KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "VANCOUVER CANUCKS"
A Vancouver nyerte az alapszakaszt 2012. április 8. 10:50 Remek hajrájával a Vancouver Canucks nyerte az NHL alapszakaszát, két ponttal megelőzve a New York Rangerst és a St.Louis Bluest. A Phoenix Coyotes és a Florida Panthers története során először ünnepelhetett csoportgyőzelmet. Steve Stamkos 60 találattal lett gólkirály, ehhez hasonló teljesítményre, csak Alekszander Ovecskin volt képes emberemlékezet óta. A kanadai táblázaton Jevgenyij Malkin végzett az élen 109 ponttal.

Megizzadt a címvédő, nyert a döntős 2011. december 29. 09:56 A címvédő Boston Bruins csak hosszabbításban tudott nyerni a Phoenix Coyotes vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL). A legutóbbi döntős Vancouver szintén idegen jégen győzött, a San Josét verte meg 3-2-re.

Szezon eleji gödörben az NHL-címvédő 2011. október 13. 10:34 Negyedik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el a címvédő Boston Bruins az NHL-ben, szerdán éjjel az új idényben még nyeretlen Carolina Hurricanes ellen maradt alul. Kikapott a Stanley-kupát tavasszal drámai körülmények között elbukó Vancouver Canucks is.

A Boston a bajnok, Vancouver lángokban! 2011. június 16. 09:17 KÉPSOROZAT! A Boston Bruins nyerte a Stanley Kupát az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), miután a döntő utolsó, hetedik mérkőzésén 4-0-ra legyőzte a Vancouver Canucks csapatát. A rájátszás legértékesebb játékosa a bajnok kapusa, Tim Thomas lett. A Bocsok hatodik bajnoki címüket szerezték meg, a Vancouver továbbra sem tudott még diadalmaskodni. Kanadai csapat 1993 óta nem tudott nyerni. Kár, hogy a csalódott szurkolók a lefújás után nekiláttak pusztítani.

Zúg a Volga, zúg a Volga... - blog 2011. június 10. 15:21 Remek formában játszik mostanában bloggerünk, csütörtökön éppen az újabb francia diadalt találta el, ezzel ráadásul átlépte a 30 ezres álomhatárt is. Nos, a péntek elsősorban az orosz fociról szól, de alkalmi jósunk nem Dzsudzsák Balázs költözésével kapcsolatban posztolt. A napituti-n az egyik - illetve három - Premjer Ligás bajnokival kapcsolatban morfondírozik (a cím miértjére is fény derül), illetve az éjjeli-hajnali NHL-döntővel kapcsolatban mérlegel.

Visszajött a Boston a nagydöntőben 2011. június 9. 09:14 A Boston Bruins 4-0-ra nyert a vendég Vancouver Canucks ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének negyedik mérkőzésén, így 2-2-re kiegyenlítette a párharcot. A következő találkozónak Vancouver ad otthont magyar idő szerint szombat hajnalban.

NHL: egy gól elég volt a Vancouvernek 2011. június 2. 10:01 Mindössze 19 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Raffi Torres góljával győzött a Vancouver Canucks az NHL nagydöntőjének, a Stanley-kupa első felvonásán a Boston Bruins ellen. A finálé második mérkőzését szombaton rendezik szintén Kanadában.

A Stanley-kupába jutott a Vancouver 2011. május 25. 09:20 A második hosszabbításban szerzett góllal 1994 után először térhet vissza az NHL nagydöntőjébe, a Stanley-kupába a Vancouver Canucks, amely 4-1-es összesítéssel küldte haza a San Jose Sharksot és nyerte meg a nyugati főcsoportot.

NHL: őrült két perc San Joséban 2011. május 23. 10:00 A Vancouver Canucks a Stanley-kupa-finálé küszöbére lépett a tengerentúli profi jégkorongligában (NHL), miután a nyugati döntő negyedik felvonásán 4-2-re győzött a San Jose Sharks vendégeként, így 3-1-re vezet a párharcban. A Cápák egyébként közel kétszer annyit lőttek kapura, mint az ellen (35-13), csakhogy a kanadaiak jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel: a második harmadban két perc alatt három gólt is berámoltak, valamennyit emberelőnyben, s ezzel el is döntötték a meccset.

NHL: megfékezték a menetelő Vancouvert 2011. május 21. 10:05 Zsinórban két elbukott mérkőzés után hazai pályán tudott szépíteni a San Jose Sharks a Vancouver Canucks ellen az NHL nyugati döntőjének harmadik felvonásán. A Cápák egy harmad után 3-0-ra vezettek, amely a végén nehezen, de elegendő volt a sikerhez.