KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PITTSBURGH PENGUINS"
Hihetetlen: hibátlan hónap az NHL-ben 2013. március 31. 11:10 Két meccsre az NHL-történet leghosszabb győzelmi sorozatától a Pittsburgh Penguins, amely szombaton 15-ödször ünnepelhetett, 100 százalékos mérleggel zárva a márciust. Debütált a pár napja megszerzett Jarome Iginla, a Calgary korábbi csapatkapitánya a Pingvineknél. A siker vezéráldozattal járt, a kanadai táblázatot vezető Sydney Crosbyt ugyanis fejbe találta a pakk rögtön a meccs második percében, és nem is tudta folytatni a játékot. A Montreal Canadiens simán lelépte a NY Rangerst, és biztosan második Keleten. Az Edmonton Oilers játékosa, Taylor Hall nem kisebb név klubcsúcsát döntötte meg, mint Wayne Gretzkyét: kevesebb mint nyolc perc alatt ért el mesterhármast.

Tíz hónap után két-két gól és gólpassz 2011. november 22. 09:15 MIcsoda visszatérés! A tíz hónapos kényszerpihenője után ismét pályára lépő Sidney Crosby két gólt és két gólpasszt jegyzett a New York Islanders elleni összecsapáson, a Pittsburgh Penguins pedig 5-0-ra lelépte ellenfelét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján. A Boston Montreálban győzött, s immáron sorozatban kilenc győzelemnél tart - mindegyiket novemberben aratta.

Megsérült az NHL csillaga 2011. március 22. 09:59 Miközben a Pittsburgh Penguins négygólos előnyből kis híján elszórakozta meccsét a 2008-as és 2009-es Stanley Kupa-döntős ellenfél Detroit Red Wings ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban, Washingtonban még ennél is nagyobb a dráma. A liga egyik, ha nem a legnagyobb csillaga Alexander Ovecskin ugyanis megsérült, és előreláthatólag hét-tíz napra kidőlt. Azt nem hozták nyilvánosságra, mije fáj a kiváló orosz hokisnak.

A végén vágták nyakon a Pingvineket 2011. március 21. 09:34 Hiába szerezte meg a vezetést az utolsó harmad elején odahaza a Pittsburgh Penguins, az utolsó tíz percben négyszer is kapitulált, így a New York Rangers 5-2-vel mindent vitt az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság legutóbbi játéknapján. Anaheimben és Buffalóban csak a hosszabbítás döntött, míg Saint Paulban a Montreal alázta le a hazai Wildot többek között P.K. Subban mesterhármasának köszönhetően. Ez a vendégek játéknapja volt. Keleten Philadelphia, Washington, Boston, nyugaton Vancouver, Detroit, San Jose az első három sorrendje.

A Green Bay Packers az NFL trónján 2011. február 7. 09:45 VIDEÓ! Története során 13. alkalommal, 1997 óta először nyerte meg a Super Bowlt a Green Bay Packers, amely az amerikaifutball-bajnokság (NFL) vasárnap éjjeli nagydöntőjében 31-25-re legyőzte a Pittsburgh Steelerst. A találkozó legértékesebb játékosa a győztes irányítója, Aaron Rodgers volt, aki 304 yarddal és 3 touchdownnal zárt. Az korábban eldőlt, hogy a szezon MVP-je Tom Brady, a New England Patriots quarterbackje lett.

NHL: Ovecskinék leiskolázták Crosbyékat 2011. február 7. 09:20 Sima 3-0-s győzelmével négy pontra megközelítette a Keleti Főcsoport negyedik helyén álló Pittsburgh Penguins a Washington Capitals az észak-amerikai jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A fővárosiak kapujában Michal Neuvirth 22 lövést hárított.

NHL: bostoni fordítás 0-2-ről a hajrában 2011. január 11. 09:22 Ritkán látható bravúrral az utolsó négy percben négy gólt lőve győzött a Pittsburgh Penguins otthonában a Boston Bruins az észak-amerikai jégkorongliga alapszakaszának hétfői játéknapján.

Agyrázkódást szenvedett az NHL-klasszis 2011. január 7. 10:34 Egy hétre nélkülöznie kell a Pittsburgh Penguinsnek az idei NHL legjobb pontszerzője, a góllövőlista éllovasa, Sydney Crosbyt, aki agyrázkódást szenvedett a Tampa Bay elleni szerdai 8-1-es győzelem alkalmával. Kiesését máris megérezték a Pingvinek, a Montreal szétlövéssel nyert ellenük a csütörtöki játéknapon.

Amikor egy fantasztikus fejezet véget ér 2010. december 30. 09:33 Szétlövésben alulmaradt a New York Islanders otthonában a ligaelső Pittsburgh Penguins az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi, szerdai játéknapján. A vendégcsapatban Sidney Crosby ezúttal nem talált a kapuba és nem is adott gólpasszt, ezzel 25 mérkőzésből álló eredményes sorozata zárult le.

Szétlövés döntött a keleti NHL-rangadón 2010. december 24. 10:15 A legjobb mérleggel álló Pittsburgh Penguins nyerte a nagy rivális Washington Capitals elleni rangadót csütörtökön az észak-amerikai jégkorongligában, miután szétlövésben a hetedik párban a vendégek játékosa, Pascal Dupuis bevette Michal Neuvirth kapuját.