KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OROSZ_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Első Eb-döntőjükben a francia kosarasok 2011. szeptember 16. 22:15 Megállította az eddig veretlen orosz válogatottat és története során először a férfi kosárlabda Európa-bajnokság döntőjébe jutott Franciaország. A 21 pontos Tony Parker vezérletével a gallok 79-71-re nyertek és a spanyol válogatottal játsszák a finálét Vilniusban.

Orosz-francia álomelődöntő a kosár Eb-n 2011. szeptember 15. 21:41 Miközben Tony Parker egyre közelebb kerül az MVP-címhez, a francia férfi kosárlabda-válogatott bejutott a legjobb négy közé az Európa-bajnokságon.

Argentína elbúcsúztatta az oroszokat 2008. augusztus 18. 18:29 Utolsó mérkőzésén vereséget szenvedett az Európa-bajnok orosz férfi kosárlabda-válogatott a címvédő Argentínától a pekingi ötkarikás játékokon, és ezzel búcsúzott az olimpiától. A Manú Ginóbili vezette dél-amerikaiak 91-79-re verték meg Oroszországot, ezzel az eredménnyel a dél-amerikaiak simán jutottak tovább másodikként az A csoportból a negyeddöntőbe.

Peking 2008, férfi kosárlabda: az oroszok harmadik veresége 2008. augusztus 16. 07:25 Harmadik vereségét szenvedte el negyedik mérkőzésén az orosz férfi kosárlabda-válogatott a pekingi ötkarikás játékokon. Ezúttal az ausztrálok legjobbjaitól kaptak ki 95-80-ra.

Litvánia legyőzte Oroszországot 2008. augusztus 14. 12:35 Litvánia hét ponttal verte Oroszországot a pekingi olimpiai férfi kosárlabda tornájának harmadik fordulójában. A győztes csapat Argentína és Irán legyőzését követően őrzi hibátlan mérlegét az A csoportban, az oroszok eddig csak az irániakat tudták legyűrni, hogy utána a horvátok, majd most a litvánok is megoldhatatlan feladatot jelentsenek számukra.

Peking 2008, férfi kosárlabda: horvát győzelem Oroszország felett 2008. augusztus 12. 07:09 Bezsebelte második győzelmét a pekingi olimpián Horvátország férfi kosárlabda-válogatottja Oroszország ellen. A horvátok nagy csatában 85-78-ra verték az Andrej Kirilenko vezette oroszokat a torna A csoportjában.

Kobe Bryanték elkapták Kirilenkóékat 2008. augusztus 3. 13:49 Az olimpiára készülő amerikai férfi kosárlabda-válogatott 21 ponttal nyert a pekingi játékokon ugyancsak szereplő orosz csapat ellen, Sanghajban. Az amerikaiak a 89-68-as sikerük alkalmával is bizonyították, hogy az ötkarikás torna elsőszámú esélyesei,

Peking 2008: a kosaras Andrej Kirilenko viszi az orosz zászlót 2008. július 25. 16:55 Andrej Kirilenko, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Utah Jazz játékosa viszi az orosz zászlót a pekingi olimpia augusztus 8-i nyitóünnepségén.