Vitalij Buliga meglepte a Nationalelfet

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 27. 19:47
A német labdarúgó-válogatott meglepetésre csak 2-2-s döntetlent ért el Fehéroroszország ellen felkészülési mérkőzésen. Húsz perc után hiába vezetett két góllal is a Nationalelf, Vitalij Buliga duplája miatt ez nem volt elég a sikerhez.

Joachim Löw együttesének Fehéroroszország volt az ellenfele, amelyet német szakember, Bernd Stange irányított. A 60 éves szakvezető 1982 és 1988 között az NDK válogatottjának volt a szövetségi kapitánya.

A szovjet utódállam együttese kis híján góllal nyitotta a meccset: a Hleb testvérek voltak a főszereplők, ám Alekszandr remek visszagurítása után Vjacseszlav hatalmas lyukat rúgott. A másik oldalon Thomas Hitzlsperger veszélyeztetett, távoli lövését bravúrral ütötte ki Vaszilij Homutovszkij.

A tizedik percben már megszerezték a vezetést a németek, Lukas Podolski passzolt a középen tartózkodó Miroslav Klose elé, a támadó pedig elfektette a kapust, majd a hálóba gurított.

Tíz perccel később komoly fehérorosz segítséggel megszületett a második találat is: David Odonkor adott be jobbról, és már úgy tűnt, hogy elmúlik a veszély a vendégkapu elől, ám Vlagyimir Koritko olyan szerencsétlenül nyúlt a labdába, hogy az a lábáról a jobb sarokba perdült.

Az eredmény szünetig nem változott, igaz, ez Jens Lehmann-nak is köszönhető, aki a lefújás előtt bravúrral tolta szögletre Vjacseszlav Hleb lövését.

A 61. percben már a rutinos kapus sem segíthetett: Vitalij Buliga ugrott ki remekül, ballábas lövése felperdült Lehmannon, majd a kapu közepébe jutott.

A második félidőben Löw több cserejátékosnak is bizalmat szavazott, közülük ki kell emelni Marco Marint, aki nagyon aktív volt, és szabályos eszközökkel ritkán lehetett tőle elvenni a labdát.

A 88. percben saját térfelén vesztett labdát Jermaine Jones, Buliga próbálkozott 18 méterről, és a nem túl jól helyezett lövés a vetődő Lehmann keze alatt a hálóba jutott.

A német együttes már nem tudott egyenlíteni, így füttyszó kíséretében hagyták el a pályát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Németország – Fehéroroszország 2-2 (Klose 10., Koritko 20.-öngól ill. Buliga 61., 88.)