meg.

A házigazda együttes szintén nem remekel eddig a torna második szakaszában; előbb Románia (19-40), majd Norvégia (19-34) ellen futott bele komoly zakóba – ezek alapján aligha kell összerezzenünk a keddi erőpróbára gondolva. A dolgunkat szintén könnyítheti, hogy a hírek szerint Vérten Orsolya sérülése már a múlté, és immár vele is számolhat Mátéfi Eszter szövetségi kapitány.

A két csapat legutóbb nem is olyan régen, december 1-jén találkozott felkészülési mérkőzésen, amely a mieink 30-24-es győzelmét hozta. Adja az ég, hogy ismételje magát a történelem!

Amennyiben mégis alulmaradunk Kína ellen, úgy marad a helyosztó a 11. helyért. Hogy melyik forgatókönyv igazolódik be, arról Ti is tudomást szerezhettek, ha figyelemmel kíséritek a találkozó online közvetítését 10:15 órától a SportHirado.hu-n.