KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NYIKOLAJ_DAVIGYENKO"
Máris kiesett a 2009-es világbajnok 2011. április 11. 18:30 Az első fordulóban erőnyerő Rafael Nadal és Roger Federer bemutatkozására még várni kell, de három korábbi és jelenlegi topjátékos máris elbúcsúzott az idei szezon első salakos csúcsversenyén Monte-Carlóban. Az ATP-világbajnokságon 2009-ben győztes Nyikolaj Davigyenko a világranglista 63. helyén álló Robin Haasétól kapott ki, míg a 10. helyen kiemelt Mihail Juzsnyij a német Florian Mayerrel nem bírt.

Szabadesésben az orosz sztár 2011. február 8. 11:40 Az első forduló jelentette a végállomást Nyikolaj Davigyenko számára az 1,45 millió euró összdíjazású fedettpályás rotterdami férfi tenisztornán: az orosz játékost a francia Michael Llodra győzte le hétfőn két szettben.

Hengerelt Federer az AO-rajton 2011. január 17. 09:19 Roger Federer nem ismert könyörületet az Australian Open első fordulójában, és sima három szettben (6:1, 6:1, 6:3) győzte le szlovák ellenfelét. Nyikolaj Davigyenko számára már az első napon véget ért az év első Grand Slamje.

Federer kirázta a kisujjából 2011. január 8. 17:51 Roger Federernek másfél óra sem kellett ahhoz, hogy térdre kényszerítse Nyikolaj Davigyenkót a dohai egymillió dollár összdíjazású férfi tenisztorna döntőjében, ezzel a viadal első háromszoros bajnoka lett. A korábbi svájci világelső harmadszor nyerte meg a tornát, amivel közelebb férkőzött a világranglistán Rafael Nadalhoz.

Lemosták Nadalt, Federer egyedül maradt 2011. január 7. 17:44 Nem tudott visszavágni a világelső Rafael Nadal az orosz Nyikolaj Davigyenkónak az egy évvel ezelőtti katari fiaskóért! Akkor a döntőben kapott ki (0:6, 7:6, 6:4), most már a fináléba jutásért szenvedett meglepő, már-már megalázó vereséget a férfi tenisz jelenlegi királya.A dohai egymillió dollár összdíjazású Grand Prix elődöntőjében a címvédő 1 óra 25 perc alatt 6:3, 6:2-re a győzött a spanyol ellen, így a szombati döntőben Davigyenko lesz Federer ellenfele. A moszkvai tavaly a négy között bizonyult jobbnak a svájcinál, de most Federer revánsot vehet.

Sokkoló Berdych- és Davigyenko-vereség 2010. október 20. 23:35 Tovább folytatódik Tomas Berdych mélyrepülése, a wimbledoni döntős két győzelem mellett hatodik vereségét szenvedte el, mióta augusztusban a US Openen az első fordulóban búcsúzott, ezúttal Jarkko Nieminen verte a stockholmi ATP tenisztornán.

Két sztár is lemondta a Garrost 2010. május 14. 18:26 Kim Clijsters és Nyikolaj Davigyenko nélkül kezdődik az esztendő második Grand Slam-tornája, a Roland Garros május 23-án. Mindkét sztár sérülésre hivatkozva mondta le részvételét - jelentette be a szervezőség péntek délután.

Davigyenko 0:6-ról győzte le Nadalt 2010. január 9. 19:20 Tovább tart a tavalyi világbajnok Nyikolaj Davigyenko pazar sorozata: az orosz klasszis 0:6-ról fordított a korábbi világelső Rafael Nadal ellen az 1,024 millió dollár összdíjazású dohai tenisztorna döntőjében. Az orosz klasszis a második szett végén két meccslabdát is hárított, majd a döntő felvonásban brékhátrányból múlta felül a mallorcai sztárt.

Elbukott Federer, nesze neked álomdöntő! 2010. január 8. 17:08 A svájci világelső Roger Federer nélkül rendezik meg a rangos dohai ATP-torna (1.024 millió dollár, kemény pálya) szombati döntőjét, ahol Rafael Nadal ellenfele Nyikolaj Davigyenko lesz. Az orosz játékos még jobban elbánt a Federerrel, mint a novemberi Mesterek Kupáján, két játszmában 6:4, 6:4-re nyert. Rafa Nadal még meg sem izzadt a tornán, a szerb Viktor Troickin is átgázolt.

Federer bosszút állhat Davigyenkón 2010. január 7. 21:36 Létrejött az álomelődöntő a dohai kemény pályás ATP-tornán (1,024 millió dollár), a világelső Roger Federer visszavághat az orosz Nyikolaj Davigyenkónak a novemberi Mesterek Kupáján elkönyvelt váratlan vereségért. Mindketten megszenvedtek a négy közé jutásért, miközben Rafa Nadal csak harmincöt percet volt a pályán, s a szerb Viktor Troicki vár rá a folytatásban.