KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SAN JOSE SHARKS"
Amikor a Sólyom eszi meg a Cápát - videó 2011. december 12. 11:47 Izgalmas csatában, a harmadik harmad utolsó pillanataiban ütött egyenlítő góllal mentette hosszabbításra a Chicago Blackhawks a San Jose Sharks elleni meccsét, amit végül a ráadás hajrájában meg is nyert az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapján. A Rangers jégbe döngölte a Pantherst.

A Stanley-kupába jutott a Vancouver 2011. május 25. 09:20 A második hosszabbításban szerzett góllal 1994 után először térhet vissza az NHL nagydöntőjébe, a Stanley-kupába a Vancouver Canucks, amely 4-1-es összesítéssel küldte haza a San Jose Sharksot és nyerte meg a nyugati főcsoportot.

NHL: őrült két perc San Joséban 2011. május 23. 10:00 A Vancouver Canucks a Stanley-kupa-finálé küszöbére lépett a tengerentúli profi jégkorongligában (NHL), miután a nyugati döntő negyedik felvonásán 4-2-re győzött a San Jose Sharks vendégeként, így 3-1-re vezet a párharcban. A Cápák egyébként közel kétszer annyit lőttek kapura, mint az ellen (35-13), csakhogy a kanadaiak jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel: a második harmadban két perc alatt három gólt is berámoltak, valamennyit emberelőnyben, s ezzel el is döntötték a meccset.

NHL: megfékezték a menetelő Vancouvert 2011. május 21. 10:05 Zsinórban két elbukott mérkőzés után hazai pályán tudott szépíteni a San Jose Sharks a Vancouver Canucks ellen az NHL nyugati döntőjének harmadik felvonásán. A Cápák egy harmad után 3-0-ra vezettek, amely a végén nehezen, de elegendő volt a sikerhez.

NHL: tízgólos meccs a döntőben 2011. május 19. 10:08 A Vancouver Canucks két győzelemre került a nagydöntőbe jutástól, miután másodszor is megverte a San José Sharkst hazai pályán, az NHL Nyugati-főcsoportjának fináléjában.

Levadászták a Cápákat a fináléban 2011. május 16. 11:12 Az utolsó harmadban mutatott remek játékának köszönhetően a Vancouver Canucks 3-2-re legyőzte a San Jose Sharks együttesét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság nyugati főcsoportdöntőjének első felvonásán. Keleten a Tampa Bay Lightning szintén 1-0-ra vezet összesítésben a Boston Bruins ellen.

Befellegzett a Red Wingsnek 2011. május 13. 10:14 Három elveszített meccs után hármat megnyert a Red Wings, a mindent eldöntő hetedik találkozót azonban elbukta San Joséban az NHL Nyugati főcsoportjának elődöntőjében, így búcsúzott a küzdelmektől. A győztes találatot Patrick Marleau szerezte, Antti Niemi 38 védéssel járult hozzá a sikerhez. Nicklas Lidström elismerte, a párharcot nem csütörtök este bukta el a Detroit, hanem akkor, amikor engedte 3-0-ra meglógni a Sharksot. Késő bánat.

Csodát tehet a Detroit 2011. május 11. 08:51 A "harmadik" meccslabdáját sem tudta kihasználni a San José Sharks jégkorongcsapata az NHL Nyugati-főcsoportának elődöntőjében, miután 3-1-re kikapott kedden, a Detroit otthonában. 0-3-ról egyenlített a a párharcban a Red Wings. Hetedik meccs dönt csütörtökön Kaliforniában.

Cápatámadás áldozattal Kaliforniában 2011. április 26. 10:22 Ugyanúgy a negyeddöntő hatodik meccsén, ugyanúgy hazai pályán búcsúzott a szezontól a Los Angeles Kings jégkorongcsapata, mint tavaly, idén a San Jose Sharks vol túl gólerős a kaliforniaiaknak. A Cápák a negyedik továbbjutó a rájátszásban a Detroit, Nashville és a Washington után. A Tampa Bay a sírból jöhet vissza a Pittsburgh Penguins ellen, döntő párharcra kényszerítette riválisát.

Életben maradt a bajnok, bravúros Cápák 2011. április 20. 09:08 A bajnoki címvédő Chicago Blackhawks 7-2-re kiütötte az alapszakasz-győztes Vancouvert az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság nyugati főcsoportjának negyeddöntőjében, ettől függetlenül is csoda kellene ahhoz, hogy továbbjusson. A Canucks már 3-1-re vezet az összesítésben, s valószínűleg magabiztosan hagyja maga mögött a tavalyi győztest. Los Angelesben nagy lehetőséget szalasztottak el, hosszabbításban ugyanis kikaptak a San Jose Sharkstól, így vesztésre állnak.