Palik 21., Szallerék a legjobb tízben

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 17. 15:01
Eldőlt, hogy a spanyol Marc Coma nyerte meg az Argentínában és Chilében zajló Dakar 2009 elnevezésű terepralit a motorosok között. A spanyol versenyző az utolsó szakaszon hatodik helyen zárt, de olyan tetemes előnye volt, hogy már nem lehetett behozni. A szakaszt a portugál Helder Rodrigues nyerte, Dési János is célba ért, a 32. helyen zárta az utolsó etapot. Az autósoknál a Palik, Darázsi kettős a 21. pozícióban ért célba a záró szakaszon, ez pedig összetettben a 21. helyen jelentette számukra. A győztes a dél-afrikai Giniel de Villiers lett. A kamionoknál orosz siker született, a magyar egység a tizedik.

Bár a portugál Helder Rodrigues nyerte a 14. szakaszt a motorosoknál, Marc Coma elsőségét nem fenyegette veszély. A spanyol bő ötperces hátránnyal ért célba a luzitánhoz képest, de így is hatalmas volt az előnye a végelszámolásnál.

Coma mögött összetettben Cyril Despres lett a második, aki a záró etapon a harmadik pozícióban élt be. Despres hátránya 1:25.38 volt Comához képest. A harmadik hely szintén egy franciáé, David Fretigne-é lett.

35. helyen teljesítette a záró szakaszt Dési János, akinek hátránya 26 perc 47 másodperc volt Rodrigues mögött. A magyar versenyzőt mindenesetre dicséret illeti, hiszen végig versenyben maradt, jelen állás szerint a 61. helyen végez.

A quadosoknál cseh siker született Josef Machacek révén.

Az autósok között a Palik László, Darázsi Gábor kettős is teljesítette a versenyt, ők a 21. helyen futottak be az utolsó szakaszon, hátrányuk 18:29 perc volt az első helyen záró Giniel de Villiers mögött.

De Villiers és másodpilótája, a német Dirk von Zitzewitz végül összetettben is az élen végzett, megelőzve az amerikai Millert és a szintén az Egyesült Államokból érkező Gordont. Palikék a 21. helyen zártak.

Teljesítette a futamot, a Szalay, Bunkóczi és a Liszi, Fenesi páros is, előbbi összetettben a 22., utóbbi pedig az 52. pozíciót szerezte meg.

Célba ért a Szaller, Pócsik, Csitári összeállítású magyar kamionos egység, amely 2:04:41 óra alatt teljesítette a távot. Ezzel a szakaszon nyolcadik, az összetettben tizedik lett. Az etapot a brazil De Azevedo nyerte, ám az összetett győzelem az orosz Csaginé lett.