Szívinfarktus és magyar-öröm a hokivébén

Szerző: shLétrehozva: 2011. április 18. 21:28
Négy és fél perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás úgy, hogy mínusz kettőről állt talpra Dél-Korea, ám Sofron István duplájával és Kóger Dániel "videóbírós" találatával végül 6-3-ra nyert a magyar férfi jégkorong-válogatott a budapesti Divízió I-es világbajnokság második játéknapján. Őrült meccsen tartottuk meg százszázalékos mérlegünket a tornán, ami azért fontos, mert az olaszok is nyertek. Csodálatos játékosok, csodálatos szurkolók.

DIVÍZIÓ 1-ES JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 6-3 (3-1, 0-0, 3-2)
Budapest, Papp László Sportaréna, 7500 néző, vezették: Dremelj (szlovén), Dehaen, Smura (mindkettő lengyel)
MAGYARORSZÁG: Szuper – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Hegyi Á., Pozsgai, Vas J., Galanisz. Kóger – Orbán, Sille, Palkovics, Kovács Cs., Sikorcin,– Szélig, Benk, Holéczy, Magosi. Szövetségi kapitány: Ted Sator.
DÉL-KOREA: Eum H. – Kim Vu., Kim H., Li J., Kvon – Li D., Kim J., An, Cso, Szong –     Kim B., Kim Hjeok,  Kim V. Dzs., Kim K. H., Kim Sz. V. –  Oh K.,  Kim V. J., Kim K. Sz., Szuh, Sin. Szövetségi kapitány: Kim Hi Vu.
Gólszerző: Vas M. (6.), Holéczy (10.), Sofron (18., 56., 59.), Kóger (56.), ill. Li Don Ku (15.), Szuh Szin Il (46.), Szin Szang Vu (50.)
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
A nap másik meccsén: Olaszország-Hollandia 3-2.
Szabadnapos: Spanyolország.
Következik: Magyarország-Spanyolország péntek, 19.30.
Egy esztendeje Ljubljanában 4-2-re vertük Dél-Koreát - az sem volt egyszerű, de a mai mindenen túltett. Pedig megint jól kezdtünk, a meccs elején gyorsan elhúztunk kettővel. Az ellenfél azonban nem adta fel, mint az ördögök, úgy koriztak az ázsiaiak.
A gyors és fáradhatatlan játéknak csakhamar meglett az eredménye, Li Don Ku szépített, egy szerencsésen elécsorgó korongot vágott Szuper Levente kapujába. A hollandok ellen Hetényi Zoltán védett, hétfőn viszont már az Arizona Sundogs kapuőre igyekezett állni a sarat - a három bekapott gólról ő tehetett a legkevésbé.
Így utólag elmondható, a második harmadban rápihentek a játékosok az őrült harmadikra. Gól nem esett a középső felvonásban, noha jól jött volna egy idegnyugtató magyar találat. Mert benne volt a dráma a levegőben.
Dél-Korea nem cáfolta meg hírét, jöttek-nyomtak, a magyar válogatott meg önmagát kereste. Rossz volt nézni a mieinket, hosszú percekig alárendelt szerepet játszottunk. A közönség mindent megtett, igyekezett lelket önteni a kedvencekbe, akik csak nem akartak rálelni arra a bizonyos fonalra.
A riválist cseppet sem zavarta meg a hangorkán, sőt. Négy perc alatt kiegyenlített az ázsiai alakulat, a szurkolók döbbenten álltak a helyükön. A második koreai gólt ráadásul a videóbíró döntötte el - akkor még átkoztuk a technikát...
Aztán eljött az utolsó öt perc, a magyarok egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a vetélytársra - és világ, láss csodát, a videóbírónak köszönhetően ismét megszereztük a vezetést. Kóger a mennyekbe repítette a piros-fehér-zöldbe burkolózott nézősereget: amint a szlovén játékvezető középre mutatott, a Papp László Aréna "felrobbant".
Tonnányi teher gurult le a mieink válláról, nem csoda, hogy hét, azaz hét másodperccel később újabb gólt szereztünk. Mindenki a másik nyakában lógott, a felejthetetlen sportélményre és önmaga teljesítményére végül a triplázó Sofron István tette fel a koronát. Isten áldja meg érte.
Szép volt fiúk, pénteken 19.30-tól Spanyolország következik.
ÉRTÉKELÉS:
Ted Sator, magyar szövetségi kapitány: A meccs előtt mondtam, hogy jó színvonalú csapat a koreai. Igyekeztünk megszerezni a negyedik gólt, nem sikerült, ők meg egyenlítettek. A végén szerencsére összejött a győzelem, meg tudtuk törni őket. Nem volt sok lyuk a védelmünkben, az ellenfél volt nagyon gyors.
Vas Márton: Nem fagytunk le, végig igyekeztünk. Igaz, picit kiengedtünk, de egy szerencsés góllal sikerült ismét vezetnünk. A meccs közepén kicsit mélyponton voltunk, de szerencsére ez még belefért. Tudtuk, kemény meccs vár ránk, örülünk a győzelemnek. Picit át kell beszélnünk a dolgokat, még egyszer nem szeretnénk ilyen szituációba kerülni.
Eddigi eredmények:
Magyarország-Hollandia 7-3, Olaszország-Spanyolország 2-0, Olaszország-Hollandia 3-2.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
VÉGE! Ááááá, elmondhatatlan utolsó percek. Aki nem látta, az nem kapott szívinfarktust. Megvan, ez a lényeg. 6-3!
59. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Sofron!!!!! Eladta a korongot a koreai kapus, Ladányi megszerezte a pakkot, majd keresztbe adott,. Jött Sofron, aki ééles szögből lőtte ki laposan a bal alsót. Ki gondolta volna. 6-3!
56. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!! Jaaaj, Istenem, kettő ide: Vas Márton adott balról középre, bent Sofron érkezett és fonákkal, közelről a hálóba továbbított. Jaaaaj, de jó. Sofron javított. A közönség őrjöng, mindenki ugrál, fantasztikus. Hét másodperc telt el a két gólunk között! 5-3!!!!!!
56. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!! Kógeeeer! Távoli lövés után pattant a korong magyar botról a kapu tetejére, majd onnan a jégre. Nyolc centiről Kóger passzolt a hálóba. 4-3!
A videóbíró döntött a negyedik magyar gólnál
56. Nálunk is videóbíróóóó!
53. Horvááth! Ez is kimaradt!
53. Tokajiiii! Mekkora bomba, de a kapus véd!
Kivédekeztük.
Húúú, micsoda izgalmak. Hát ez nem kellett.
50. Orbán mehet ki két percre. Koreai emberelőny.
50. GÓL! Nem igaz! Sofron csinált meg rosszul egy cselt hátrafelé, de elvesztette, kapura lőttek, a pakk kipattant, de Szin Szang Vu közelről a bal felsőbe vágta. A jó édes anyját. 3-3!
48. Benk lőtt - kivédte. Fene!
47. Egy helyzet itt, egy ott, marad az állás.
Akkor most mély levegő...
46. GÓL! Megadták, Szuh Szin Il kotorta egy centiről be a korongot. 3-2!
46. Jajjajjj! Videóbíró lesz - csak ne adják meg a koreai gólt...
46. Li Don Ku tüzelt, Szuper védett.
Nagy a küzdelem, kellene egy idegnyugtató magyar gól.
41. Folytatják.
Vége az 2. harmadnak is! Voltak gyengébb pillanataink, megint a második játékrész okozott gondot. Maradt a 3-1!
39. Óóóóó, Benk lőtt a buli után kissé balról a felső vasra. Nem sokon múlt!
Kiegészültek. A harmadik előnyt sem sikerült kihasználnunk...
34. Li Don Kut küldték ki kettő percre. Magyar emberelőny.
34. Cso Min Ho lőtt balról, majd a kapu mögül befordulva, de nem érvényes a gól, koreai szabálytalanság.
Feljött Korea, ennek nem örülünk...
32. Úúúúú, Kim Von Dzsung került ordító helyzetbe, de közelről Szuper kitolt vele. Figyelni!
31. Kvon Té An lőtt kapura, Szuperről ki sem jött a játékszer. Kellemetlen bomba volt.
29. Holéczy vágta a kapusba a ketrec mögül érkező korongot.
27. Palkovics lőtt balról, Pak védett.
26. Song Dong Hvan durrantott balról kapura, Szuper kiütötte a korongot.
26. Galaniiiisz! Vas János passzolt balról finoman középre, Galanisz beleszúrt, de Eum üggyel-bajjal védett. Szééép!
10-10 a bulik megnyerése. Ez döntetlen. Legyen.
24. Előbb Vas János, majd Vas Márton lőtt kapura, de Eum fogta a pakkot.
Kiegészültünk.
21. Folytatják.
Vége az 1. harmadnak! Vezetünk, jól van! 3-1!
20. Kógert küldik ki két percre bottal akasztásért. Koreai emberelőny.
18. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Te jó éééég! Vas Márton adott ki balra Ladányinak, aki azonnal középre pakolt. A hosszún érkezett Sofron - tőle indult az akció... -, majd közvetlen közelről a hálóba lőtt. Iskolajáték! 3-1!
11-6 a kapuralövés a magyaroknak!
17. Előbb Benk húzta kapura a korongot, majd Holéczy próbálkozott, de mindkétszer a kapus védett.
15. GÓL! Li Don Ku ütötte közelről a kapunkba a labdát egy kavarodás után. Ejnye, ezt elnéztük. 2-1!
13. Vas János közelről vágta a korongot a kapusba. Kár érte.
Kiegészültek.
11. Kim Von Dzsung tüzelt, Szuper védett.
11. Kim Vu Jungot állították ki. Második magyar emberelőny.
10. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Holéczy!!! Az is szééép: Magosi kevergetett a koreai kapu mögött, majd hirtelen a ketrec elé adott - a kapus a másik oldalról várta a pakkot -, Holéczy lecsapott, majd közelről a hálóba bökött. A kapus jókora ütemkéséssel eszmélt. Már kettő, ez azzz!2-0!
Kiegészült az ellenfél...
A dél-koreaiak roppant gyorsak, erre kell figyelnünk.
7. Kim Hjeokot állították ki. Magyar emberelőny.
6. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Vas Márton!!!! Gyönyörűűű: Horváth András tette  előre a kapunk mellől a korongot, Vas Márton a kék vonal előtt átvette, majd ahogy beért a támadóharmadba azonnal a jobb alsóba bombázott. Kim Jun Van éppen lemaradt. 1-0!
3. Kim Szang Vuk lőtt jobbról, a palánk mellől - Szuper első dolga...
Természetesen ezúttal is remek hangulat, szinte telt ház várta a csapatokat.