KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ROMAN_NOI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Női kézilabda-Eb: Románia kaparintotta meg az ötödik helyet 2008. december 13. 13:37 A román női kézilabda-válogatott szerezte meg az ötödik helyet a macedóniai Európa-bajnokságon, miután hosszabbítás után 36-33-ra verte Horvátországot.

Kézilabda, női Eb: Románia második mérkőzését is megnyerte 2008. december 5. 19:39 A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában Románia második mérkőzését is megnyerte, miután ötgólos győzelmet aratott Franciaország ellen.

Jönnek, de visszavágnak-e a románok? 2008. december 3. 12:11 Szerdán, kora este megkezdi szereplését a 2008-as macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon az Imre Vilmos szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott, amelynek első ellenfele a román csapat lesz. A két együttes igen jól ismeri egymást, legutóbbi, még minden bizonnyal sokáig emlékezetes összecsapásukon, a pekingi olimpia negyeddöntőjében bravúros győzelmet aratott az így elődöntőbe jutó és végül negyedik helyen végző magyar csapat.

Kézilabda: Tomas Ryde nem lesz a román női válogatott kapitánya 2008. szeptember 11. 09:34 A svéd Tomas Ryde mégsem vállalja el a román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztját. A 48 éves tréner kinevezéséről az év végén esedékes Európa-bajnokság honlapja is hírt adott.

Kézilabda: Ryde nem lesz a román női válogatott kapitánya 2008. szeptember 11. 09:30 A svéd Tomas Ryde mégsem vállalja el a román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztját.

Kézilabda: Tadici után svéd kapitány a román női válogatott élén 2008. szeptember 10. 16:22 A svéd Tomas Rydét választották meg a román női kézilabda-válogatott új szövetségi kapitányának. Amint az év végén esedékes Európa-bajnokság honlapján olvasható: elődjének, Gheorghe Tadicinak azért kellett távoznia, mert az együttes a pekingi olimpián csalódást keltve csak hetedik lett.

Peking 2008, kézilabda: a franciák játszanak az ötödik helyért 2008. augusztus 21. 10:38 Némi meglepetésre a francia női kézilabda-válogatott hosszabbítás után 36-34-re legyőzte a román együttest, így az ötödik helyért játszhat a pekingi olimpián.

Hajdu János: Két hangszeren is játszunk 2008. augusztus 19. 13:00 A magyar női kézilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe a pekingi olimpián, miután a negyeddöntőben négy góllal, 34-30-ra verte Romániát. A győzelmet követően együttesünk szövetségi kapitánya, Hajdu János arról nyilatkozott, hogy csapata két hangszeren is képes játszani: a csúnyábbik arca után (az oroszok kilenc, a dél-koreaiak tizenegy góllal vertek bennünket a csoportban) ezúttal a jóval szebbiket mutatta.

Női kéziseink elgázolták a románokat 2008. augusztus 19. 09:45 A magyar női kézilabda-válogatott 16-14-es félidei vezetés után négy góllal, 34-30-re verte Romániát a pekingi olimpia negyeddöntőjében. Csapatunk az egész találkozón remekül védekezett, Pálinger Katalin bravúros védések sorát mutatta be, míg támadásban minden játékosunk felnőtt a feladathoz. Az elődöntőben az Oroszország-Franciaország találkozó győztesével játszik majd a magyar válogatott.