KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "VISWANATHAN_ANAND"
Anand megvédte sakkvilágbajnoki címét 2010. május 11. 18:54 Fordulatos utolsó játszmában sötét bábukat vezetve legyőzte Veszelin Topalovot, ezzel megőrizte sakkvilágbajnoki címét Viswanathan Anand a Szófiában rendezett fináléban.

Idegek harca a világbajnoki döntőben 2010. május 7. 21:36 A címvédő Visvanathan Anand kínkeserves döntetlent harcolt ki a világos bábukat vezető bolgár Veszelin Topalov ellen a szófiai sakkvilágbajnoki döntő tizedik játszmájában.

Nincs döntés a sakkdöntőben 2010. május 6. 21:06 A címvédő és ezúttal a világos bábukat vezető Visvanathan Anand nem bírt a bolgár Veszelin Topalovval a szófiai 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntő kilencedik találkozóján.

Maradt az egy közte a sakkvébén 2010. május 3. 20:59 Ismét döntetlenre végzett egymással a címvédő Viswanathan Anand és Veszelin Topalov a szófiai 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntő hetedik találkozóján.

Megmaradt a címvédő előnye 2010. április 30. 21:58 Megint nem sikerült győznie hazai asztalnál Veszelin Topalovnak a szófiai 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntő ötödik találkozóján. Ezzel a címvédő Viswanathan Anand 3:2-re vezeti a párharcot.

A címvédő nyert és vezet a sakkdöntőben 2010. április 28. 19:39 Negyedik meccsükön másodjára győzött Viswanathan Anand a szófiai 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntőben Veszelin Topalov ellen. A világos bábukat vezető címvédő a 32. lépésben késztette feladásra bolgár ellenfelét. Az állás ezzel 2.5-1.5 az indiai sakknagymester javára.

Döntetlen a sakkdöntőben 2010. április 27. 19:37 A 12 mérkőzéses, kétmillió euró összdíjazású sakkvilágbajnoki döntő harmadik mérkőzése nyugodt döntetlennel végződött az indiai Viswanathan Anand és a bolgár Veszelin Topalov között Szófiában. Az állás ezzel 1.5-1.5.

Lékó döntetlenezett Ananddal Miskolcon 2009. június 3. 18:41 A miskolci rapidsakk párosmérkőzés első, szerdai összecsapásán Lékó Péter döntetlent játszott Viswanathan Ananddal.

Anand-Lékó párosmeccs Magyarországon! 2009. április 18. 14:43 Magyarországon küzd meg egymással a két sakknagymester, Lékó Péter és Viswanathan Anand.

Sakk: Anand nélkül is biztos kanizsai győzelem a csapatrangadón 2008. november 2. 16:53 A sakk csapatbajnokság második fordulójában máris össszejött a pontvadászat legnagyobb rangadója, vagyis a Nagykanizsa és a Zalaegerszeg párharca, melyből a dél-zalaiak még az indiai világbajnok Viswanathan Anand nélkül is viszonylag biztosan, 7,5:4,5 arányú győzelemmel jöttek ki az egerszegiekkel szemben.