Magyar aranyak női ökölvívásban

Szerző: MTILétrehozva: 2013. július 6. 20:47
A 64 kilogrammos Nagy Bianka és a 81 kilós Kovács Mária aranyérmet nyert az európai uniós női ökölvívó-bajnokságon, Keszthelyen.

A sportági szövetség tájékoztatása szerint a szombati döntőben Nagy megosztott pontozással, 2-1-re nyert a cseh Martina Schmoranzova ellen, míg Kovács egyhangú pontozással, 3-0-ra bizonyult jobbnak a német Sarah Scheurichnál.
Három éve ugyancsak Keszthelyen rendezték az uniós Eb-t, Nagy és Kovács akkor is bajnok lett.

A felnőttek mezőnyében kiharcolt két aranyérem mellé az ifjúságiak is szereztek négyet Wurst Nikolett (51 kg), Csősz Nikolett (64 kg), Szatmári Petra (81 kg) és Banicz Vivien (+81 kg) jóvoltából.

A magyarok az ifjúsági, junior és felnőtt eredményeket összesítve 18 dobogós helyezést harcoltak ki.

A torna legjobb bokszolójává az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ír Katie Taylort (60 kg) választották.