KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ESPANYOL RCD"
A Real bejelentkezett az aranyéremre! 2014. január 12. 20:55 ANIMÁCIÓ! Semmi sem jött össze Cristiano Ronaldónak, de ezzel együtt is behúzta hallatlanul fontos, barcelonai meccsét a Real Madrid az Espanyol otthonában, a La Liga 19. fordulójának vasárnapi játéknapján. A három pontot a középhátvéd Pepének köszönheti, aki egy bombafejessel megtörte a gólcsendet a második félidő elején. A királyiak ezzel lényegében újra bejelentkeztek a bajnoki címre, és kihasználták, hogy a két élen álló rivális góltalan döntetlent játszott a szombati szuperrangadón.

Derbisiker, nem tágít az élről a Barca 2013. november 1. 23:02 Ez nem a Barca napja volt, de így is megnyerte a péntek esti katalán derbit az Espanyol ellen, a La Liga 12. fordulójának nyitónapján. Ehhez Neymar zseniális gólpassza kellett (érdemes megnézni), amely Alexis Sánchezt hozta kihagyhatatlan helyzetbe a második félidőben. A Barca már a 11. győzelmét aratta 12. bajnokiján.

Nem nyert a Real, bajnok a Barcelona! 2013. május 11. 23:55 Nem sikerült még későbbre halasztani a Barcelona fiesztáját a Real Madridnak, amely tartalékosan kezdve csak egy döntetlenre volt jó a katalán fővárosban, az Espanyol vendégeként, a spanyol bajnokság 25. fordulójában. A szombati esti iksszel behozhatatlan előnyre tett szert a Barca, hiszen három meccs alatt már nem szerezhet tíz pontot a királyi gárda. Higuaín egyenlítette ki Stuani gólját a mérkőzésen, az eredmény igazságos. Ronaldo már nem tudott csodát tenni az utolsó félórában.

Nigériai válogatott Barcelonában 2012. január 31. 10:18 Az Espanyol megszerezte Kalu Uchét a Neuchatel Xamaxtól.

Csodát tett a kicsi a Spanyol Kupában 2012. január 25. 09:12 VIDEÓ! Hihetetlen bravúrt vitt véghez a spanyol harmadosztályban szereplő Mirandés együttese. A spanyol labdarúgó kupasorozat, a Copa del Rey negyeddöntőjének kedd esti visszavágóján egy 92. percben szerzett góllal fordított az Espanyol ellen, ezzel pedig továbbjutott a legjobb négy közé.

Tökéletes hétvégét zártak a barcelonaiak 2011. október 16. 14:04 Szombaton este a címvédő FC Barcelona 3-0-ra legyőzte a Racing Santandert, vasárnap kora délután pedig a katalán város másik csapata, az Espanyol nyert idegenben 1-0-ra a Rayo Vallecano ellen. A találkozó egyetlen gólját az ex-sevillai Romaric szerezte az 55. percben.

Higuaín-mérgezést kapott az Espanyol 2011. október 2. 23:53 VIDEÓK! A Real Madrid aratta a forduló legfölényesebb győzelmét, Higuaín triplájával és a korábbi csapata ellen betaláló Callejón góljával 4-0-ra nyert Barcelonában, a szebb napokat is megélt Espanyol otthonában, a spanyol bajnokság hetedik fordulójában. Ronaldo ezúttal nem volt eredményes, így marad Messi mögött a góllövőlistán, de két gólpasszal is kivette a részét a sikerből.

Idegenben rémgyenge a Barca és a Real 2011. október 1. 18:02 Miközben hazai pályán már összesen öt győzelmet és 28 rúgott gólt jegyez a Barcelona, illetve a Real Madrid a La Ligában, addig idegenben a két sztárcsapat egyetlen sikerre volt képes öt találkozón. Pedig a 7. fordulóban a katalánok Gijónba, a királyiak Barcelonába látogatnak.

Kérdéses Benzema hétvégi játéka 2011. szeptember 29. 18:20 Egy rúgás miatt le kellett cserélni a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzésen Karim Benzemát, aki az AS szerint emiatt a hétvégi bajnokit is jó eséllyel kihagyja.

Pandiani és Romaric az Espanyolnál 2011. augusztus 31. 21:31