Megmaradtak a vásárhelyi remények

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 28. 19:50
A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli nyert a MAFC-Újbuda otthonában a férfi kosárlabda UNIQA NB I A-csoportjának kiesési rangadóján. A 9–14. helyért zajló rájátszás 9. fordulójában aratott csongrádi győzelem azt jelenti, hogy az együttest egy győzelem választja el az élvonalban maradástól.

UNIQA NB I, A-CSOPORT, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS A 9–14. HELYÉRT, 9. FORDULÓ
MAFC-ÚJBUDA–BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI 79–93 (21–18, 18–27, 23–25, 17–23)
Gabányi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Hartyáni, Király, Szilas
MAFC: Harris 18/3, Misek 2, Wehner 8/6, VAVRA A. 30, Fülöp 4. Csere: Kecskés 9/3, Gráczer 5/3, Bodrogi 3/3, Radovics, Fodor K. Edző: Dinnyés Attila
VÁSÁRHELY: Szögi, BROOKS 18, FREEMAN 23/3, Kováts 10/3, Kukla. Csere: DRAHOS 20/6, GÉMES 20, Böszörményi 2. Edző: Czuprák László
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–6. 8. perc: 18–16. 12. perc: 27–28. 16. perc: 33–37. 22. perc: 42–49. 26. perc: 54–58. 32. perc: 68–77. 36. perc: 73–82
Kipontozódott: Fülöp (32.), Kováts (38.), Gráczer (39.), Misek (40.)

A kiesési rangadón repülőrajtot vett a MAFC, a 4. percben már 9–2-re vezettek a hazaiak. A hódmezővásárhelyiek pontatlan dobásokkal mutatkoztak be, majd Czuprák László edző pályára küldte Gémes Leventét és Drahos Gábort, így együttese az első negyed végére felzárkózott. Dinnyés Attila, a MAFC trénere időkéréssel próbálta megtörni a csongrádiak lendületét, átmeneti sikerrel, hiszen a szünetben három ponttal vezetett együttese (21–18).

A folytatásban átvette a vezetést a látogató (21–22), és a maroknyi vásárhelyi drukkercsoport legnagyobb örömére növelni is tudta azt. 27–30 állt az eredményjelzőn, amikor Dinnyés Attila újra magához rendelte tanítványait, de ezúttal a pihenő sem zökkentette ki ritmusából a Vásárhely játékosait. Pontosan céloztak a vendégek, védekezésben viszont nem voltak agresszívek, ezért nem tudtak jelentős előnyre szert tenni (40–35). A félidő végén feszültséggel telt meg a csarnok, küzdöttek a pozíciókért és pontokért a játékosok, akik végül 45–39-es vendégvezetésnél vonulhattak az öltözőbe.

Szép támadások, bravúros megoldások vezették be a harmadik negyedet, ismét szorossá tette az állást a MAFC (47–51), de taktikus, mozgékony játékkal őrizte vezetését a csongrádi együttes (62–70). A negyedik negyed elején tízpontos különbség alakult ki a csapatok között, de ekkor vált egyre izgalmasabbá a csata. Az indulatokat nem mindig tudták kordában tartani a felek, de kirívó sportszerűtlenségek nem történtek. A végjátékban a taktikai harcot is jobban bírta a Hódmezővásárhely, amely három negyeden keresztül vezetett, így megérdemelt idegenbeli győzelmet aratott, és már csak egy győzelem választja el (Zalaegerszeg, otthon) a bennmaradástól.

Dinnyés Attila: – Kulcsjátékosaink gyengén teljesítettek, ezért kaptunk ki.
Czuprák László: – Jobban akartuk a győzelmet, az életünkért küzdöttünk. Játékosaink nem csak eredményesek voltak, de végre jól is játszottak.