KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "TAMPA BAY LIGHTNING"
NHL: egy gól is elég volt a döntőhöz 2011. május 28. 09:52 Egyetlen gól döntött a keleti döntő hetedik mérkőzésén az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság rájátszásában: a Boston Bruins Nathan Horton 53. percben elért találatával 1-0-ra verte a vendég Tampa Bay Lightningot (a sikerben egyébként a 24 lövést hatástalanító Tim Thomas kapus is főszerepet vállalt), ezzel 1990 után először bejutott a Stanley-kupa döntőjébe, amely során a Vancouver Canucksszal csap majd össze. A Boston 1972-ben volt legutóbb bajnok az NHL-ben.

A Tampa 0-3-ról fordított és egyenlített 2011. május 22. 10:42 Bár az első harmad után 3-0-ra vezetett a Boston Bruins, a másodikban a Tampa Bay Lightning egyenlített, majd az utolsó játékrészben 5-3-ra fordítva győzött az NHL keleti döntőjének negyedik felvonásán, ezzel 2-2-re módosított a párharc állását.

Nem kért Bocsánatot a Boston Tampában 2011. május 20. 09:39 Tampában tett szert lépéselőnyre a Boston Bruins, amnely 2-0-ra legyőzte a Lightninget az NHL keleti döntőjének harmadik mérkőzésén. Az összesített állás ezzel 2-1 a Bruins javára.

NHL: 11 gól és bostoni egyenlítés 2011. május 18. 09:40 A második harmadban hat gól esett, ezzel 6-3-ra vezetett a Boston Bruins, amely túlélte a Tampa Bay Lightning feltámadását, és egyenlített az NHL keleti döntőjének második mérkőzésén.

A kiesés szélére kerültek Ovecskinék 2011. május 4. 09:20 Nem kis meglepetésre a harmadik elődöntős mérkőzését is elbukta, ezzel a kiesés szélére sodródott a Washington Capitals a NHL rájátszásában, a Tampa Bay Ligtning kedden hátrányból fordítva győzött saját csarnokában.

Szétlövéssel verték meg az NHL-bajnokot 2011. március 10. 09:20 A címvédő Chicago Blackhawks ellen szakította meg négymérkőzéses nyeretlen sorozatát a Tampa Bay Lightning, amely szétlövéssel győzött, miután a hirtelen halálban csak Martin St. Louis talált be.

Kilenc gól egy harmadban - videó! 2010. november 19. 09:55 A Tampa Bay Lightning gólzáporos mérkőzésen 8-7-re (!) győzött a Philadelphia Flyers otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapján. A találkozó legjobbja Steven Stamkos, a vendégek 20 éves támadója volt, aki mesterhármassal, valamint további két gólpasszal segítette csapatát. 1991 óta nem esett kilenc gól egy meccs első harmadában, 15 találat utoljára 2007 decemberében született NHL-csatában.

Otthon kapott ki a Stanley-kupa döntőse 2010. október 15. 09:53 Megőrizte veretlenségét a Tampa Bay Lightning az észak-amerikai jégkorongligában, miután csütörtökön a Keleti-főcsoport bajnoka, a Philadelphia Flyers otthonában aratott értékes győzelmet.

Tovább repülnek a Vörös Szárnyak 2009. február 13. 07:45 Ismét magabiztos győzelmet aratott a címvédő Detroit Red Wings a Minnesota Wild ellen a tengerentúli profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján. Hajmeresztő hajrában nyert a Vancouver a Phoenix vendégeként.

Pittsburghi bravúr Malkin remeklésével 2009. február 5. 07:06 Jevgenyij Malkin ismét bizonyította klasszisát, a Pittsburgh pedig azt, hogy mennyire kiváló csapat valójában. A pingvinek az orosz klasszis góljával hosszabbításban győzték le a Tampa Bay Lightning együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 113. játéknapján.