Vettel behúzta a negyedik vb-címet is?

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 9. 14:23
Mivel a 2013-as Formula-1-es Olasz Nagydíj a világbajnoki címvédő Sebastian Vettel győzelmét hozta, a riválisoknak vajmi kevés esélyük maradt arra, hogy megakadályozzák a német negyedik világbajnoki címét. Az egyetlen kihívó érdemben még Fernando Alonso lehet, aki azonban hiába versenyez fantasztikusan a Red Bullnál gyengébb Ferrariban, még így is csak óriási szerencsével érheti be riválisát az élen. Tudja ezt ő is, mert Vettel előnye már 53 pont vele szemben, és egyre kevesebb dologba lehet kapaszkodni a hátralévő hét futamon.

Monza sem hozott változást a 2013-as Formula-1-es szezonban, a világbajnoki címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) versenyről versenyre növeli előnyét a pontversenyben, így hét futammal az idény vége előtt kevés esélye maradt a riválisoknak arra, hogy letaszítsák a három éve elfoglalt trónjáról.

A német előnye már 53 pont az őt követő Fernando Alonsóval (Ferrari) szemben, de 81 pont Lewis Hamilton (Mercedes) és 88 pont Kimi Räikkönen (Lotus) előtt is. Ami azt jelenti, hogy mostanra tulajdonképpen már csak a spanyol maradt az egyetlen érdemi kihívó, de ő is csak a szerencsében bízhat.

Az pedig Ferrarinak is sokat mond, hogy míg Alonso úgy fogalmazott, hogy Monzában a maximunot kihozta az F138-ból, addig Adrian Newey, az osztrák csapat főmérnöke úgy fogalmazott, hogy szerinte az RB9-cel az Olasz Nagydíjon csak az lehet a céljuk, hogy minél jobban csökkentsék majd a károkat, mert nem tökéletes az autó, a pálya pedig nem fekszik nekik. Erre elsők lettek.

"Most már reálisan kell látnunk a bajnokságot - mondta Alonso, aki a verseny előtt úgy fogalmazott, ha most nem győzi le Vettelt, idén mindennek vége. - Ez a különbség már nagyon nagy. Nincs már hátra elég futam, hogy az állást megfordíthassuk, és nincs is meg a futamgyőzelmekhez szükséges sebességünk sem. De még ahhoz se, hogy az előnyt csökkentsük."

"Most már nagy szerencsére van szükségünk, például hogy Sebastian többször ne érjen célba, vagy már nem is tudom, mire. Úgy érzem, a hétvégén mindent kihoztam az autóból. Szinte tökéelet versenyt zártunk, de így sem nem tudtuk csökkenteni a hátrányunkat a pontverseny élén. Csak gratulálni tudok Sebastiannak és a Red Bullnak, mert ezen a hétvégén egész végig ők voltak a legjobbak."

Newey a futam előtt azt mondta Vettelnek, hogy vigyázzon az egyenes szakaszokon, mert az RB9 ott keményen fog küzdeni. "Azt hiszem, legalább annyira meglepődött, mint az egész csapat - mondta a német pilóta. - Csak a dobogóra menet súgta oda nekem, hogy ő azt hitte, ez a futam a kérmentésről szól majd. Én azt válaszoltam neki, hogy ha ilyen a kármentés, akkor még sokat kérek belőle a szezonban."

Ez azért sokatmondó így a szezon hajrája előtt, mert azt feltételezi, hogy a többiek komoly hátrányban vannak a Red Bullal szemben, főleg, ha még a mostani feltételek mellett sem tudták legyőzni az osztrák istállót. Bár még hét futam van hátra a szezonból, már tisztábban láthatunk, és az Olasz Nagydíjat akár komoly áttörésnek is lehet nevezni, ahol a Red Bull és Vettel újabb világbajnoki címet nyert. Még akkor is, ha ez tényszerűen nem is igaz.

A Formula-1 most elhagyja Európát, hogy visszaköltözzön Ázsiába, ahol legközelebb a szeptember 22-i hétvégén gyűlik össze a mezőny, a Szingapúri Nagydíjon. Szívesen mondanánk, hogy ha Vettel ott is győz, akkor már szinte a zsebében érezheti az újabb vb-címet, de talán ez már most, Monza után is így van.