Stoner jó hajrája első rajthelyet ért

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 25. 15:10
A tavalyi világbajnok Casey Stoner indulhat az élről az idény utolsó, valenciai futamán a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában, miután remek hajrával ő érte el a legjobb eredményt az időmérőn (1:31,502 perc). A három edzésen is diadalmaskodó Nicky Hayden a harmadik helyen futott be. Közéjük a spanyol Daniel Pedrosa férkőzött be, míg a már világbajnok Valentino Rossi a 10. helyről rajtolhat a vasárnapi futamon.

Az edzésekkel ellentétben ezúttal száraz pálya fogadta a versenyzőket Valenciában, így mindenképpen jobb eredményeket lehetett várni az időmérők során.

Az amerikai Nicky Hayden három edzéselsősége mit sem ért, hiszen az időmérőn megfosztották vezető helyétől. Ezt elsősorban pocsék hajrájának köszönheti, az utolsó tíz perc során nem csak a tavalyi év világbajnoka az ausztrál Casey Stoner, hanem a spanyol Daniel Pedrosa is megelőzte.

2006 legjobb versenyzője sokáig dédelgethette azon álmát, hogy Valenciában verhetetlen marad, ám tíz perccel az időmérő vége előtt Stoner 1:31,502 percet futott, és ezzel megelőzte riválisát. Nem is engedte ki a kezéből az első helyet az ausztrál, így ő indulhat az élről a vasárnapi futamon.

Hayden nem tudta megtartani második helyét sem, hiszen Pedrosa, szintén a hajrában 1:31,555-öt motorozott és ezzel ő indulhat a második helyről. Az amerikainak pedig marad a harmadik rajthely a maga 1:31, 703-as idejével.

A Motegiben már nyolcadik világbajnoki címét megszerző olasz Valentino Rossi ezúttal csak a 10. helyen ért célba, így az idény utolsó futamán harcolhat azért, hogy dobogón fejezhesse be az évadot, és ott ünnepelhesse végső győzelmét.

Az edzéseken remeklő japán Shinya Nakano nem tudta tartani korábbi remek formáját, és csak a 15. helyen ért célba, míg Jorge Lorenzo a hetedik lett.