KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SEVILLA FC"
Az Atlético behúzta, második a Sevilla 2014. október 26. 23:00 A címvédő Atlético Madrid Mario Mandzukicnak köszönhetően egygólos győzelmet aratott a Getafe otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A horvát csatár először talált be egymás után két tétmeccsen piros-fehér mezben. A Sevilla legyűrte otthon a Villarrealt, és pontszámban beérte a listavezető Barcelonát.

A Sevilla felvértezte magát 2014. augusztus 20. 20:02 Önbizalommal vághat neki az idénynek az FC Sevilla miután a szezonrajt előtti napokban kettős átigazolást hajtott végre. El is kél az erősítés az Európai Szuperkupában alulmaradt andalúzoknál.

El-átkozott Benfica, El-rekorder Sevilla 2014. május 14. 23:37 Európa-liga győztes a SEVILLA, amely az elmúlt tíz évben már harmadszor hódította el a második számú európai kupasorozat serlegét. Ez a szám rekordbeállítást jelent a klubok versenyében. A Benfica - amely 52 éve nem nyert semmit nemzetközi szinten - üres kézzel távozik Torinóból. Nem született gól a fináléban, a tizenegyespárbajban a spanyolok kerekedtek felül (4-2). Ezzel az is biztossá vált, hogy mindkét európai labdarúgókupában spanyol győztest avatnak 2014-ben. Guttmann Béla - aki legutóbb csúcsra jutott a kontinensen a portugálokkal, és aki távozása után átokkal sújtotta őket - ismét a címlapokra kerül...

"Időntúli" góllal nyert a Barcelona! 2013. szeptember 14. 21:54 A Barca kényelmes előnyben futballozhatott a hajrá kezdetén, a végén azonban akár ki is kaphatott volna a hősiesen küzdő Sevilla elleni hazai meccsen, a La Liga negyedik fordulójában. Alves fejesgóljával alakult ki a félidei eredmény, a 75. percben Neymar lövetett gólt Messivel, de egy kontra után, és egy szögletet követően is mattolták Valdést az andalúzok. A slusszpoén még hátravolt: Messi megindult a 93. percben, és a lesipuskás Sánchez begyötörte a három pontot érő találatot. Az Atléticóhoz hasonlóan a Barca is hibátlan Spanyolországban négy kör után.

Őrült sevillai derbi, a Clásicót is veri 2013. április 13. 00:31 VIDEÓVAL! Fergeteges sevillai derbivel kezdődött a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulója péntek este, az 56 ezres Benito Villamarínban. A gólgazdag meccsen bő félóra alatt elhúzott hárommal a Sevilla, Rakitic kétszer, Negredo egyszer talált a hálóba. Korai volt a piros-fehérek öröme, mert egy védelmi hibának köszönhetően még a szünet előtt szépített a házigazda Betis, amely kis szerencsével talpra is tudott állni a végére. Ehhez egy büntető és egy Medel-kiállítás is kellett. Nosa fejelte be az egyenlítő gólt egy perccel a vége előtt, a hazai drukkerek önkívületben tomboltak a lelátón. Nézd meg az összefoglalót, érdemes!

Tudsz te, ha akarsz, Sevilla! 2013. január 28. 23:32 Fontos három pontot gyűjtött be a Sevilla a spanyol bajnokság 21. fordulójának hétfői záró mérkőzésén, miután nagyon simán, 3-0-val győzte le a Granadát. A piros-fehérek ezzel tanyát vertek a középmezőnyben. Kondogbia, Negredo és Medel talált be, a gólok közül kettő fejesből, és szintén kettő szöglet után született. Ez alkalommal debütált hazai bajnokin Unai Emery, a bajnokságban csak vergődő, de a Spanyol Kupában elődöntős együttes január közepén kinevezett vezetőedzője.

Real Madrid: négy meccs, négy pont... 2012. szeptember 15. 23:55 Nem hozott szerencsét a zöld mez a Real Madridnak, amely otthagyta a fogát Sevillában, a spanyol élvonalbeli bajnokság negyedik fordulójában. Trochowski második percben született, védhetetlen gólja döntőnek bizonyult. Négy forduló után négypontosak a blancók, akik a forduló végére akár a 14. helyre is visszacsúszhatnak a spanyol tabellán. A listavezető Barcától nyolc pont a lemaradásuk. A BL-ben a Manchester City ellen kezd a királyi gárda kedd este.

A Villarrealból csemegézett a Sevilla 2012. május 24. 15:45 Elhagyja a süllyedő Sárga Tengeralattjárót kapusa, a korábbi spanyol válogatott Diegó López, aki öt évre a Sevilla csapatához igazol.

Ötöt mértek a Sevillára 2012. április 16. 23:08 A Sevilla 5-1-es vereségbe szaladt bele a Getafe vendégeként a Primera División 34. fordulójának záró mérkőzésén. Az andalúzok a 19. percben vezetést szereztek, az első madridi gól után azonban beindult a henger, amely maguk alá temette őket. A Getafe stabilizálta helyét a középmezőnyben, a Sevillának továbbra is nagyon meg kell izzadnia az európai kupaszereplésért.

Európa felé igyekszik a Málaga 2012. január 29. 23:28 A Málaga 2-1-re legyőzte a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában, ezzel megelőzte riválisát, mi több, fontos lépést tett a nemzetközi kupaporond felé. A hatodik hely már Európa-ligát jelentene...