KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SUNDERLAND"
Veszélyben az MU Ligakupa-döntője 2014. január 7. 22:40 Hátrányból várja az Old Traffordon esedékes visszavágót a Manchester United az Angol Ligakupa elődöntőjében, miután 2-1-re alulmaradt kedd este a PL-sereghajtó Sunderland vendégeként. Giggs öngólja után Vidics egalizált ugyan, de Borini tizenegyesgóljára már nem érkezett válasz a Vörös Ördögöktől, akik sorozatban a harmadik tétmeccsen mondtak csődöt. Január 22-én, hazai környezetben vághatnak vissza.

Egy tinédzser húzta ki a bajból az MU-t! 2013. október 5. 20:32 VIDEÓK! A 18 éves középpályás Adnan Januzaj mentette meg a szégyentől a Manchester Unitedet a sereghajtó Sunderland otthonában, a Premier League hetedik fordulójában. A koszovói albán származású, belga játékos hat perc alatt duplázott, innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a címvédő MU, amely már a felsőházban tanyázik a táblázaton.

Duplázott a legvégén a Sunderland! 2013. szeptember 3. 00:55 Két olasz válogatott játékost is szerződtetett a Sunderland az átigazolási zárónap utolsó órájában, Fabio Borini a Liverpoolt, Andrea Dossena a Napolit hagyta el Paolo Di Canio kedvéért.

Sunderland: Di Canio vagy... Di Matteo? 2013. március 31. 11:43 Két olasz menedzser, a Chelsea-vel BL-győztes Roberto Di Matteo, és a botrányhős Paolo Di Canio nevét is ott találjuk a fogadóirodák favoritjai között a Sunderland menedzseri posztjára. A klub szombat este köszönt el Martin O'Neilltől, aki 2011 decemberétől irányította a szakmai munkát a Sunderlandnél. Steve McClarent, Mark Hughest, Gus Poyetet és Ole Gunnar Solskjaert emlegetik még az esélyesek között.

Van Persie döntött, 18 pontos MU-előny 2013. március 30. 15:40 Félig-meddig tartalékosan is behúzta a meccset a Manchester United szombat kora délután Sunderlandben, a Premier League 31. fordulójában, amihez elég volt egy szerencsés Van Persie-találat a Stadium of Lightban. Talán nem is adott ki mindent magából a bajnoki cím várományosa, amin nincs mit csodálkozni, elvégre 48 órán belül vár még egy meccs a Vörös Ördögökre, és nem is akármilyen: a Chelsea elleni FA-kupa-negyeddöntő újrajátszása a Stamford Bridge-en.

100 éve nem látott Liverpool-kudarc 2012. szeptember 15. 20:20 Negyedik bajnokiját sem tudta megnyerni a Liverpool szombaton – ezzel az élvonalban 100 éve nem látott kudarcot kénytelen elkönyvelni Brendan Rodgers, csapatának a Sunderland otthonában csak 1-1-es döntetlenre futotta a Premier League 4. fordulójában. Az eredmény csalós, ugyanis a vendégek végigtámadták a mérkőzést, rengeteg lövést kellett Mignolet kapusnak fogni, akit előbb egy kapufával Glen Johnson mattolt, majd a csereként beállt Bramble hibájából Luís Suárez már az egyenlítést is megszerezte. Mindezt azután, hogy a frissen vásárolt Steven Fletcher kihasználta három védő és Reina tétlenkedését egy jobb oldali beadásnál. Talán nem akkora a baj a Mersey-parton, mint az eredmények sejtetik, de a folytatás rázósnak tűnik, ugyanis a klub számára sohasem fontos Európa-liga-mérkőzést követően a Manchester United látogat az Anfieldre.

Megtáltosodott és menekül a Blackburn 2012. március 21. 09:10 Öt bajnokijából hármat megnyert, a megszerezhető tizenöt pontból tízet összegyűjtött. A Blackburn kedd este 2-0-s győzelmet aratott a Sunderland ellen a 29. fordulóban, a korábban lesajnált és biztos kiesőnek vélt Rovers ezzel már a 16. a Premier League-ben.

Arsenal: teljes szétesés, kupabúcsú 2012. február 18. 20:08 Az Arsenal a hétközi BL-fiaskó után ismét leszerepelt, a Sunderland 2-0-val búcsúztatta az FA-kupa nyolcaddöntőjében. Oxlade-Chamberlain öngólt vétett, a mozdulat szimbolikus jelentőséggel bír. Szinte bizonyos, hogy tavasszal sem szakad meg a 2005 óta tartó sikertelenség. Wenger megfáradt.

Csókot ért a Citynek lőtt gól - videó 2012. január 2. 11:51 Dzsi Dong-von a 93. percben lőtte az egyetlen, egyben győztes találatot, a Sunderland ezzel verte meg 1-0-ra a Manchester Cityt a Premier League 19. fordulójában. Lesgól ide, lesgól oda, a csattanó megrázta a Fény Stadionját, a hihetetlen eksztázisban pedig akadtak olyanok is, akik elragadtatták magukat. A meccs hősét előbb a csapattársak, aztán egy szurkoló is megünnepelte. Egy csók és más semmi...

Menesztették a Fekete Macskák edzőjét 2011. november 30. 21:56 A Sunderland szerződést bontott menedzserével, Steve Bruce-szal. A Fekete Macskák mindössze két győzelemnél járnak tizenhárom forduló után, és csupán két pontra állnak a kiesőzónától. A reggeli edzést még a szakember tartotta, a hírt utána közölték vele. Utódja nagy valószínűséggel Mark Hughes lesz, aki korábban a walesi válogatottat, a Blackburnt, a Manchester Cityt és a Fulhamet irányította.