Vettel könyörtelen, Alonso nem adja fel

Szerző: SHLétrehozva: 2013. augusztus 26. 11:16
Akár a zseniálisan versenyző Fernando Alonso versenye is lehetett volna a hétvégi Belga Nagydíj, hiszen kilencedik helyről rajtolva második helyre hozta be a Ferrarit a futam végére. Az egyetlen, minden erőfeszítést felülíró hiba azonban az volt, hogy éppen az a Sebastian Vettel (Red Bull) előzte meg, akit pedig a legfontosabb lett volna maga mögött tartania, mert egyre jobban elhúz az üldözőktől. A kétszeres világbajnok azonban nem adja fel, bár mást nem is nagyon tudna tenni.

A Formula-1-es Belga Nagydíj sem hozott enyhülést a trónkövetelők számára, miután a címvédő Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) már a rajtnál megelőzte a pole pozíciót megszerző Lewis Hamiltont (Mercedes), és azzal a lendülettel el is korményozta a célig az RB9-est. A szezonban immár ötödszörre (Malajzia, Bahrein, Montreal, Nürburgring és most Spa).

A legnagyobb rivális Fernando Alonso, aki a Magyar Nagydíj után bírálta is a csapatát, a Ferrarit, mondván, 32. szülinapjára kéri valaki másnak a versenyautóját. Ezzel utalt arra, hogy a maranellói csapat évek óta képtelen olyan autót rakni alá, amely végre legyőzhetné Vettel világbajnok a Red Bullját.

Belgiumban visszatért a dobogóra, azonban öröme nem lehetett teljes, mert a német továbbra is előtte jár egy lépéssel, és a dobogó egy fokával. "Újra megtaláltuk annak az optimizmusnak egy részét, amelyet már elvesztettünk - mondta a kétszeres világbajnok. - A pontok és az érzés szempontjából jó kis hétvége volt."

Pedig Alonso hiába kapott 18 pontot a második helyért, fő riválisa tovább növelte az előnyét a pontversenyben, hiszen a futamgyőzelemért 25 pont jár. A különbség már 46 pont, ami komoly előnynek számít, főleg úgy, hogy a Red Bull semmi jelét nem mutatja a bizonytalanságnak, a Ferrari viszont igen. A spanyol ennek ellenére bizakodik.

"Még minden nyitott. A legjobb példa erre a tavalyi év. A dolgok gyorsan változnak. Tovább kell fejlődnünk, és meg kell próbálnunk megfordítani az állást. Ne feledjük, hogy az első öt futamon maximálisan versenyben voltunk, két versenyt meg is nyertünk, és mindig a dobogós helyekért küzdöttünk. Azóta valóban léptünk párat hátra, de újra irányba álltunk."

Miközben Vettel óriási lépést tett sorozatban a negyedik vilkágbajnoki címe felé, a mezőny másik nagy kérdése Kimi Räikkönen, akinek jövője még bizonytalan. A hírek szerint pénzügyi gondok miatt kész elhagyni a Lotust, amit többek között ő tett ilyen versenyképessé, és olyan nagy csapatokról pletykálnak vele kapcsolatban, mint a Ferrari, vagy a Red Bull.

Az biztos, hogy nem sokat segített, hogy Spában nem ért célba, ezzel pedig pozíciót vesztett, hiszen míg ő nem kapott egy pontot sem Vettel 25-öt rakhatott az eddig 172-höz. A finn hátránya így már 63 pont, ami már soknak tűnik. A világbajnokság szempontjából nagyon fontos volt, hogyan indul a szezon második fele, és a jelek szerint a Red Bull dominanciája továbbra is kitart. Folytatás Monzában szeptember 8-án.

19. Max Chilton brit Marussia-Cosworth + 2 kör

Leggyorsabb kör: Sebastian Vettel (német, Red Bull-Renault): 1:50.756 p (40. kör)